Delphi - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Delphi

Delphi jako C++

5. prosince 2001, 00.00 | Přešli jste z C++ či Java do Delphi? A nechybí vám některé funkce C++. Například i++ či ++i - změny hodnoty proměné při vyhodnocování podmínek. Řešení je nasnadě, stačí jen trohu obohatit Delphi, a "můžete" programovat jako v C++.

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (10. díl) - Výjimky

30. listopadu 2001, 00.00 | Často v programech dochází k nejrůznějším chybám, kvůli kterým se program může zhroutit. V dněšním díle seriálu si představíme výjimky, které slouží k ošetření vzniklých chyb.

 

 

 

Taskbarbutton a Captionbutton

28. listopadu 2001, 00.00 | V dnešním článku bych vás rád seznámil s dvěmi, pro někoho již známými komponentami. Jedná se o ikonku, která se vloží na panel Start vedle času a o další tlačítko v titulku okna. Na závěr si ještě ukážeme jeden trik s pomocí těchto dvou komponent.

 

 

 

Hrajeme si na Explorer - 7. díl

27. listopadu 2001, 00.00 | Tak jsme se dopracovali k poslednímu dílu našeho seriálu - dotvoříme v něm spouštění souborů v asociované aplikaci a vybírání více souborů najednou.

 

 

 

Několik tipů pro programování v Delphi

23. listopadu 2001, 00.00 | V dnešním článku bych vám rád představil několik cenných rad a tipů do Delphi, které jsem našel na internetu. Bude se jednat o rady počínaje vysouvání a zasouvání CD-ROM mechaniky až po vypínání PC. Mnohé z nich se vám určitě jednou budou hodit.

 

 

 

Sériové rozhraní v Delphi (1. díl)

20. listopadu 2001, 00.00 | Tímto článkem začínáme nový seriál o využítí sériového rozhraní v Delphi. V dnešním díle si popíšeme, co to je sériové rozhraní a jak můžeme k němu v Delphi přistupovat.

 

 

 

Sériové rozhraní v Delphi

 

 

 

Přesouvání okna za celou jeho plochu

19. listopadu 2001, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak přesouvat okno za celou jeho plochu, a to dokonce dvěma způsoby.

 

 

 

RAD - Rapid Application Development

16. listopadu 2001, 00.00 | Víte čeho se vyvarovat při tvorbě programů, aby váš rapidní vývoj nezískal nechtěně nějakou tu vadu na kráse? Že vám vše funguje a hezky vypadá? A již jste svůj program zkoušeli i v jiném rozlišení?!

 

 

 

Komponenta TIAeverButton

12. listopadu 2001, 00.00 | Dnes si představíme užitečnou a volně šiřitelnou komponentu, která není obsahem Delphi. Komponenta TIAeverButton je jakési lepší tlačítko u kterého můžete měnit tvar, otáčet s ním a provádět mnoho dalších operací..

 

 

 

Strana výpisu

6

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: