Rubriky - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Rubriky

Allegro - MP3 potřetí (19. díl)

10. února 2003, 00.00 | Představíme si nový datový typ a napíšeme si vlastní ukázkový program. Naučíme se, jak pomocí AllegraMP3 nechat přehrávat hudbu automaticky na pozadí a nějaké další užitečné funkce.

 

 

 

Z hlubin JPEG

6. února 2003, 00.00 | V tomto článku se vrátíme k problematice JPEG komprese a na malém prográmku si ukážeme praktickou funkčnost JPEGu, jeho výhody a nevýhody. Součástí je samozřejmě detailní popis algoritmu, matematické vyjádření a plně funkční ukázkový kod.

 

 

 

Protokol UDP 1.část

3. února 2003, 00.00 | Dnes se podíváme na protokol UDP. Shrneme si znalosti o TCP a porovnáme TCP s UDP. Podíváme se také na funkce sendto a recvfrom. Na konci článku nechybí příklady ke stažení. Dnešní článek je věnován soketům v MS Windows i soketům v Linuxu. V článku popisuji funkce pro oba operační systémy.

 

 

 

Náměty od čtenářů - III

30. ledna 2003, 00.00 | Pokračování seriálu o tvorbě vlastního redakčního systému v PHP. Konkrétně jeho podčásti a to "náměty od čtenářů". V tomto dílu podseriálu pokračujeme dál a dnes se podíváme jak odpovědět na námět.

 

 

 

Pracujeme s ComboBoxem II.

27. ledna 2003, 00.00 | V tomto článku zůstaneme ještě u ovládacího prvku ComboBox. Ukážeme si některé další techniky jeho
použití a ovládání.

 

 

 

TCP server v MS Windows

24. ledna 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme TCP server v operačním systému MS Windows. Podíváme se podrobněji na funkce bind, listen a accept. Na konci článku nechybí ukázkový příklad.

 

 

 

Allegro - MP3 podruhé (18. díl)

20. ledna 2003, 00.00 | V tomto díle se podíváme na knihovnu AllegroMP3 více do hloubky. Ukázkový příklad si rozebereme funkci po funkci. Také si ukážeme jak přehrávat hudbu stále dokola.

 

 

 

TCP server v Linuxu

17. ledna 2003, 00.00 | Dnes si vytvoříme jednoduchý TCP server v Linuxu. Server je program, který čeká na připojení klienta. Ukážeme si funkce bind, listen, accept. Na závěr opravíme drobnou chybu z minula.

 

 

 

Pracujeme s ComboBoxem ve WinAPI

15. ledna 2003, 00.00 | V tomto článku poznáme trochu blíže ovládací prvek ComboBox, česky rozbalovací seznam. Naučíme se jak správně nastvit jeho parametry v editoru prostředků a samozřejmě jeho použití v programu.

 

 

 

Náměty od čtenářů - II

13. ledna 2003, 00.00 | Pokračování seriálu o tvorbě vlastního redakčního systému v PHP. Dnes navážeme na předchozí díl a rozvedeme rozšíření systému o náměty čtenářů - ukážeme si, jak je možné s nimi pracovat.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: