Rubriky - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Rubriky

Standardní funkční objekty v C++

10. prosince 2001, 00.00 | V minulém článku jsme se seznámili s pojmem funkční objekt. Dnes si ukážeme jaké funkční objekty (třídy funkčních objektů) obsahuje standardní knihovna STL. Podíváme se na unární a binární funkční objekty, a také na šablony binder1st a binder2nd.

 

 

 

Práce se zásobníkem v Assembleru

7. prosince 2001, 00.00 | Zásobník je jedna z nejdůležitějších struktur, kterou v assembleru využíváme. Slouží k ukládání a obnově hodnot registrů. To využíváme při volání procedur, přerušení, předávání parametrů procedurám či k prostému uchování hodnot registrů..

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (11. díl) - Práce se soubory

6. prosince 2001, 00.00 | Často potřebujeme v programu uložit nějaká data pro pozdější použití, konfiguraci, informace o uživateli apod. Vždy je ukládáme do souborů. V Object Pascalu existuje více druhů souborů, do kterých tato data můžeme ukládat a dnes si je představíme.

 

 

 

PE cryptor - přidání nové sekce do souboru

5. prosince 2001, 00.00 | Dnešním článkem pokračujeme v seriálu Cracker proof, konkrétně rozborem zaměřeným na tvorbu vlastního PE cryptoru. V tomto díle přidáme novou sekci do souboru.

 

 

 

Delphi jako C++

5. prosince 2001, 00.00 | Přešli jste z C++ či Java do Delphi? A nechybí vám některé funkce C++. Například i++ či ++i - změny hodnoty proměné při vyhodnocování podmínek. Řešení je nasnadě, stačí jen trohu obohatit Delphi, a "můžete" programovat jako v C++.

 

 

 

Funkční objekty v C++

4. prosince 2001, 00.00 | Funkční objekt je instance třídy, která má jako svou veřejnou metodu operátor (), tedy operátor pro volání funkce. V dnešním článku si ukážeme jak zobecnit funkci, a jak používat funkční objekt na místě, kde se očekává ukazatel na funkci.

 

 

 

OpenGL v C++ Builderu (6.díl)

4. prosince 2001, 00.00 | Vítejte u dalšího dílu seriálu věnovanému OpenGL. V dnešním již šestém díle si povíme něco o tom, jak využívat fonty a tisknout řetězců do OpenGL okna.

 

 

 

Redakční systém - krátké zprávy a CSS styly

3. prosince 2001, 00.00 | Dnes si ukážeme jak vylepšit stránku CSS styly a také upravíme generování krátkých zpráv. Chcete si napsat jednoduchý redakční systém v PHP? Sledujte náš seriál..

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (10. díl) - Výjimky

30. listopadu 2001, 00.00 | Často v programech dochází k nejrůznějším chybám, kvůli kterým se program může zhroutit. V dněšním díle seriálu si představíme výjimky, které slouží k ošetření vzniklých chyb.

 

 

 

FMOD - sound system

29. listopadu 2001, 00.00 | Kvalitního zvuku není nikdy dost, a proto je potřeba spolehlivý sound system. Jeden se jmenuje fmod a přečíst si o něm můžete v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 24 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: