Jak testovati aktivní WWW stránky? - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Jak testovati aktivní WWW stránky?

18. listopadu 1999, 00.00 | Přehled WWW serverů vhodných pro testování www stránek na lokálním počítači. Řazeno dle velikosti instalace.

Často se můžete setkat s následujícím problémem: Chci se naučit vytvářet aktivní WWW stránky pomocí PHP (ASP, Perl ...), ale scripty mi nespolupracují s browserem. Nebo: Potřebuji otestovat SSI (server side includes), ale po otevření stránky z lokálního disku se nic nestane. Řešení obou problemů je stejné. Na počítači, kde budete chtít pracovat, musíte nainstalovat a spustit WWW server. V následujícím článku najdete informace o několika zdarma dostupných WWW serverech určených pro platformu MS Windows 95/98. Pořadí je dáno velikostí instalace.

TinyWeb Server
Firma Ritlabs je původem z Moldavska. Kompletní "instalace" zabírá 49 kB (není to překlep přesně je to 49 664 B)! Je to jediný spustitelný soubor. Tato aplikace nemá žádně visuální rozhraní. Spouští se pomocí příkazové řádky, kde se jako parametr zadává adresář, kde se nachází HTML stránky. Práce serveru se ukončuje pomocí Ctrl + Alt + Del.

PinkNet Web Server
Jedná se o český produkt, takže manuály i podpora je česky. Velikost instalačního souboru v základní verzi je cca 1,2 MB. Tento server můžete kofigurovat přes dialogové, ale i přes browser. Vzhledem k bezproblémové instalaci, české dokumentaci a velmi jednoduché konfiguraci (není na úkor schopností) můžu tento server vřele doporučit.

Apache
Tento WWW server ze světa Unixu asi není třeba představovat. Velikost instalace pro Windows je 2,9 MB Konfigurace probíhá pomocí kofiguračních souborů (text).

Personal Web Server
Tento server od Microsoftu naleznete přímo na instalačním CD-ROM Windows 98 nebo je součástí Windows Option Pack (i pro Windows 95). Konfigurace je jednoduchá pomocí dialogových oken a průvodců. Velikost instalace je několik desitek MB (podle zvolených komponent). Pokud potřebujete pracovat s ASP jedná se o jedinou možnost.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: