Rubriky - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Rubriky

Komponenta TIAeverButton

12. listopadu 2001, 00.00 | Dnes si představíme užitečnou a volně šiřitelnou komponentu, která není obsahem Delphi. Komponenta TIAeverButton je jakési lepší tlačítko u kterého můžete měnit tvar, otáčet s ním a provádět mnoho dalších operací..

 

 

 

Asociativní pole v C++

9. listopadu 2001, 00.00 | Dnes se podíváme na šablony map a multimap. Jedná se o asociativní pole. V asociativním poli jsou uloženy hodnoty ve tvaru (klíč,hodnota). Klíčem může být libovolný objekt, například string. Ukážeme si jak udělat jednoduchou hash tabulku v C++.

 

 

 

Sada Komponent 1st Class 2000

8. listopadu 2001, 00.00 | Nic není dokonalé. A tak není divu, že klasické komponenty Delphi jsou vzorem pro vývojáře, kteří se snaží o jejich vylepšení a dotažení k dokonalosti. Asi nejlépe se to povedlo sadě visuálních komponent - 1st Class 2000. Přečtěte si, co všechno dokáží!

 

 

 

Formuláře v Javascriptu

7. listopadu 2001, 00.00 | Pomocí Javascriptu lze velmi efektivně pracovat s formuláři a odlehčit serveru při kontrole dat vložených uživatelem. Dnes se podíváme, jak se pojmenovávají položky, jak provést jednoduchou kontrolu vstupních dat a jaké funkce lze volat nad formulářem.

 

 

 

Hrajeme si na Explorer - 6. díl

6. listopadu 2001, 00.00 | V dalším dílu našeho seriálu dotvoříme do programu
funkci procházení adresářů pomocí dvojkliku na složce a
také přidáme tlačítko na přechod o úroveň výš v
adresářové hierarchii.

 

 

 

Zdokonalte si svůj web!

5. listopadu 2001, 00.00 | V dnešním článku se podíváme na několik chyb, kterých se dopouštějí tvůrci WWW stránek a také si ukážeme, jak se těchto chyb vyvarovat.

 

 

 

Šablona vector v C++ a iterátory

2. listopadu 2001, 00.00 | Dříve jsme zabývali šablonou vector. Neukázali jsme si ale metody insert a erase. Těmto metodám se dnes budeme věnovat. Ukážeme si jak efektivně kopírovat do kontejneru pole. A jak do kontejnereru ukládat objekty, které pro ukládání nesplńují podmínky.

 

 

 

Segmentace paměti v ASM

1. listopadu 2001, 00.00 | Lehký úvod do programování v asembleru. Dobrým základem pro práci v asembleru je pochopení správy paměti. Proto se v prvním díle budeme zabývat právě segmentací paměti, správou registrů ap.

 

 

 

Dva tipy pro Delphi

31. října 2001, 00.00 | Dnes si ukážeme dva tipy pro Delphi - jak přidat zástupce souboru do nabídky Start|Dokumenty a jak z programu zobrazit standardní okno na vyhledávání souborů a složek.

 

 

 

Naučte se programovat v Delphi (9. díl) - Objekty

30. října 2001, 00.00 | V dnešním díle seriálu si probereme Objekty a obecné zásady práce s nimi. Vysvětlíme si pojmy dedičnost,  přístupová práva apod.

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: