Delphi - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Delphi

WinAmp Plug-in – 2. část

3. března 2003, 00.00 | V dnešním pokračování našeho malého seriálu o tvorbě plug-in souboru se pokusím splnit sliby, které jsem dal na konci prvního dílu, a to, že vysvětlím bližší význam některých konstant a potřebných funkcí, s kterými jsme pracovali již minule, aniž bychom o nich něco věděli. Naučíme se taky jak získat výstupní data z Winampu a jak je správně využít.

 

 

 

Z hlubin JPEG

6. února 2003, 00.00 | V tomto článku se vrátíme k problematice JPEG komprese a na malém prográmku si ukážeme praktickou funkčnost JPEGu, jeho výhody a nevýhody. Součástí je samozřejmě detailní popis algoritmu, matematické vyjádření a plně funkční ukázkový kod.

 

 

 

WinAmp Plug-in – 1. část

16. prosince 2002, 00.00 | Program WinAmp zná určitě většina čtenářů dobře a také každý den používá. My se dnes ale nebudeme zabývat programem, ale tvorbou zásuvných modulů nazývaných také jako moduly plug-in. Ty umožňují připojit další funkce přehrávače, které si může uživatel sám zvolit. Konkrétně půjde o plug-in vytvářející vizuální výstup zvukového souboru, neboli graficky upravené spektrum zvuku aktuálně přehrávané skladby.

 

 

 

WinAmp Plug-in

 

 

 

Graph64

2. prosince 2002, 00.00 | Pokud jste někdy zkoušeli pracovat v Delphi s grafikou, jistě jste po čase zjistili, že se standardními nástroji to není to pravé. Výsledek nevypadal dobře, byl pomalý a nebo viditelně blikal. Proto si v dnešním článku představíme jeden z mnoha projektů, který tento problém velmi rázně řeší.

 

 

 

Borland Kylix 3

27. listopadu 2002, 00.00 | V podstatě synchronně s uvedením Delphi 7 vydal Borland i novu verzi svého Linuxového vývojového nástroje. Pojďme se na něj nyní podrobněji podívat...

 

 

 

Borland Delphi Studio 7

18. listopadu 2002, 00.00 | Přinášíme vám zhodnocení nejnovější verze produktu firmy Borland pro vývoj aplikací pro Windows, který jistě není třeba představovat. Pokud vás tedy trápí otázka "koupit či nekoupit?", je toto článek pro vás.

 

 

 

Sdílení paměti pomocí mapování souborů (4. díl)

3. října 2002, 00.00 | V dnešním - posledním - dílu seriálu o sdílení paměti pomocí mapování souborů vytvoříme klientskou část naší ukázkové aplikace. Celou ukázkovou aplikaci si pak můžete stáhnout na samém konci článku.

 

 

 

Ovládejte spotřebiče přes sériový port (7. díl)

26. srpna 2002, 00.00 | Minule jsme si řekli, jak ovládat přímé digitální linky sériového portu. Dnes si popíšeme jejich využití - zapínání a vypínání spotřebičů nejen na 230 V.

 

 

 

Sdílení paměti pomocí mapování souborů (3. díl)

23. srpna 2002, 00.00 | V tomto dílu seriálu dokončíme serverovou část ukázkové aplikace a trochu při tom zpřesníme naše znalosti o implementaci mapování souborů ve Windows.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: