Komponenta AgaloLED pro Delphi - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Komponenty

Komponenta AgaloLED pro Delphi

delphi_agaloled

19. prosince 2000, 00.00 | Komponent napodobujících LED diodu bylo již opravdu hodně, proč tedy další ? Důvod je prostý - udělat komponentu co nejrealističtější.

Komponent napodobujících LED diodu bylo již opravdu hodně, proč tedy další ? Důvod je prostý - udělat komponentu co nejrealističtější. Předchozí komponenty většinou pouze vyplnily určitou oblast určitou barvou a to bylo celé. Tedy, čím se tato komponenta liší od ostatních ? Přesvěčte se sami, zde je náhled:

Autor si s touto komponentou asi dost vyhrál, proto vypadá tak hezky, jak vypadá. Nyní ale již ke komponentě samotné. Máme na výběr hned z šesti stylů, které se nastavují ve vlastnosti LedClass. Takto jednotlivé styly vypadají:

 

Navíc můžete každý tvar ještě pootočit o libovolný úhel ve vlastnosti Angle, takže můžete vykouzlit vlastně libovolné množství tvarů ! A to není vše. Samozřejmou vlastností je nastavení barvy diody, která se nastavuje v LedPlasticColor a ve vlastnosti LedOn nastavíte, zda dioda svítí, či ne. Navíc můžete ve vlastnosti LedPlasticDepth nastavit, jak intenzivně má dioda svítit. Komponenta má také rámeček. Jeho barvu určuje vlastnost BorderColor a styl zase vlastnost OuterBorderStyle. Pokud se Vám zdá, že dioda stále svítí málo, nastavte GaloON na true a GaloSize na číslo větší než 0. O výsledném efektu se již přesvěčte sami... Zde je ještě malé demo - semafor:

Demonstrační program - Semafor

 

Jistě každý znáte klasický semafor, a právě tato komponenta se pro semafor výborně hodí. Začneme tím, že dáme na formulář tři komponenty AgaloLed a jejich Name změníme na RedLed, YellowLed a GreenLed. Dále změníme jejich vlastosti LedPlasticColor změníme na zelenou, oranžovou a červenou. Ještě přidáme Timer a Checkbox a s přípravou jsme hotovi. Nyní by bylo dobré ukázat možnosti semaforu, tedy jak po sobě svítí jednotlivá světla:

Jak vidíte, jsou to celkem čtyři po sobě se opakující možnosti. Pokud budeme ale v Timeru střídat postupně pouze tyto čtyři možnosti, bude např. oranžová svítit stejně dlouho jako zelená, a to na doopravdickém semaforu není. Budeme tedy muset střídat více možností, celkem devět. Zde jsou:

V tomto případě již zelená bude svítit stejně dlouho jako červená, a oranžová bude svítit kratší dobu tak, jak to má být. Kromě těchto všech případů však může ještě semafor být vypnutý, a v tom případě pouze bliká oranžová. O toto se postará komponenta checkBox. Pokud bude zaškrtnutá, bude semafor pouze blikat, v opačném případě bude normálně fungovat. A nyní již nezbývá nic jiného, než to naprogramovat.

Zde si můžete stáhnout komponentu - 26 KB

Zde si můžete stáhnout demonstrační program Semafor - 169 KB

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Komponenty  

 » Rubriky  » Delphi  

 » Rubriky  » Windows  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: