Windows - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Windows

Jak spustit program a počkat na jeho ukončení

20. srpna 2001, 00.00 | V dnešním článku se dozvíte, jak z programu v Delphi spustit libovolnou aplikaci a detekovat, kdy je ukončena. Vše je názorně předvedeno na ukázkovém programu.

 

 

 

Matematika v programech

16. srpna 2001, 00.00 | Dnes si popíšeme komponentu EditExp, která vyhodnocuje matematické výrazy a vyzkouzkoušíme si program na vykreslování grafů funkcí.

 

 

 

Ladění ve Free Pascalu pořetí a naposled

13. srpna 2001, 00.00 | Tentokrát se podíváme na některá úskalí spojení Free Pascalu a debuggeru GDB a také zjistíte, proč to mají linuxáři s laděním ve Free Pascalu lepší.

 

 

 

Alpha blending 2.díl

10. srpna 2001, 00.00 | Chcete si před spuštěním vaší aplikace zobrazit SplashScreen s Alpha průhledností ? Po přečtení tohoto článku to jistě nebude žádný problém !

 

 

 

Posuvný text v DelphiX

7. srpna 2001, 00.00 | Kolikrát jste chtěli ve své hře udělat
nějakou informační lištu v podobě posuvného textu? Kolikrát jste chtěli nějak
šikovně a prakticky vytvořit kredity u své hry? Tento článek vám ukáže jak na to!

 

 

 

Speciální dialog

2. srpna 2001, 00.00 | Potřebujete v dialogu zobrazit další komponenty, například CheckBox nebo SpeedButton ? Není nic jednoduššího, než si přečíst tento článek, ve kterém se vše dozvíte !

 

 

 

Ladění ve Free Pascalu podruhé

1. srpna 2001, 00.00 | V posledním dílu jste měli možnost seznámit se s debuggerem GDB. Dnes se naučíme takřka všechny jeho základní příkazy, takže s ním budete umět bez problémů pracovat.

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (5. díl) - Datové typy, proměnné a konstanty

31. července 2001, 00.00 | Téměř v každém programu pracujeme s určitými hodnotami, které ukládáme do proměnných. Tyto hodnoty mohou být např. texty, čísla nebo logické hodnoty. Dnešní díl seriálu se bude zabývat datovými typy, proměnnými a konstantami.

 

 

 

Ladění ve Free Pascalu poprvé

27. července 2001, 00.00 | Při programování ve FPC se samozřejmě neobejdete bez ladění. Dnes si představíme debugger GDB, který se ale dá využít nejen ve světě Free Pascalu...

 

 

 

Tvorba her v DelphiX - 5.díl

26. července 2001, 00.00 | Další pokračování seriálu o tvorbě her v DelphiX. Dnes si ukážeme, jak rozpohybovat raketu ve vesmíru a přidáme i střílení. Stáhněte si už hotový projekt, nebo jen hezké sprity rakety do vaší hry !

 

 

 

Strana výpisu

10

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: