Rubriky - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Rubriky

Učíme se Win API - uživatelsky kreslený ListBox II

9. prosince 2002, 00.00 | V dnešním pokračování si vylepšíme "souborový" ListBox z minulého článku o následující: volbu zobrazení malé/velké ikony, umožníme přidávat soubory přetažením (Drag and Drop), otevírat soubory poklepáním na položku a trochu změníme vykreslování.

 

 

 

Nemrtví

6. prosince 2002, 00.00 | Nemrtví ožívají a vstupují mezi nás. Pod tíhou jejich života padá nejedna bezpečnostní politika serveru. Ztráty jsou obrovské.
Tisíce nemrtvých se vrhá do boje, aby zanedlouho zemřeli a opět se zrodili jako pták rodící z popela svého.

 

 

 

Do hlubin JPEG

4. prosince 2002, 00.00 | Tento článek je určen
především lidem, kteří se nespokojí s informací, že JPEG je ztrátová
komprese a chtějí se dozvědet pokud možno srozumitelnou formou jak přesně tato
komprese funguje a jak lze jejich vlastností využít ve svůj prospěch.

 

 

 

Graph64

2. prosince 2002, 00.00 | Pokud jste někdy zkoušeli pracovat v Delphi s grafikou, jistě jste po čase zjistili, že se standardními nástroji to není to pravé. Výsledek nevypadal dobře, byl pomalý a nebo viditelně blikal. Proto si v dnešním článku představíme jeden z mnoha projektů, který tento problém velmi rázně řeší.

 

 

 

Allegro - Bitmapy do hloubky a page flipping(16. díl)

29. listopadu 2002, 00.00 | Dnes se podíváme na BITMAPy o něco více do hloubky. Také si vysvětlíme jak funguje page flipping. Všechno si samozřejmě ukážeme na dvou příkladech.

 

 

 

Borland Kylix 3

27. listopadu 2002, 00.00 | V podstatě synchronně s uvedením Delphi 7 vydal Borland i novu verzi svého Linuxového vývojového nástroje. Pojďme se na něj nyní podrobněji podívat...

 

 

 

Překlad doménových jmen v Linuxu

25. listopadu 2002, 00.00 | Dnes si ukážeme jak V OS Linux a jiných Unixových OS překládat doménová jména na IP adresy. Na konci článku je malý ukázkový příklad ke stažení.

 

 

 

Učíme se Win API - uživatelsky kreslený ListBox

21. listopadu 2002, 00.00 | V tomto pokračování si ukážeme další uživatelsky kreslený prvek. Bude jím ListBox, jehož položkami budou vybrané soubory. U každé položky bude zobrazovat ikonu asociovanou s daným souborem a dále jméno souboru s možností víceřádkového textu.

 

 

 

Borland Delphi Studio 7

18. listopadu 2002, 00.00 | Přinášíme vám zhodnocení nejnovější verze produktu firmy Borland pro vývoj aplikací pro Windows, který jistě není třeba představovat. Pokud vás tedy trápí otázka "koupit či nekoupit?", je toto článek pro vás.

 

 

 

Allegro - Animace (15. díl)

14. listopadu 2002, 00.00 | V Allegru jsme se naučili přehrávat zvuky, načítat obrázky, ovládat časovač atd., ale nic jsme si neřekli o animacích. A právě o tom je dnešní článek.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: