Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland oznamuje strategii webových služeb pro jazyk Java

9. října 2001, 00.00 | Nejlepší řešení v jazyce Java™ přemostí J2EE™, .Net™ a stávající softwarové architektury

 

 

 

Společnost Borland zvolila Sonic Software jako dodavatele systému zasílání zpráv pro e-business

24. září 2001, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie & BEDFORD, Massetchussets - 18. 9. 2001- Společnosti Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí poskytovatel softwarového řešení pro elektronické podnikání a Sonic Software, vedoucí poskytovatel systému a služeb zasílání zpráv pro e-business (EBM), dnes uzavřely dohodu o dodávce nejlepšího systému zasílání zpráv zákazníkům Borlandu. Společnost Borland bude do své příští verze produktu Borland® AppServer™, vedoucího aplikačního serveru, podporujícího specifikaci Java 2 Platform, Enterprise Edition (J2EE™) a architekturu CORBA®, integrovat produkt SonicMQ® 3.5, vedoucí systém zasílání zpráv v jazyce Java na trhu (JMS™). Produkt Sonic MQ Developer Edition, integrovaný v Borland AppServeru bude také součástí nejlepšího vývojového prostředí pro jazyk Java - Borland® JBuilder™ Enterprise Edition. Systém zasílání zpráv je přirozenou komponentou pro mnoho platforem e-businessu. Integrací nejpoužívanější implementace JMS SonicMQ poskytne Borland zákazníkům AppServeru funkčnost JMS v jediné instalaci. Takto integrované prostředí nabídne snadný uživatelský přístup, doručení obchodně důležitých dat napříč nesourodými systémy a snížení nároků na tvorbu obchodně důležitých aplikací pro elektronické podnikání.

"Produktem SonicMQ získáme více než jen JMS, získáme kompatibilitu s certifikovanou specifikací J2EE od společnosti Sun, která rozšíří prostor pro skutečné transakční potřeby našich zákazníků," řekl Alan Shoap, vícepresident a ředitel divize podnikových řešení u společnosti Borland. "Sonic Software byla pionýrem ve vývoji systému zasílání zpráv v Javě a stala se světovou jedničkou. Spojením špičkového systému zasílání zpráv pro elektronické podnikání s Borland AppServerem pomůžeme našim zákazníkům urychlit dodávku aplikací na trh při současném snížení pořizovacích nákladů."
"Naše partnerství s vedoucí společností na trhu Borland dokazuje naše rozhodnutí přinášet nejlepší javovské technologie dnešním neustále se rozrůstajícím podnikům," řekl Greg O'Connor, president společnosti Sonic Software. "Kombinací našeho SonicMQ a cenami ověnčeného AppServeru od Borlandu nabízíme zákazníkům ideální způsob podpory nejnovějších standardů J2EE, bezpečnosti a spolehlivosti při výměně obchodně důležitých informací mezi podnikovými aplikacemi."

O produktu SonicMQ®
SonicMQ je světová jednička v oblasti javovské služby zasílání zpráv (JMS™), která zohledňuje potřeby podniků integrovat své globální obchodní aplikace a poskytuje spolehlivou, škálovatelnou, bezpečnou a vysoce výkonnou technologii zasílání zpráv. SonicMQ samozřejmě podporuje webové standardy a specifikaci JMS, poskytující standardizovanou sadu rozhraní a modelů systému zasílání zpráv. SonicMQ je plně kompatibilní se specifikací společnosti Sun JAVA 2 Enterprise Edition (J2EE) a obsahuje uživatelské rozhraní XAResource API, zaručující transakční integritu pro podnik zásadních informací. SonicMQ navíc obsahuje patentovanou technologii Dynamic Routing Architecture™ (DRA), zaručující doručení zpráv a nesrovnatelný výkon a škálovatelnost.

O produktu Borland® AppServer™
Borland AppServer poskytuje výkonnou a spolehlivou infrastrukturu pro implementaci aplikací pro elektronické obchodování. Byl certifikovaný pro normu Java 2 Enterprise Edition (J2EE) 1.2.1 a poskytuje sdružování do clusterů, vyvažování zátěže a integraci s mnoha stávajícími systémy na trhu (Oracle, SAP, Baan, atd.). Tím poskytuje výkonný aplikační server nezávislý na operačním prostředí, který odpovídá přísným nárokům globálních zákazníků technologií e-business. AppServer je vybudován na základě celosvětově nejrozšířenějšího prostředníka pro komunikaci mezi objekty podle normy CORBA. Společnost Borland přináší tuto technologickou inovaci a dědictví i na platformu J2EE.

O společnosti Sonic Software
Sonic Software Corporation je vedoucí poskytovatel systému a služeb zasílání zpráv pro e-business (EBM). SonicMQ® server pro zasílání zpráv pro e-business slouží jako The Backbone For The Extended Enterprise™ poskytováním vysoce škálovatelného, standardům vyhovujícího internetového middlewaru, který umožňuje bezpečnou a spolehlivou výměnu obchodně důležitých informací mezi aplikacemi uvnitř jednotlivých odloučených pracovišť nebo při výměně obchodních dat mezi společnostmi.

Mezi globální zákazníky Sonic Software Corporation patří vedle Commerce One a Hewlett Packard mnoho z největších korporací na světě, kteří podnikají v široké paletě průmyslových oborů, jako je elektronické obchodování, finanční služby, telekomunikace, zpracovatelský průmysl a energetika. Sonic Software Corporation je samostatně operující součást společnosti Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS). Hlavní sídlo Sonic Software Corporation se nachází Bedfordu v Massetchussets. Více informací je k nalezení na webové stránce www.sonicsoftware.com.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Pobočky má po celém světě.

Borland s.r.o.
Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2142 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

 

 

 

Borland oznamuje svou strategii webových služeb pro Linux(R)

4. září 2001, 00.00

LINUXWORLD, SAN FRANCISCO, Kalifornie, 28.8.2001 - Společnost Borland Software Corporation, vedoucí dodavatel řešení pro platformy e-business, dnes odhalila svůj záměr poskytovat podporu webových služeb pod operačním systémem Linux®. Linux je dnes nejrychleji rostoucím operačním systémem pro servery. Výhody spojení webových služeb a Web serveru Apache™ pomohou zvýšit četnost využívání Linuxu jako serveru pro e-business. Společnosti se totiž stále častěji obracejí k vyžívání webových služeb jako způsobu použití Internetu pro propojování a integraci aplikací mezi zákazníky, dodavateli, obchodními partnery a zaměstnanci po celém světě bez ohledu na použité platformy a technologie.

"Když Borland oznámil produkt Kylix, byla tím zaplněna mezera v oblasti prostředí pro vývoj aplikací pod operačním systémem Linux", řekl pan Bill Claybrook, ředitel pro výzkum Linuxu a Open Source software u společnosti Aberdeen Group. "Dnes vidíme, že webové služby dělají podobnou věc: uspokojují potřeby společností, které chtějí rozšířit použité linuxové platformy i o podporu webu."

Společnost Borland je známa u tisíce nejvýznamnějších společností v USA (Fortune 1000) jako dodavatel otevřených standardů a poskytovatel technologií nezávislých na platformě. Borland dnes jako první dává firmám možnost využít webových služeb na zvolené platformě. Borland se stal po uvedení produktu Delphi™ 6 prvním dodavatelem prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD), které zahrnuje podporu vývoje a využívání webových služeb pod systémem Windows. Nyní Borland plánuje RAD řešení pro webové služby, které posílí internetové možnosti web serveru Apache a aplikací pro Linux: vývojovou platformu Borland® Kylix™. Řešení typu RAD pro webové služby napomáhá společnostem snadno vytvářet podnikové aplikace a zjednodušit integraci různých aplikací z obchodního hlediska. Tyto aplikace mohou být provozovány na libovolné platformě, jelikož využívají nových průmyslových norem XML, SOAP a WSDL.

Společnost Gartner Group odhaduje, že "80 procent systémů s vysokými nároky na nepřetržitost provozu a bezpečnost dat je 'izolováno od celosvětové sítě'" a že existuje "silná potřeba představit stávající systémy na webu". Tak, jak musí společnosti čelit výzvám použití Internetu jako způsobu propojení a integrace se svými zákazníky, dodavateli, obchodními partnery a zaměstnanci na celém světě, mohou nyní využít webových služeb pro integraci aplikací uvnitř firem stejně tak jako propojit se s libovolnou aplikací provozovanou jinde a pod jiným systémem.

"Rozšiřování obchodních procesů a systémů do prostředí Internetu je prioritou pro velké podniky", řekl pan Simon Thornhill, viceprezident a generální ředitel skupiny produktů RAD u společnosti Borland. "Borland se zavazuje zabezpečit možnost rychlého vývoje a použití webových služeb pro Linux a další platformy, takže naši zákazníci mohou sklízet výhody nabízené propojováním podniků."

Po uspěšném uvedení produktu Kylix - prvního přímého RAD prostředí pro Linux - potvrzuje dnešní oznámení společnosti Borland trvalou vedoucí pozici při poskytování inovativních řešení pro Linux, které tomuto operačnímu systému nadále pomáhají stát se součástí hlavního proudu využívaných platforem.

O webových službách
Webové služby jsou obchodní procesy, které mohou být vyhledány a spuštěny prostřednictvím Internetu s použitím standardních technologií. Využitím webových služeb mohou společnosti snadno propojovat aplikace s libovolnými klientskými zařízeními včetně stolních aplikací, prohlížečů webu, mobilních zařízení a přenosných osobních organizérů. Umožňuje to výměna standardních formátů XML prostřednictvím běžných internetových protokolů. Podobně mohou webové služby umožnit vzájemné propojení zcela odlišných technických prostředků jako sálových počítačů, aplikačních serverů a webových serverů; webové služby též podporují propojení mezi různými operačními systémy jako Windows, Java™ a Unix®. Webové služby umožňují vývojářům vytvářet aplikace typu e-business, které mohou propojit libovolného zákazníka, dodavatele či obchodního partnera na libovolném místě na světě bez ohledu na zvolenou platformu nebo programovací jazyk. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak Borland dodává webové služby, prosíme navštivte stránku http://www.borland.com/webservices.

O produktu Borland® Kylix™
Borland Kylix je výkonné vývojové prostředí typu RAD pro platformu Linux. Kylix je prostředí založené na komponentách pro dvoucestný vizuální vývoj grafických uživatelských rozhraní, aplikací pro Internet, databázových aplikací a serverových aplikací. Jádrem Kylixu je nový velmi rychlý kompilátor Delphi pro Linux. Kylix obsahuje linuxovou a zároveň víceplatformní verzi knihovny vizuálních komponent (VCL) - tedy architektury s názvem CLX™. Architektura CLX je navržena tak, aby radikálně zrychlila vývoj nativních aplikací pro Linux a zjednodušila přenos aplikací napsaných v Delphi mezi operačními systémy Windows a Linux. Více informací o Kylixu najdete na adrese http://www.borland.cz/pr_kylix.html, popřípadě na adrese http://www.borland.com/kylix.

O produktu Borland® Delphi™ 6
Borland Delphi 6 je prvním prostředím typu RAD pro Windows, které podporuje nové a stále se vyvíjející webové služby. S Delphi 6 mohou vývojáři vytvářet novou generaci aplikací pro elektronický obchod (e-business) snadno a rychle. Hlavními vlastnostmi produktu jsou technologie BizSnap™, WebSnap™ a DataSnap™, které umžňují vytvářet aplikace zjednodušující integraci obchodních procesů prostřednictvím Internetu využíváním standardů XML, SOAP, XSL a WSDL. Delphi 6 umožňuje okamžitou a trvalou integraci se vznikajícími platformami pro webové služby, jakými jsou .Net™ a BizTalk™ od společnosti Microsoft® a ONE od společnosti Sun Microsystems®. Více informací o Delphi 6 najtete na adrese http://www.borland.cz/pr_delphi.html, popřípadě na http://www.borland.com/delphi.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a má pobočky po celém světě.

 

 

 

Produkt Borland® Enterprise Studio for Java™ 2 byl uveden na trh

27. srpna 2001, 00.00 | Těsnější integrace vedoucích řešení pro zachycení rostoucí poptávky vývoje podnikových aplikací

 

 

 

Borland na udílení čtenářských cen JAVAPro 2001

22. června 2001, 00.00 | Borland vyhrál v šesti kategoriích zahrnujících i cenu pro nejhodnotnější produkt za Borland JBuilder.

 

 

 

Sap a Borland uzavírají partnerství se záměrem integrovat vývojové prostředí Java™

6. června 2001, 00.00 | Společnost SAP volí Borland® JBuilder™ jako přednostní vývojové prostředí

 

 

 

Borland oznamuje své plány v oblasti jazyka Java™ pro bezdrátová zařízení

6. června 2001, 00.00 | Borland® JBuilder™ bude podporovat bezdrátové platformy

 

 

 

Nokia a Borland se spojují, aby umožnily vývoj aplikací v jazyce Java™ pro bezdrátová zařízení

6. června 2001, 00.00 | Nové vývojové prostředí pro platformu J2ME™ je nyní k dispozici pro mobilní telefony podporující Javu

 

 

 

Borland propaguje víceplatformní vývoj aplikací

5. června 2001, 00.00 | pro Windows®/Linux® - Stimulační cena za desktopovou verzi vývojového systému Borland® Kylix™ souvisí s uvedením nové verze systému Borland® Delphi™ 6 na trh.

 

 

 

Vydavatelství Grafika Publishing odkoupilo server Builder.cz

1. června 2001, 00.00 | Společnost Grafika Publishing, vydavatel prestižních oborových serverů oznámila akvizici známého odborného informačního serveru Builder.cz.

 

 

 

Strana výpisu

8

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: