PHP zdroje na internetu - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PHP

PHP zdroje na internetu

php

27. června 2001, 00.00 | Tento článek bych chtěl zaměřit na internetové PHP zroje. Popíši Vám několik
"nevyčerpatelných" serverů, na kterých naleznete spousty materiálů jak k experimentování tak i vážné práci.

Internet je plný různorodých informací, ovšem vyhledávání požadovaných informací může být příliš zdlouhavé, proto bych Vám chtěl v několika málo odstavcích přiblížit několik serverů, které jsou až k prasknutí nabity zdroji k Vašemu experimentování i vážné práci. Dnes se budu zabývat zahraničními servery. České a slovenské servery Vám představím někdy jindy. Tento článek nemá sloužit jako kritika, nebo porovnání jednotlivých serverů, jde pouze o stručnou charakteristiku a obsah jednotlivých stránek.

Prvním serverem, který Vám představím je php.resourceindex.com, který je mým nejoblíbenějším (nikomu však nevnucuji svůj názor). Naleznete zde více než 800 odkazů zatříděných do více než 190 kategorií zdrojů a informací o programování v PHP (snad se časem rozroste do velikosti svého staršího bratříčka cgi.resourceindex.com, který obsahuje téměř 3000 zdrojů s tématem a tématy souvisejícími s CGI). Největší podíl mají odkazy na kompletní PHP skripty, kterých na serveru naleznete necelých 500. Dále pak na serveru můžete najít cca 100 nekompletních skriptů. Většinou se jedná o jednoúčelové funkce, plnící konkrétní činnost a jsou připraveny pro využití ve Vašich skriptech (někdy je třeba skripty patřičně upravit). Poté následují odkazy na různé části dokumentace, tutoriály a knihy, věnující se tématu. Poslední z hlavních kategorií pak obsahuje odkazy na různá místa na internetu, kde je možné setkat se s jinými programátory a diskutovat s nimi o Vašich/jejich problémech. Škoda jen, že ne všechny dostupné zdroje nejsou poskytovány zdarma, naštěstí těch placených není zase tolik.

ResourceIndex

Server phpwizard.net sice není nacpán stovkami zdrojů. Sám o sobě obsahuje skutečně minimální množství zdrojů, nicméně v tomto případě převládá kvalita nad kvantitou, což je jen a jen dobře. Název PHPWizard jste již určitě slyšeli s vynikajícím systémem pro webovou správu MySQL databáze: phpMyAdmin, který obsahuje nesmírné kvantum možností pro správu databáze. Tento produkt však není jediným, které na stránkách najdete. Dalšími je například phpPgAdmin, určený pro správu PostgreSQL databáze, phpEasyMail pro odesílání webových formulářů na email s možností různých nastavení a statistik. Dalším je výměnný reklamní systém phpAds s velkou škálou možností. Webový chat – php, phpPools - systém hlasování a anket, a bonbónek na závěr v podobě phpIRC, což je aplikace pro komunikaci s IRC kanály a slouží jim jako webové rozhraní.

PHPWizard

Všechny z výše zmíněných skriptů jsou dokonale propracované a v konfiguračních souborech je možné měnit téměř cokoli. Pokud chcete používat některou z výše jmenovaných služeb a nechce se vám programovat vlastní skripty, pak jednoznačně doporučuji použít tyto produkty. Rozhodně tím neproděláte. Na některé z aplikací se už objevily i české překlady.

V pořadí třetím serverem je phpclasses.upperdesign.com, který obsahuje desítky volně stažitelných knihoven pro Vaše php skripty. Knihovny jsou přehledně rozděleny do několika kategorií, kterými můžete procházet a vyhledávat v nich skripty. Bohužel, pokud budete chtít jakýkoli ze souborů stáhnout, budete se muset zaregistrovat jako uživatelé. Tato registrace je zdarma a nevyplývají z ní žádné povinnosti. Můžete se přihlásit k upozorňování emailem, které Vám budou docházet vždy, když bude přidána nová knihovna.

Dalším zmíněným serverem bude phpworld.com. Na tomto serveru naleznete desítky článků, věnujících se problematice PHP a databází, je zde velice živé diskusní fórum, pomocí javachatu máte možnost řešit své dotazy, nebo diskutovat okamžitě s jinými návštěvníky tohoto serveru. Naleznete zde i pár zajímavých praktických ukázek. Tento server rozhodně stojí za navštívení.

PHPWorld

Posledním dnes popsaným serverem bude server: Hotscripts.com. Tento server je dnes asi jedním z nejrozsáhlejších internetových PHP zdrojů. Ale PHP není jediné, které na serveru naleznete. Lze zde najít Perlovské, ASP, JavaScriptové, XML či java zdroje. PHP je na serveru druhé nejrozšířenější téma, hned po perlu. Naleznete zde stovky hotových PHP skriptů, odkazy na další PHP zdroje, knížky či internetové magazíny. Celý server je přehledně rozdělen do kategorií, takže hledání jednotlivých informací je jednoduché a netrvá dlouho.

Bohužel není v mých silách popisovat desítky či stovky serverů. Proto jsem z nich uvedl jen několik málo vybraných. Ve výčtu jsem neuvedl stránky autorů PHP - php.net, které jsou určitě nostalgicky známé všem uživatelům PHP.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » PHP  

 » Rubriky  » Web  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: