Delphi - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Delphi

Optimální kód v Delphi

21. srpna 2002, 00.00 | Cílem tohoto článku je popsat problematiku optimalizace kódu v Delphi. Vznikl shromážděním mnoha různých, převážně cizojazyčných, dokumentů a poskytuje tak ucelené informace z tohoto oboru.

 

 

 

FastAntialiasing

16. srpna 2002, 00.00 | Pokračování tématu práce s grafikou a speciálně antialiasingu. V dnešním díle se budeme zabývat kritickou otázkou celé problematiky, a tou je rychlost zpracování. Zrychlení si pak můžete otestovat i na přiložené ukázkové aplikaci.

 

 

 

Sdílení paměti pomocí mapování souborů (2. díl)

5. srpna 2002, 00.00 | Dnes začneme psát serverovou část ukázkové aplikace, na které si téma file mappingu blíže ukážeme.

 

 

 

Aliasing a antialiasing

22. července 2002, 00.00 | Dnešním článkem načneme téma zpracování grafiky v programování. Ukážeme si, jak vyhladit obrázek pomocí techniky antialiasingu. Což si budete moci sami zkusit v přiloženém programu či zapracovat do vlastního díla díky přístupným zdrojovým kodům..

 

 

 

Sdílení paměti pomocí mapování souborů (1. díl)

19. července 2002, 00.00 | V novém seriálu si ukážeme, jak sdílet ve Windows paměť mezi procesy pomocí mapování souborů. Dnes začneme vysvětlením, o co vlastě jde, proč je to potřeba a jaké jsou jiné alternativy.

 

 

 

Sdílení paměti pomocí mapování souborů

 

 

 

Stíny a světla trochu jinak

17. června 2002, 00.00 | Chcete ve své hře používat světla a stíny a vadí vám že funkce DelphiX jsou moc pomalé? V tomto článku si ukážeme že to jde i jinak a hlavně rychleji.

 

 

 

Tisk v Delphi 8. - náhled

15. května 2002, 00.00 | V dnešní - posledním - dílu seriálu o tisku v Delphi si představíme komponentu, díky níž můžete snadno přidat do své aplikace funkci náhledu.

 

 

 

Nejjednodušší bug-report v Delphi

9. května 2002, 00.00 | Chybuje vaše aplikace? A co si ji takhle trochu ohlídat. Bug-report a logování se může stát vaším dobrým společníkem při boji proti nečekanému.

 

 

 

CRT v Delphi?

30. dubna 2002, 00.00 | Vzpomínáte si ještě na své začátky v Pascalu, jak jste si hráli s CRT grafikou. Nezdál se vám toto textové rozhraní skoro geniální a zcela dostačující pro většinu případů?

 

 

 

Strana výpisu

2

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: