Windows - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Windows

Delphi v příkladech

13. září 2001, 00.00 | Přečtěte si recenzi knihy, která by určitě neměla chybět v knihovně Delphi programátora. Obsahuje spoustu zajímavých zdrojových kódů a především návody na tvorbu velmi hezkých grafických efektů !

 

 

 

Unita GetOpts podruhé

12. září 2001, 00.00 | Dnes se podíváme na to, jak s pomocí unity GetOpts zpracovávat dlouhé (tj. vícepísmenné) volby na příkazovém řádku.

 

 

 

Hrajeme si na Explorer - 1. díl

11. září 2001, 00.00 | Tímto článkem zahajujeme nový seriál. Jeho konečným cílem bude sestavit aplikaci, která bude umět zobrazovat soubory v adresářích obdobně jako program Explorer, včetně různých režimů zobrazení a třídění.

 

 

 

Hrajeme si na Explorer

 

 

 

Posuvný text v DelphiX bez komponenty

10. září 2001, 00.00 | Potřebujete vytvořit ve hře titulky nebo credits a zároveň použít české a speciální znaky ? Přečtěte si tento článek, kde se mimo jiné dozvíte i jak takové písmo nakreslit. Pokud se vám nic kreslit nechce, můžete si obrázek hned stáhnout !

 

 

 

Kolize ve hrách v DelphiX

31. srpna 2001, 00.00 | Chcete ve vaší hře zjistit, zda raketa narazila do meteoritu, do zdi, nebo střela do nepřítele ? Přečtěte si dnešní článek, ve kterém je popsáno, jak zjistit nejpoužívanější kolize - bodu v obdélníku, dvou obdélníků a dvou kruhů.

 

 

 

Unita GetOpts poprvé

30. srpna 2001, 00.00 | I když světu počítačů dominují různá grafická uživatelská
rozhraní, stále nevymizela potřeba používat klasický příkazový
řádek. I ve Free Pascalu se s ním dá pohodlně pracovat.

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (6. díl) - Operátory, funkce a procedury

28. srpna 2001, 00.00 | Operátory, procedury a funkce jsou základní kameny Object Pascalu. Dnes si nejdříve vysvětlíme operátory a potom funkce a procedury a rozdíl mezi nimi.

 

 

 

Bludiště v DelphiX

27. srpna 2001, 00.00 | Chcete se dozvědět, jak v DelphiX nakreslit kruhový oblouk, nebo rovnou celé bludiště ? V tom případě je dnešní článek určen právě vám !

 

 

 

Vytvořte si vlastní komponenty

22. srpna 2001, 00.00 | Být uživatelem připravených komponent je jednoduché. Co se takhle pustit do vlastní tvorby komponent? Jak na to se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: