FrontPage 2002 - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PHP

FrontPage 2002

html_obecne

14. srpna 2002, 00.00 | Pojďte se s námi podívat na novou knihu o Microsoft FrontPage 2002 - Krok za krokem.

Nedávno se nám do redakce dostala nová kniha Microsoft FrontPage 2002 — Krok za krokem. Jedná se o překlad slavnějšího anglického originálu napsaného společností Microsoft a vydaného Microsoft Press. Tento fakt nám dává jistou záruku, že kniha je dobře napsána a její obsah zahrnuje užitečné rady. Neboť kdo jiný než sám tvůrce by měl program znát lépe.

Pojďme se nyní detailněji podívat na její obsah. Kniha je rozdělena do 12 ucelených kapitol:

 1. Začínáme s aplikací FrontPage
 2. Vytvoření webu
 3. Seznamy a tabulky
 4. Začlenění grafiky do webu
 5. Vytvoření webu od základů
 6. Změna rozložení webové stránky
 7. Rozšíření funkcí webu
 8. Komunikace s návštěvníky
 9. Týmové webové servery
 10. Připojení webu k databázi
 11. Publikování webu
 12. Správa webových serverů

První kapitola obsahuje nezbytný úvod pro ty jež nemají zkušenosti s tímto vývojovým prostředkem. FrontPage se svým přístupem WYSIWIG (What You See Is What You Get) velmi usnadňuje práci právě nováčkům, protože vše co tvoří přímo vidí před sebou, tak jak to bude vypadat ve skutečnosti (nemusí vůbec vědět, co se pod tím skrývá za kód). Přičemž dobře situované obrázky v knize vás provází krok za krokem celým postupem.

Navazující stránky jsou věnovány vytvoření jednoduché HTML stránky, ať již s rámci či bez nich. Používání šablony a všemožného formátování textu. Vkládání a formátování tabulek, seznamů a dalším souvisejícím prvků jako jsou obrázky, galerie či klikací mapy. Také zde můžete nalézt stránky se sdílenými ohraničeními.

Počínaje sedmou kapitolou se dostáváme do oblasti pro středně pokročilé. Již předpokládá využití webových součástí a dynamických prvků webu. Stejně tak jako používání formulářů např. prohledávání webu. Nejsou opomenuty ani dnes veledůležité oblasti jako vedení webového projektu či vytváření dynamických stránek s jejich napojením na databázi.

Předposlední jedenáctá kapitola se věnuje asi nejdůležitější činnosti, kterou je vlastní publikování vytvořeného webu. Počínají výběrem vhodného hostitele a publikováním sady na WWW server konče. Navazující poslední kapitola je věnována správě takového webového serveru, což obnáší monitorování běhu serveru a statistik.

Nedílnou součástí knihy je přiložené CD, které obsahuje většinu zmíněných příkladů v knize. Ta vždy před začátkem dané ukázky připomíná, kde přesně příklad na CD naleznete. Nic vám tedy nebrání, abyste si prostudovali zmíněný příklad detailněji, než můžete vyčíst z obrázků. Jedinou připomínkou k CD, která mě napadá, je fakt, že CD je anglickým originálem. Zatímco v knize se na některých místech můžete setkat s obrázky, které obsahují text v češtině. Ale vše zlé je k něčemu dobré, tento stav není jen u této publikace, ale i u mnoha jiných. Nesporným kladem je, že CD neobsahuje chyby, které často vznikají přepisem do jiného jazyka.

Stojí za zmínku, že mimo to kniha obsahuje seznam novinek obsažených ve FrontPage 2002, který velmi usnadní orientaci v knize nám otrlejším, hledajícím především to nové. U každé novinky je uveden charakterizující popisek, nástroj, kterým se provádí, a odkaz na kapitolu a číslo stránky, na které se jí kniha věnuje.

Na opačné straně knihy se nachází další seznam, který stojí za připomenutí. Tentokráte to jsou Rychlé odkazy. Asi bych je přirovnal k rychlo–kuchařce, která sumarizuje jednotlivé postupy zmíněné v jednotlivých kapitolách. Prakticky to vypadá tak, že např. pod nadpisem Publikování webu se nachází podrobný návod kam kliknout, které menu otevřít, co doplnit apod. Slovníček pojmů a rejstřík patří k samozřejmostem, bez kterých se žádná dobrá kniha neobejde.

Podle mého názoru je tato kniha výbornými pomocníkem pro úplné začátečníky, kteří nemají potřebné znalosti, aby mohli vytvořit nový web na čistý list papíru. Přesto si na své přijdou i ti, kteří již o programování webu pod FrontPage ledacos vědí. Mohou se zdokonalit ve složitějších dovednostech, především zmíněných v druhé polovině knihy. Přinejmenším si rozšířit obzory o nové možnosti Microsoft FrontPage 2002. Svojí cenou publikace patří mezi levné, ale přesto kvalitní publikace.

Název: Microsoft FrontPage Verze 2002
Vydalo: Mobil Media, a. s.
ISBN: 80-86593-18-5
Počet stran: 344
Cena: Kč 270,--

Publikaci si můžete zakoupit i v našem internetovém obchodu a podpořit tím chod serveru Builder.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » PHP  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Web  

 » Rubriky  » ASP  

 » Rubriky  » HTML  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: