Rubriky - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Rubriky

Vyhledávací algoritmy v C++

25. ledna 2002, 00.00 | Dnes si povíme o standardních algoritmech v C++, které nám umožńují vyhledávat prvky v datových kontejnerech podle různých kritérií. Také se podíváme na vyhledávání metodou půlením intervalu (binární vyhledávání). Vše je v STL již naprogramováno.

 

 

 

Win32Asm 2 - Text

25. ledna 2002, 00.00 | Ukážeme si jak jednoduše pracovat s textem, pozadím a s fonty a jejich atributy. Dozvíme co je to kontext zařízení.

 

 

 

OpenGL -Jednoduché efekty 1

24. ledna 2002, 00.00 | Tak a máme tu další díl seriálu věnovanému OpenGL. Dnes se pokusíme z dosavadních znalostí něco malého vykouzlit. Vyzkoušíme si jednoduché efekty za pomocí blendingu,
jedné textury a hromady polygonů.

 

 

 

Čtení unixových souborů

23. ledna 2002, 00.00 | S rozmachem Linuxu a novou podporou Delphi resp. Kylixu v Linuxu se nám čím dál tím více začínají objevovat textové soubory s unixovým řádkováním. Pojďme se tedy podívat se dají v Delphi číst...

 

 

 

Učíme se WinAPI - 3.

22. ledna 2002, 00.00 | V tomto pokračování si řekneme více o smyčce zpráv aplikace, naučíme se zaregistrovat třídu okna a vytvořit hlavní okno aplikace, které již bude mít znaky běžného okna aplikace ve Windows.

 

 

 

Regulární výrazy I

21. ledna 2002, 00.00 | Dnes při tvorbě redakčního systému načneme téma fulltextového vyhledávání. Jako teoretický základ si nejprve vysvětlíme co jsou to regulární výrazy a jak je používat.

 

 

 

Soubor je již otevřený

21. ledna 2002, 00.00 | Zajímá vás, jak v Delphi zjistit, zda nějaký soubor je otevřen jiným procesem. A nemusí být otevřen jen pro zápis, ale také pro čtení.

 

 

 

Kopírovací a přesouvací algoritmy v C++

18. ledna 2002, 00.00 | V dnešním článku si ukážeme jak lze jednoduše v C++ odstranit data, nebo kopírovat data mezi libovolnými kontejnery z knihovny STL. Vše lze i mezi obyčejnými poli, nebo datovými proudy. Pro tuto činnost je v STL dispozici několik šablon funkcí.

 

 

 

Allegro - Myš a klávesnice (5. díl)

18. ledna 2002, 00.00 | To by nebyla ta pravá hra kdyby se nemohla ovládat, že? A proto se v dnešním díle seznámíme s ovládáním klávesnice a myši v herní knihovně Allegro. Nakonec bude jako vždy příklad.

 

 

 

Učíme se WinAPI - Začínáme

17. ledna 2002, 00.00 | V tomto článku se již začneme věnovat pochopení toho, jak fungují programy ve Windows, principu zpracování zpráv a nakonec si založíme nový Win32 projekt - zatím jen s funkcí WinMain včetně vysvětlení jejích parametrů.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: