Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Systinet opět mezi nejperspektivnějšími evropskými technologickými firmami

4. července 2002, 00.00

Časopis TIME již podruhé za sebou zařadil Systinet mezi nejperspektivnější evropské technologické firmy

 

PRAHA – 3. července 2002 – Společnost Systinet, poskytovatel softwarové infrastruktury pro Web Services (webové služby), oznámila, že ji časopis TIME opět zařadil mezi nejperspektivnější evropské technologické firmy - Europe’s 50 Hottest Tech Firms. TIME již podruhé za sebou vybral Systinet mezi šest nejlépe hodnocených evropských firem v oblasti business aplikací.

 

Podle časopisu TIME je Systinet perspektivní nejen proto, že působí v oblasti Web Services, která je považována za novou generaci distribuovaného zpracování dat, ale i proto, že má dobré předpoklady stát se vedoucím poskytovatelem softwaru pro webové služby.

 

Systinet založil v roce 2000 Roman Staněk, dříve ředitel a zakladatel firmy NetBeans, kterou koupila společnost Sun Microsystems. V březnu 2002 Systinet získal investici ve výši 21 milionů USD. Hlavním investorem je Warburg Pincus, jeden z největších venture kapitálových a investičních fondů na světě. Systinet se orientuje na nově vznikající architekturu webových služeb. Vlajkovým produktem společnosti je aplikační platforma WASP (Web Applications and Services Platform), která umožňuje bezpečnou a efektivní komunikaci systémů prostřednictvím Internetu. Systinet má sídlo v Cambridge, Massachusetts. Vývojové centrum, které v současné době zahrnuje 70 vývojářů a pracovníků oddělení kvality a technické podpory, se nachází v Praze.

 

„Naše produkty jsou postaveny na otevřených standardech, které pokládáme za základ úspěchu Web Services,“ uvedl Roman Staněk, CEO společnosti Systinet.  „Naši platformu WASP  využívá více než 15 000 registrovaných uživatelů a denně si ji z našeho webu stahuje asi 150 lidí. Je nasazena ve stovkách případů, včetně firem jako JP Morgan, Ericsson nebo Deutsche Telekom (T-Motion), kterým slouží k integraci aplikací a systémů.

 

Časopis TIME pravidelně sestavuje výběr nejlepších evropských technologických firem ve spolupráci s venture kapitalisty, odborníky a podnikateli. Při hodnocení nehraje největší roli podíl společností na trhu, ale jejich potenciál, obchodní model a inovačnost produktů a služeb. Mezi firmami, které TIME letos vyhodnotil jako padesát nejperspektivnějších, se nacházejí jak zavedené a celosvětově uznávané společnosti, tak i zatím nepříliš známé firmy.

 

Odkazy

Europe’s 50 Hottest Tech Firms - přehled nejperspektivnějších evropských technologických firem podle časopisu TIME pro rok 2002

Europe’s 30 Hottest Tech Firms - přehled nejperspektivnějších evropských technologických firem podle časopisu TIME pro rok 2001

 

O Systinet Corporation

Systinet je poskytovatel softwarové infrastruktury pro tvorbu webových služeb (Web Services). Produkty společnosti Systinet využívají podniky k tvorbě, nasazení, zabezpečení a správě webových služeb. Platformu WASP (Web Applications and Services Platform), která je založená standardech jako XML, SOAP, WSDL, UDDI a WASP UDDI, používá více než 15 000 vývojářů z celého světa. Produkty WASP jsou k dispozici pro Java a C++, jsou interoperabilní s ostatními implementacemi webových služeb jako např. s Microsoft.NET a jsou kompatibilní s celou řadou platforem a serverů. Mezi zákazníky společnosti Systinet patří firmy jako JP Morgan, Ericsson, Entergy, Deutsche Telekom nebo SAIC. Společnost Systinet, která byla založena v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts a pobočkami v San Franciscu, Londýně a v Praze. V březnu 2002 Systinet získal investici 21 milionů USD od venture kapitálového a investičního fondu Warburg Pincus.

Další informace najdete na http://www.systinet.com

 

 

 

UNICORN Distribution uvádí Rational XDE Modeler

1. července 2002, 00.00

Druhá verze sady produktů Rational Suite 2002 je rozšířena o nový vývojový UML nástroj pro modelování aplikační architektury – Rational XDE Modeler

 

Praha 1. 7. 2002

 

Společnost Unicorn Distribution, dodavatel softwarových nástrojů, softwarových komponent, informačních technologií a tuzemský partner společnosti Rational Software, oznámil uvedení nového vývojového UML nástroje pro modelování aplikační architektury – Rational XDE Modeler. Rational XDE Modeler je součástí druhé verze Rational Suite 2002, která je již osmým zdokonalením Rational Suite za posledního necelého tři a půl roku. Kromě tohoto nového vývojového nástroje je Rational Suite 2002 obohacen také o nové verze produktů Rational XDE Professional 2002, RationalPurifyPlus 2002 a Rational Rose RealTime 2002. Vylepšen byl i nástroj Rational Project Console.

 

Architekti a návrháři ke své práci používají nejrůznější nástroje, od tužky a papíru až po různé tabule a základní kreslící nástroje. Pro komunikaci s netechnickými lidmi to sice může být dostačující, ale pro komunikaci s vývojovým týmem to postrádá potřebnou sémantiku. Přechod od papíru k programu se většinou neobejde bez ztrát na informacích, které mohou způsobit rozklad architektury. K tomu dochází, když se software postupem času stále více odlišuje od původních specifikací.

 

Tento problém řeší vývojový nástroj Rational XDE Modeler, který umožňuje architektům a návrhářům vytvářet sémanticky bohaté modely architektury v Unified Modeling Language (UML), modelování obchodních procesů, návrhů, opakovaně využitelných prostředků a komunikace na řídící úrovni. Vývojáři potom mohou tyto modely architektury využít jako základ pro implementaci a urychlení vývoje aplikací. Architektům umožňuje vytvářet návrhy přímo v IDE (např. v Microsoft Visual Studio .NET nebo IBM WebSphere Studio Application Developeru) a sdílet je s vývojovými týmy.

 

 

O UNICORN Distribution spol. s r.o.

UNICORN Distribution je společnost zabývající se dodávkami softwarových nástrojů, softwarových komponent a informačních technologií. Zaměřuje se zejména na nástroje pro týmový vývoj softwaru a technologie pro provoz informačních systémů zahrnující databáze, aplikační, transakční a web servery, administrátorské nástroje, antivirová řešení a hardware nezbytný pro jejich provoz.

 

Skupina společností UNICORN se zaměřuje na poskytování komplexních služeb v následujících oblastech: vývoj a integrace informačních systémů, standardní řešení, strategické konzultace IS/IT, školení a podpora vývojových týmů, distribuce technologií, internet a multimedia, provoz a servis informačních systémů a sítě a komunikace.

 

 

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti UNICORN Distribution jsou k dispozici na adrese http://www.unicorn.cz/press.

 

 

 

Společnost Borland urychluje nasazení Webových služeb

28. června 2002, 00.00

Borland Enterprise Server 5.1 nabízí aktivní správu, zlepšenou výkonnost a výraznější podporu webových služeb

 

Konference WEB SERVICES EDGE EAST CONFERENCE – NEW YORK – 24. 6. 2002 –

Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila novou verzi 5.1 produktu Borland Enterprise Server, aplikačního serveru kompatibilního s J2EE 1.3, který byl navržen pro vysoce škálovatelné nasazení distribuovaných aplikací a webových služeb. Nejnovější verze produktu Borland Enterprise Server 5.1 obsahuje zlepšenou podporu webových služeb, aktivní správu aplikací a vyšší výkonnost. Borland Enterprise Server bude dostupný během léta 2002 a bude představen ve stánku společnosti Borland (číslo 110) během konference WEB SERVICES EDGE EAST 2002 v období 24. – 27. 6. 2002 v Jacob Javits Center ve městě New York.

 

“Díky produktu Borland Enterprise Server 5.1 nabízejí naše programy pro vývoj obchodních aplikací nejvyšší výkonnost a škálovatelnost”, řekl Mark Crauwels, CEO společnosti CARNOT Inc., novátorské společnosti pro tvorbu řešení elektronického obchodu. “Při výběru nejvhodnější platformy pro nasazení svých aplikací hledají naši zákazníci takové řešení, které jim pomůže dosáhnout lepší efektivity, aniž aby jim ztroskotal celý rozpočet. My doporučujeme Borland Enterprise Server nejen proto, že díky němu naše produkty vykazují spolehlivou výkonnost, ale také proto, že tento produkt poskytuje společnosti funkčnost a škálovatelnost jakou potřebuje a za nejnižší celkovou cenu vlastnictví.”

 

Nedávné testování výkonu uskutečněné organizací The Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO), jednou z celosvětově největších vědeckých výzkumných institucí, vyhodnotilo produkt Borland Enterprise Server 5.0 jako nejlepší aplikační server platformy Java 2 Enterprise Edition (J2EE) a jako jeden z nejspolehlivějších a nejlépe škálovatelných aplikačních serverů, které jsou v současnosti dostupné. Borland Enterprise Sever 5.1 nyní obsahuje zlepšenou podporu webových služeb a umožňuje společnostem nasadit již existující aplikace ve formě webových služeb bez potřeby jakkoli je modifikovat. Těsná integrace s vývojovým prostředím Borland JBuilder 7 urychluje vývoj a nasazení aplikací a zvyšuje jejich výkonnost, spolehlivost a škálovatelnost. Vysoce vyspělé funkce pro správu systému automaticky opravují problémy v běhu aplikací a tím redukují provozní náklady.

 

“Unikátní technologie Partitioning společnosti Borland poskytuje produktu Borland Enterprise Server jasnou výhodu ve výkonnosti a škálovatelnosti. Nově dostupné funkce pro správu v produktu Borland Enterprise Server 5.1 pomáhají zákazníkům udržovat jejich aplikace v běhu a tak pomáhají předcházet ztrátám na výnosech”, řekl Alan Shoap, viceprezident a generální manažer společnosti Borland. “S pomocí zlepšené podpory webových služeb společnost Borland dále dokazuje své odhodlání poskytovat taková řešení pro nasazovaní aplikací, která pomůžou vývojářům využít již existujících aplikací stejně tak jako nejnovějších standardů a technologických pokroků.”

 

Nové vlastnosti a výhody produktu Borland Enterprise Server 5.1:

 

 • Zlepšená podpora webových služeb – nová sada poskytovatelů webových služeb automaticky konvertuje klientské SOAP dotazy a směřuje je na příslušnou komponentu (Java, CORBA), MDB (Message-driven Beans) nebo EJB (Enterprise Java Beans). Díky produktu Borland Enterprise Server 5.1 mají společnosti možnost nasazovat existující aplikace jako webové služby bez potřeby jejich přepisování a také mohou integrovat webové služby s dalšími aplikacemi uvnitř i vně společnosti. Využitím tohoto flexibilního běhového prostředí webových služeb mohou společnosti využít existující investice do informačních technologií a potenciálně snížit své náklady na vlastnictví.

 

 • Užší integrace s produktem JBuilder 7 – nová verze produktu Borland Enterprise Server je úzce integrovaná s produktem Borland JBuilder 7 a zrychluje a zjednodušuje tak vývoj a nasazení aplikací. Vývojová licence produktu Borland Enterprise Server, AppServer Edition je optimalizována tak, aby poskytovala vysoký výkon, škálovatelnost a spolehlivost pro aplikace J2EE vytvořené v programu JBuilder. Tato licence je standardně součástí verze Enterprise produktu JBuilder 7 a také nedávno oznámeného produktu Borland Enterprise Studio 4 for Java.

 

 • Nový systém Management Hub – nový systém Management Hub poskytuje aktivní správu a monitorování aplikací bez potřeby lidské intervence. Borland Enterprise Server 5.1 může automaticky vykonávat příkazy start, stop a ping na komponentární úrovni a maximalizovat tak efektivitu aplikací. Sada vizuálních průvodců usnadňuje konfiguraci a ladění výkonnosti. Optimalizace, které by mohly zabrat týdny či měsíce času i s příslušnými konzultačními zdroji, mohou nyní potenciálně zabrat pouze několik hodin a tak uspořit čas a náklady.

 

 • Nová služba Borland Notification Service pro architekturu CORBA. Borland Enterprise Server,  VisiBroker Edition nyní obsahuje rozšířenou podporu distribuovaných výpočetních prostředí. Služba Borland VisiNotify poskytuje snadno použitelný a vysoce výkonný systém doručování událostí.

 

Cena a dostupnost

Borland Enterprise Server 5.1 bude výhledově dostupný během léta 2002 pro operační systémy Microsoft Windows, Sun Microsystems Solaris a Red Hat Linux. Borland Enterprise Server bude dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition, AppServer Edition. Vývojová licence na produkt Borland Enterprise Server, AppServer Edition bude dodávána také jako součást produktu JBuilder 7 Enterprise.

 

O produktu Borland Enterprise Server 5.1

Rodina aplikačních serverů řady Borland Enterprise Server nabízí funkční rozsah podporující současná komplexní prostředí pro aplikační vývoj a provoz. Založen je na produktu Borland VisiBroker, tedy světově nejnasazovanější infrastruktuře. Borland Enterprise Server byl vyvinut pro poskytování vysoké výkonnosti a spolehlivosti při nízké celkové ceně vlastnictví. Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkonnost a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivé ovládání implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací o serveru Borland Enterprise Server navštivte http://www.borland.cz/pr_bes.php, popřípadě http://www.borland.com/bes/.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Nejčastější otázky na produkt Borland Enterprise Server 5.1

28. června 2002, 00.00

O: Co to je Borland Enterprise Server?

Borland Enterprise Server je platforma pro běh a správu aplikací elektronického obchodu a webových služeb. Tento produkt je k dispozici ve třech edicích, aby uspokojil všechny požadavky na výkonnost, spolehlivost a škálovatelnost a zároveň byl finančně výhodný pro podnik jakékoliv velikosti. Borland Enterprise Server umožní vaší společnosti využít výhody nejnovějších technologií k dosažení specifických obchodních záměrů, tím že vám poskytne otevřenou a rozšiřitelnou základnu aplikačního serveru podporujícího aktuální standardy.

 

O: Co je nového v Borland Enterprise Server 5.1?

Hlavní nové prvky produktu Borland Enterprise Server jsou:

 • Vizuální systém správy, který provádí aktivní sledování systému, takže problémy mohou být automaticky odstraněny, případně zvýrazněny a okamžitě řešeny.
 • Podpůrné nástroje pro ladění výkonnosti a klastrování, které ušetří až padesát procent času potřebného na nasazení, konfiguraci a optimalizaci.
 • Poskytovatele webových služeb pro Java, CORBA, Enterprise Java Beans (EJB) a Message Driven Beans (MDB), které umožňují, aby současné aplikace bylo možno připojit na Internet ve formě webových služeb a také aby bylo možno je integrovat do nových aplikací a webových služeb.
 • Výrazná integrace s dalšími produkty společnosti Borland, včetně produktů Borland JBuilder a Borland Optimizeit Suite.

 

O: Která edice produktu Borland Enterprise Server je pro vás ta správná?

Borland Enterprise Server nabízí několik edic, které se liší svou výkonností a jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám softwarové infrastruktury podniku jakékoliv velikosti. Existují tři edice, které pracují nezávisle, ale jsou zkonstruovány tak, aby mohly pracovat dohromady a poskytnout vám tak softwarové řešení s ideálním poměrem cena/výkon.

 

Borland Enterprise Server

Základní funkce

Využití technologie

AppServer Edition

(Zahrnuje VisiBroker Edition)

Aplikační server

Ideální pro výkonné infrastruktury J2EE/EJB nebo webové služby

VisiBroker Edition

(Zahrnuje Web Edition)

Služby střední vrstvy

Ideální pro integraci obchodních aplikací na bázi CORBA/C++/Java

Web Edition

Webový server

Ideální pro webové aplikace na bázi JSP/Servletů nebo webových služeb

 

O: Co je to Borland Enterprise Server, AppServer Edition?

AppServer Edition je jedna z nejvíce spolehlivých, škálovatelných a nejrychlejších verzí aplikačního serveru pro aplikace J2EE a webové služby. Je to přední certifikovaná implementace platformy Sun Java 2 Platform Enterprise Edition 1.3 (J2EE), která podporuje nejnovější průmyslové standardy jako jsou EJB 2.0, JMS 1.02, Servlet 2.3, JSP 1.2, XML a SOAP. Díky revolučnímu systému Application Server Partitioning architecture poskytuje AppServer Edition možnost škálovat aplikace při současném zachování nízké ceny. AppServer Edition zahrnuje VisiBroker Edition a Web Edition.

 

O: Co to je Borland Enterprise Server, VisiBroker Edition?

VisiBroker Edition je kompletní běhové a podpůrné prostředí CORBA pro vývoj, nasazení a správu distribuovaných aplikací. Tato edice je založena na osvědčených průmyslových standardech a je plně kompatibilní s CORBA 2.4. VisiBroker Edition zahrnuje Web Edition a je jediným produktem ve své kategorii, který umožňuje webovým klientům komunikovat s CORBA objekty. Vývojové licence jsou k dostání jak pro Javu tak pro C++.

 

O: Co to je Borland Enterprise Server, Web Edition?

Web Edition je kompletní, škálovatelná a robustní platforma pro nasazování webových aplikací a webových služeb. Obsahuje produkty Apache Axis SOAP server a Web Server, Tomcat Web container a Javovskou databázi JDataStore. Web edition funguje jako standardní webový server, ale navíc podporuje Internet Inter-ORB Protocol (IIOP), který poskytuje automatické klastrování, vyrovnávání zátěže a překonání výpadku.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server webové služby?

Ano. Díky poskytovatelům webových služeb, nově zahrnutým ve verze 5.1, umožňuje produkt Borland Enterprise Server, aby existující aplikace byly využity na internetu jako webové služby a také umožňuje jejich integraci do nových aplikací a webových služeb. Webové služby v produktu Borland Enterprise Server jsou založeny na technologii Apache Axis a na moderním serveru Apache SOAP Server, který podporuje SOAP 1.2. Borland Enterprise Server automaticky spojuje klientský požadavek typu SOAP s webovými službami Java Web Services, Borland CORBA Services, MDBs a EJB a tím poskytuje optimalizované prostředí pro vytváření a běh webových služeb.

 

O: Už jste si zaktualizovali výsledky měření výkonnosti z programu ECperf?

Ne. Borland Enterprise Server byl první aplikační server, který publikoval výsledky výkonnostních testů prováděných programem ECperf a společnost Borland je stále jediná společnost, která na svých webových stránkách nabízí ke stažení ECperf Kit. Existují však jisté zmatky ohledně výsledků zátěžových testů na aplikačních serverech J2EE, protože tyto výsledky programu ECperf jsou ovlivněny rozdílností hardwaru, operačních systémů, databází a řadičů.

 

CSIRO, jedna z největších výzkumných institucí nedávno provedla srovnání šesti předních aplikačních serverů – včetně serverů Borland Enterprise Server, BEA WebLogic Server a IBM WebSphere Application Server. Společnost CSRIO zajistila naprostou nezaujatost a vyrovnané podmínky. Použili pro všechny produkty stejný hardware, operační systém, databáze, konfigurace a kód. Rozdílné byly tedy jen testované aplikační servery. Zjišťovanou vlastností byla škálovatelnost, jak co se týká zvyšování zátěže od klientů, tak využití zdrojů CPU. Borland Enterprise Server vyšel z tohoto testování jako jasný vítěz. Pro více informací navštivte http://www.cmis.csiro.au/ADSaT/j2eev2.htm.

 

O: Co to je systém Application Server Partitioning?

Systém Application Server Partitioning je běhová architektura, kterou exkluzivně využívá Borland Enterprise Server a která vám umožňuje konfigurovat a provozovat vetší množství virtuálních aplikačních serverů tím, že se původní aplikační server virtuálně rozdělí na více částí. Tyto rozdílně konfigurovatelné servery mohou vzájemně fungovat jako moduly pro vyvažování zátěže a tak zvyšovat funkčnost a současně snižovat cenu hardwaru a softwaru. Tím se dramaticky snižují celkové náklady na vlastnictví J2EE infrastruktury.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server službu pro doručování událostí architektury CORBA?

Ano. Borland Enterprise Server 5.1 nyní nabízí VisiNotify, unikátní implementaci specifikace od skupiny Object Management Group pro asynchronní komunikaci. Produkt VisiNotify byl navržen tak, aby vyhověl komplexním požadavkům, které současné distribuované systémy kladou na systém pro doručování událostí a tím dosahuje zvýšené výkonnosti a jednoduchosti ovládání. Produkt VisiNotify je dostupný samostatně nebo jako doplněk k VisiBroker Edition.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server transakční službu architektury CORBA?

Ano. Borland Enterprise Server 5.1 nyní nabízí produkt VisiTransact, který zjednodušuje komplexní distribuované transakce tím, že poskytuje nezbytnou sadu služeb včetně transakční služby, integrace s databázemi a administrátorských nástrojů, a to vše v rámci jediné integrované architektury. Produkt VisiTransact je dostupný samostatně.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server protokol 2PC (dvoufázové potvrzování transakcí)?

Ano. AppServer Edition obsahuje podporu dvoufázového potvrzovacího protokolu, který zaručuje integritu dat při významných transakcích. Volitelně může být v edici AppServer Edition také zahrnuta výkonná služba jednofázových Java transakcí. Podpora dvoufázových transakcí je také zahrnuta v produktu VisiTransact.

 

O: Pomůže mi Borland Enterprise Server se správou mých aplikací?

Borland Enterprise Server nyní standardně obsahuje systém visual management hub, který provádí  aktivní monitorování, takže problémy mohou být řešeny buď automaticky bez zásahu lidské obsluhy a nebo mohou být označeny, aby mohly být následně okamžitě řešeny správci IT.

 

O: Je Borland Enterprise Server kompatibilní s dalšími produkty společnosti Borland?

Ano. Všechny edice jsou optimalizovány tak, aby zákazníci, používající špičková vývojová prostředí společnosti Borland, byli schopni podstatně zrychlit vývoj a nasazení svých aplikací. 

 

AppServer Edition je ideální platforma pro nasazení aplikací J2EE nebo EJB, které byly vybudovány v produktu JBuilder. Faktem je, že ke každém nákupu produktu JBuilder Enterprise patří automaticky také vývojářská licence AppServer Edition. Oba produkty používají stejnou technologii Apache Axis a produkt JBuilder umožňuje lokálně využívat některé zdroje produktu Borland Enterprise Server. AppServer Edition je také integrována s produktem Optimizeit, který poskytuje informace o výkonnosti aplikací.

 

VisiBroker Edition je úzce integrovaná s produktem Borland C++ Builder. Společně vám umožní budovat vysoce výkonné grafické klienty pro OS Windows a publikovat standardní SOAP/XML webové služby, vybudované v programu JBuilder, C++ Builder či Delphi.

 

Web Edition je úzce integrovaná s produktem JBuilder pomocí komponent webových aplikací (JSP Servlety) a webových služeb. JBuilder také poskytuje průvodce pro zpřístupnění EJB a webových služeb prostřednictvím Web Edition. Web Edition je jediný webový server na trhu, který je dodáván včetně knihoven Borland Delphi, Kylix a C++ Builder.

 

Produkt JDataStore společnosti Borland, systém pro správu objektově relačních databází napsaný pouze v Javě, je součástí všech tří edic produktu Borland Enterprise Server.

 

O: Podporuje Borland Enterprise Server nejlepší techniky J2EE?

Ano. Borland Enterprise Server podporuje nejlepší techniky publikované společností Sun Microsystems a tak zajišťuje dostupnost J2EE aplikací. AppServer Edition vám umožňuje prohlížet a spravovat J2EE infrastruktury z jediné centrální konzole a obsahuje také snadno použitelného průvodce klastrováním, pracujícího v sedmi krocích, který snižuje čas potřebný k nakonfigurování prostředí aplikačního serveru řádově z týdnů na dny.

 

O: Obsahuje Borland Enterprise Server nějakou vzorovou aplikaci společnosti Sun?

Ano! Do produktu Borland Enterprise Server jsme zahrnuli aplikace Pet Store a SmartTicket, které mohou být použity k rychlé demonstraci toho, jak snadné je nakonfigurovat aplikační server J2EE.

 

O: Kterou verzi Sonic MQ (JMS) dodáváte s produktem Borland Enterprise Server 5.1?

Společnost Borland poskytuje produkt SonicMQ 4 (Enterprise Edition Plus) Message Broker jako základní službu produktu Borland Enterprise Server. SonicMQ je plnou implementací produktu Java Messaging Service (JMS) API od společnosti Sun Microsystems.

 

O: Jaké standardy podporuje produkt Borland Enterprise Server?

Borland Enterprise Server podporuje nejnovější průmyslové standardy včetně J2EE 1.3, CORBA 2.4, EJB 2.0, JMS 1.02, Servlet 2.3, JSP 1.2, XML a SOAP.

 

O: Mohu aktualizovat svou verzi Borland Enterprise Server na verzi 5.1?

Zákazníci, kteří mají v současné době podepsanou smlouvu, obdrží aktualizaci zcela zdarma. Pokud nyní nemáte uzavřenou smlouvu, prosím kontaktujte vašeho místního obchodního zástupce společnosti Borland, který vám poskytne informace o speciálních slevách na produkt Borland Enterprise Server 5.1.

 

O: Bude k dispozici zkušební verze produktu Borland Enterprise Server?

Ano. Jakmile začne prodej tohoto produktu, tak bude volně ke stažení šedesátidenní zkušební CD.

 

O: Jak si mohu zakoupit Borland Enterprise Server 5.1?

Kontaktujte Borland s.r.o. nebo Borland Slovakia s.r.o. pokud si chcete zakoupit VisiBroker Edition či AppServer Edition. Web Edition je k dispozici na http://shop.borland.cz.

 

O: Jaké jsou systémové požadavky produktu Borland Enterprise Server?

Minimální systémové požadavky

 • 128 MB RAM
 • 500 MB místa na disku

Microsoft Windows (Intel)

 • Windows NT SP6, 2000 SP2
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Pentium III 600 MHz

Linux

 • Red Hat 7.1 (32 bit)
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Pentium III 600 MHz

Sun Microsystems

 • Solaris 7, 8 (32 a 64 bit)
 • JavaSoft JDK 1.3.1
 • Sun Ultra 10 440 MHz

Hewlett-Packard HP-UX

 • HP-UX 11.11i (32 a 64 bit)
 • HP-UX JDK 1.3.X
 • PA-RISC 100 MHz

IBM AIX

 • AIX 5.1 (32 a 64 bit)
 • IBM JDK 1.3.X
 • RS/6000 PowerPC-604
 • 200 MHz

 

 

 

Novell kupuje SilverStream Software

11. června 2002, 00.00

Vysoce produktivní Web Services aplikační prostředí pro podniky vnáší novou dimenzi do vize jednotné Sítě společnosti Novell

 

Kombinace jedinečných konzultačních služeb, vývoje Web Services aplikací a na platformě nezávislé síťové a bezpečnostní infrastruktury společnosti Novell splňuje současné požadavky firem na technologie založené na Webu

 

Na platformě nezávislá, spolehlivá a bezpečná architektura přináší zákazníkům rychlou návratnost investic

 

 

PROVO, UT a Billerica, Mass. – 10. června 2002 – Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL), přední poskytovatel softwaru pro služby Sítě, a SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW), vedoucí společnost v oblasti vývoje aplikací orientovaných na Web Services, dnes oznámily uzavření konečné dohody o akvizici společnosti SilverStream společností Novell. Akvizice je součástí plánu společnosti Novell stát se vedoucí silou na poli komercializace Web Services (webových služeb). Akvizice významně podpoří vizi Novellu – vizi jednotné Sítě, když zákazníkům umožní rychle vytvořit obchodní aplikace postavené na nejnovějších webových technologiích a přitom využít stávající investice do IT.

 

Díky akvizici společnosti SilverStream se nabídka společnosti Novell rozšíří o nástroje potřebné k nasazení webových aplikací – business řešení, vývoji Web Services aplikací a spolehlivé, bezpečné síťové infrastruktury. Díky akvizici společnosti SilverStream získají zákazníci novou možnost jak pomocí Webu vylepšit svou obchodní výkonnost a zvýšit své příjmy.

 

Podle dohody podá Novell nabídku na odkup všech akcií společnosti SilverStream za 9 USD na akcii, po níž bude následovat fůze, kdy držitelé zbývajících akcií obdrží stejnou částku v hotovosti. Za předpokladu, že akvizice bude dokončena v červenci 2002 s přibližně 23,6 milionu akcií, dosáhne celková hodnota akvizice před zdaněním hodnoty cca 212 milionů USD. V tom případě, vzhledem k finanční hotovosti společnosti SilverStream očekávané ve výši 100 milionů USD, bude výdaj společnosti Novell přibližně 112 milionů USD v hotovosti.

 

Akvizice byla jednomyslně schválena správními radami obou společností. David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream, spolu s některými dalšími akcionáři souhlasili s tím, že oficiálně nabídnou své akcie reprezentující přibližně 20,33 procent akcií. Veřejná nabídka vyžaduje alespoň majoritu všech ostatních akcií k odkupu. Akvizice by měla být pravděpodobně ukončena v červenci 2002, pokud akcionáři, kteří drží 90 % akcií společnosti SilverStream budou s touto nabídkou souhlasit. Pokud bude nabídnuto méně než 90 % akcií, bude muset být ke schválení transakce svolána valná hromada, což by znamenalo, že akvizice bude pravděpodobně uzavřena během čtvrtého čtvrtletí finančního roku 2002 společnosti Novell. SilverStream se stane plně vlastněnou dceřinou společností společnosti Novell.

 

„Novell je na dobré cestě zaujmout vedoucí postavení na rychle rostoucím trhu Web Services řešení,” řekl Jack Messman, předseda, prezident a CEO společnosti Novell. „Díky technologiím Novellu a SilverStreamu zákazníkům nabídneme ideální architekturu pro tvorbu nové generace systémů. Umožníme jim tak nasadit nové technologie s nízkými náklady a zároveň plně využít předchozí investice do IT.“

 

„Slibovali jsme, že se vrhneme na pole Web Services. Akvizicí SilverStreamu tohoto cíle nejenom dosáhneme, ale rovnou předběhneme konkurenci,” dodal Jack Messman. „ Díky schopnosti poskytovat novou generaci Web Services řešení, posunujeme Novell kupředu na cestě směrem k růstu a profitabilitě.“

 

Jedinečná kombinace schopností posouvá Novell do vedení

 

Vize jednotné Sítě společnosti Novell přináší vedoucí řešení pro plánování, nasazení a řízení současných rozsáhlých business aplikací. Platforma společnosti Novell se skládá ze tří základních komponent:

 

 • Strategie a dodávka: Cambridge Technology Partners společnosti Novell nabízejí strategii a řešení využívající osvědčené metodologie k řešení složitých obchodních otázek.
 • Vývoj Web Services aplikací: SilverStream nabízí vysoce produktivní vizuální prostředí pro rychlou tvorbu dynamických, interaktivních aplikací, které integrují stávající informační prostředky.
 • Na platformě nezávislá infrastruktura: Služby Sítě společnosti Novell zahrnují bezpečnostní a adresářové technologie, spolehlivé vysoce výkonné síťové služby a správu.

 

„Novell a SilverStream se k sobě skvěle hodí,” uvedl David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream. „Novell jako jeden z prvních rozpoznal příležitost jakou přináší poskytování síťových služeb a jeho vize jednotné Sítě odpovídá směru, kterým se současný trh díky Web Services ubírá. Sloučením naší produktové řady SilverStream eXtend, která připravuje podnikové systémy pro Web a poskytuje dynamické aplikace, s konzultačními službami a síťovou infrastrukturou Novellu dostanete vše co je potřeba k získání vedoucí pozice na trhu.”

 

Akvizice SilverStreamu umožní společnosti Novell poskytovat podnikům „architekturu orientovanou na služby“. “Architektura orientovaná na služby” je volně propojená, na standardech a procesech založená síťová architektura, která usnadňuje vývoj aplikací založených na Web Services. Organizacím umožňuje maximálně využít své systémy, uživatele, zařízení, obchodní procesy a informační zdroje, které tvoří součást firemního bohatství.

 

„Díky této akvizici se Novell stane významným hráčem na poli Web Services spolu s ostatními jako IBM, Microsoft a Sun, tj. firmami které se věnují strategii v oblasti služeb, “ řekl Chris Stone, místopředseda představenstva společnosti Novell. „Na tento trh ale vstupujeme z jiné pozice. Místo monolitického přístupu založeného na proprietárních produktech, který zastávají ostatní, se Novell zaměřuje na alternativní nabídku nákladově efektivních, flexibilních řešení, která umožňují spolupráci produktů od všech dodavatelů. Je to role, kterou již v síťovém světě hrajeme, a kterou - jako jediní - vnášíme i do arény Web Services.“

 

Po uzavření akvizice bude produktová řada SilverStream eXtend rebrandována pod jménem Novell. David Litwack, prezident a CEO společnosti SilverStream se stane Senior Vice Presidentem společnosti Novell a členem Worldwide Management Committee společnosti Novell.

 

Kompletní znění této tiskové zprávy v anglickém originále najdete na http://www.silverstream.com/Website/app/en_US/PressReleaseDetail?id=7fa1c22f19c14a97b44c8a9c1e72eb56.

 

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává software a služby, které firmám z žebříčku Global 2000 umožňují rychlé zavedení podnikových eBusiness řešení. Řešení založená na platformě SilverStream využívají standardy jako Java a XML, které umožňují sjednotit všechny příslušné informace a služby pro zákazníky, partnery a zaměstnance, a přitom využít předchozí investice do technologií. Společnost SilverStream byla založena v roce 1996. V současné době zaměstnává stovky odborníků po celém světě. Řešení SilverStream pomáhají mnoha známým společnostem a organizacím jako je např. ADC Telecommunications, Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsung Electronics, Sears, Qwest Communications nebo US Cellular. Další informace o společnosti SilverStream najdete na adrese www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

O společnosti Novell
Novell, Inc. (NASDAQ: NOVL) je předním poskytovatelem softwaru pro služby Sítě, který zajišťuje služby pro zabezpečení a výkon všech typů sítí - Internetu, intranetů a extranetů, kabelových i bezdrátových, firemních i veřejných - pracujících na všech předních operačních systémech. Software pro služby Sítě Novellu poskytuje základnu pro jednotnou Síť - jednu celosvětovou síť, která podporuje nové aplikace a formy podnikání. Celosvětové programy pro prodejní kanály, konzultace, vzdělávání a technickou podporu, společně se strategickými aliancemi, spojují software pro služby Sítě pocházející od firmy Novell s produkty a službami jiných dodavatelů, a tak vytvářejí pro zákazníky ucelená síťová řešení.

Přesné informace o veškerých produktech a službách společnosti Novell se dozvíte v Centru podpory zákazníků (NCCC) v ČR na tel.: 02-21 85 69 99 a v SR na tel.: 02-44 25 66 24, na českých webových stránkách http://www.novell.cz nebo amerických http://www.novell.com.

 

 

 

 

Časopis eAl Journal jmenoval SilverStream eXtend produktem roku 2002

10. června 2002, 00.00

Praha – 10. června 2002 – Společnost SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) oznámila, že SilverStream eXtend™, vysoce výkonné, integrované, na webové služby zaměřené vizuální prostředí pro rychlý vývoj a správu podnikových informačních systémů, získal od časopisu eAl Journal ocenění „Produkt roku 2002“. eAl Journal je přední měsíčník zaměřený na eBusiness, integraci aplikací a Web Services. Každoročně oceňuje produkty pro jejich inovačnost, vyzrálost, vliv na trh a technologické přednosti. Ceny byly vyhlášeny na Online EAI Symposium & Expo  - světové virtuální výstavě zaměřené na integraci aplikací a Web Services (www.eaixpo.com)

SilverStream eXtend byl oceněn pro komplexní přístup k vývoji a nasazení řešení založených na Web Services, která jsou určena k rychlé tvorbě dynamických, interaktivních aplikací integrujících existující podnikové systémy. V čele skupiny porotců, která se skládala z předních analytiků např. z META Group, Aberdeen nebo Butler Group, stál šéfredaktor eAl Journalu Tony Brown. SilverStream eXtend byl vybrán mezi konkurenčními produkty společností jako jsou Microsoft nebo webMethods pro svou funkcionalitu a snadné ovládání.

„Kategorie Produkt roku je jako jedna z nejprestižnějších cen v odvětví každoročně velmi silně obsazena, a proto je to pokaždé velmi těžké rozhodování,“ uvedl Tony M. Brown. „Jako produkt roku je oceněn nejvýznamnější produkt, který byl v předešlém roce uveden na trh. Letos se jím stal SilverStream eXtend.“

Pro SilverStream eXtend, který je kompatibilní se známými aplikačními servery, včetně BEA WebLogic a IBM WebSphere, je charakteristická konvergence integrace a interakce ve snadno použitelném integrovaném vizuálním prostředí.

„V současné době se stále více prosazují architektury založené na službách. Potřebám zákazníků proto nejlépe vyhovují společnosti, které nabízejí rychlou integraci a interakci a podporují všeobecně přijaté standardy,“ říká Tom Dwyer, Viceprezident and Managing Director, Enterprise and Internet Infrastructure, Aberdeen Group. „SilverStream eXtend je jedním z nejlepších příkladů této nové třídy produktů.“

SilverStream eXtend obsahuje revoluční technologii pro XML integraci legacy systémů, řízení podnikových procesů, interaktivních aplikací, personalizace, správy obsahu, správy uživatelů, podpory bezdrátových zařízení atd. Vývojářům aplikací umožňuje rychlou tvorbu vysoce interaktivních řešení, která integrují existující podnikové systémy a poskytují informace a služby klíčovým podnikovým složkám.

O eAl Journal
eAI Journal je měsíčník se zaměřením na eBusiness, integraci aplikací a Web Services. Poskytuje unikátní business analýzy IT-řízené ekonomiky a podrobně se zabývá oblastmi jako B2B eCommerce, mCommerce, ERP integrace a middleware. Píše o technologiích klíčových pro novou ekonomiku, které zasazuje do obchodního kontextu, vysvětluje jejich přínos pro řídící pracovníky společností z Fortune 5000 a dot.com firmy. Najdete ho i na Internetu na adrese www.eaijournal.com

O SilverStream eXtend

SilverStream eXtend je komplexní integrované prostředí, které zjednodušuje a  urychluje tvorbu a implementaci aplikací pro webové služby. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje SilverStream eXtend Composer, který umožňuje tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Server, IBM WebSphere nebo BEA WebLogic. Další informace najdete na http://www.silverstream.com/extend.

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává první kompletní integrované prostředí pro zjednodušení a zrychlení vývoje sofistikovaných podnikových aplikací. Osvědčené technologie společnosti SilverStream, které jsou založeny na standardech Java, XML a Web Services, umožňují podnikům využít potenciál existujících systémů a rychle přenést aplikace na web. Produkty společnosti SilverStream využívá více než 1500 zákazníků z celého světa, včetně Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsung Electronics, Sears a US Cellular. Mezi celosvětové partnery společnosti SilverStream patří významní systémoví integrátoři, ISV, ASP a další společnosti jako např. Cap Gemini Ernst
& Young, Compaq, Deloitte & Touche, Hewlett Packard, IBM, Intel, Mercury Interactive, Microsoft, Oracle nebo Sun Microsystems. Více informací najdete na www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

 

 

Společnost Digital Zone International si zvolila Borland Enterprise Server k nasazení vyspělého řešení pro správu mediálních aktiv

10. června 2002, 00.00

Zajišťuje plnou integraci mediálních aktiv do CRM, ERP a dalších systémů elektronického obchodu

 

STOCKHOLM – 29. 5. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že společnost Digital Zone International, přední poskytovatel systémů pro správu mediálních aktiv, si zvolila Borland Enterprise Server k vytvoření a nasazení jejich nejnovějšího řešení, Digital Zone Enterprise 5.0 (DZE 5.0). DZE 5.0 je systém schopný interakce a výměny dat se systémy Správy zákaznických vztahů (Customer Relationship Management - CRM), Plánování podnikových prostředků (Enterprise Resource Planning - ERP) a dalšími systémy elektronického obchodu. Mezi zákazníky společnosti Digital Zone patří například finská telekomunikační společnost Sonera, dánská společnost LEGO a švédská společnost IKEA, která používá DZE 5.0 k vytváření svého katalogu domácího nábytku, jednoho z celosvětově nejčtenějších časopisů.

 

“V současné propojené ekonomice stále více společností požaduje řešení, která umožní různým systémům komunikovat mezi sebou. To obzvláště platí pokud jde o integraci mezi systémy CRM, ERP a systémy řízení produkce. Zvolili jsme si Borland Enterprise Server jako prostředí pro nasazení DZE 5.0, protože jsme přesvědčeni, že se jedná o produkt nejméně závislý na platformě mezi všemi ostatními produkty na trhu”, řekl Claus Viftrup Jepsen, viceprezident a vedoucí oddělení technologií ve společnosti Digital Zone International.

 

Produkt DZE 5.0 integruje mediální aktiva společnosti s ostatními systémy elektronického obchodu a poskytuje uživatelům rychlejší přístup k informacím a urychluje tak vývoj mediálních produktů. Ten samý obrázek může být použit na všech médiích a kanálech, včetně systémů elektronického obchodu, tištěných katalogů, brožur, prezentací v programu Microsoft PowerPoint a v dokumentech Microsoft Word.

 

Borland Enterprise Server umožnil společnosti Digital Zone International, aby svým zákazníkům dodala výhody, které poskytuje vícevrstvá standardizovaná běhová platforma. Zákazníci si totiž vybírají produkt DZE 5.0 ze stejných důvodů, z jakých si společnost Digital Zone International vybrala Borland Enterprise Server:

 

·         Snadná integrace a komunikace s ostatními systémy.

·         Škálovatelnost a řízení zátěže.

·         Zabudovaný systém správy clusterů a schopnost překonání chyby.

·         Bezpečnost, nepřerušená 24x7 dostupnost a zálohování dat.

·         Nezávislost na platformě s podporou standardů Java 2 Enaterprise Edition (J2EE), včetně Enterprise JavaBeans (EJB), Apletů, Servletů, JavaServer Pages (JSP), XML a také standardu CORBA.

 

“DZE 5.0 je dobrý příklad produktu, který maximálně využívá všech výhod produktu Borland Enterprise Server. Ochota, se kterou společnost Digital Zone International využívá produkt Borland Enterprise Server, potvrzuje závazek společnosti Borland poskytovat na platformě nezávislá řešení.” řekl Nigel Brown, viceprezident a generální manažer společnosti Borland EMEA.

 

Rodina aplikačních serverů Borland Enterprise Server poskytuje funkčnost potřebnou pro současný složitý vývoj a provoz aplikací. Borland Enterprise Server je založen na produktu Borland VisiBroker, celosvětově nejnasazovanější infrastruktuře CORBA. Borland Enterprise Server byl vyvinut s cílem poskytovat vysoký výkon a spolehlivost při nízké celkové ceně vlastnictví (TCO). Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkon a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivou správu implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií od nasazení a spouštění JavaServer Pages a Servletů až po celopodnikové aplikace založené na standardu J2EE. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací navštivte, prosíme, adresu: http://www.borland.cz/pr_bes.php nebo http://www.borland.com/bes/.

 

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

 

 

Společnost Borland představuje technologie C++ pro 2,5G/3G

28. května 2002, 00.00

BORCON, Anaheim, Kalifornie, USA – 20. 5. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila, že představí svoji novou technologii C++ určenou k vývoji aplikací pro mobilní telefony typu 2,5G a 3G a hlasem ovládané osobní digitální asistenty (voice-enabled personal digital assistants - PDAs). Tyto aplikace běží pod operačním systémem Symbian a představily se na třinácté výroční konferenci společnosti Borland nazvané BorCon 2002 dne 20. května 2002. Aby podpořila inovaci na vznikajícím trhu s bezdrátovými technologiemi, plánuje společnost Borland, že první vydání této technologie bude k dispozici během druhé poloviny roku 2002.

 

Společně s vydáním Borland JBuilder MobileSet 2.0 v lednu roku 2001 se představení technologie C++ stává dalším krokem společnosti Borland na cestě podpory vývoje moderních aplikací pro mobilní zařízení. V současné době se plánuje, že řešení C++ od společnosti Borland umožní vývojářům rychle vyvinout aplikace v jazyce C++, které poběží pod operačním systémem Symbian, tedy operačním systémem pro moderní digitální mobilní telefony. Zároveň je plánováno, že toto řešení bude podporovat vývoj aplikací C++ pro platformu telefonů Nokia s názvem Series 60, která je rovněž provozována pod operačním systémem Symbian.

 

“Vítáme podporu společnosti Borland pro C++ a Javu”, řekl Jouko Häyrynen, viceprezident mezinárodního vývojářského programu společnosti Nokia s názvem Forum Nokia. “Trh s moderními digitálními mobilními telefony roste rychle a technologie C++ společnosti Borland pro mobilní zařízení umožní milionům vývojářů dodávat na trh nové aplikace a využít tak této velké příležitosti.”

 

“Rok 2002 bude vzrušujícím rokem pro oblast mobilních zařízení, která konečně začínají být dost výkonná, aby zvládala interaktivní multimediální aplikace jaké uživatelé očekávají”, řekla Jessica Figueras, analytička pro elektronické infrastruktury u společnosti Ovum. “Tento rok se po celém světě prodá téměř 165 milionů zařízení splňujících tyto požadavky. Ale to nic neznamená, pokud nebudou existovat nástroje k výrobě takových aplikací.”

 

“Reputace společnosti Borland v oblasti nástrojů pro rychlé vytváření aplikací a existence komunity vývojářů vyhovují společnosti Symbian, která by ráda viděla rychlé a efektivní využití potenciálu, který nabízí její mobilní telefony založené na operačním systému Symbian”,  řekl Mark Edwards, výkonný viceprezident pro prodej a marketing ve společnosti Symbian. “Je nám potěšením vytvořit partnerství se společností Borland a podpořit tak požadavky našich zákazníků.”

 

“Operační systém Symbian byl přijat vedoucími výrobci mobilních telefonů a naše podpora této platformě podtrhuje záměr společnosti Borland poskytovat vývojářům maximum možností k budování moderních aplikací pro mobilní zařízení”, řekl Simon Thornhill, viceprezident a manažer oddělení řešení pro rychlý vývoj aplikací ve společnosti Borland. “Přidáním řešení C++ k Borland JBuilder MobileSet vznikne produkt, který poskytne vývojářům svobodu pro vývoj mobilních aplikací jak v C++, tak v Javě.”

 

O společnosti Symbian

Společnost Symbian je společnost licencující software, vlastněná předními společnostmi z průmyslu mobilních zařízení. Je dodavatelem moderních otevřených standardních operačních systémů pro digitální mobilní telefony. Cílem společnosti Symbian je vytvořit široký trh pro mobilní telefony, tím že umožní svým zákazníkům vytvářet vítězící produkty.  Webové stránky společnosti Symbian jsou dostupné na adrese : www.symbian.com.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Společnost Borland rozšiřuje vývojová řešení pro platformu Java

28. května 2002, 00.00

BORCON, ANAHEIM, Kalifornie, USA – 20. 5. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila rozšíření skupiny svých vývojových řešení pro platformu Java představením produktů JBuilder 7, Borland Enterprise Studio 4 for Java a Optimizeit Suite 4.2. Nová verze produktu JBuilder dokonale spojuje produkty společnosti Borland pro použití v průběhu celého životního cyklu vytváření aplikace. Do skupiny produktů Java je začleněn i produkt Borland TeamSource pro spolupráci týmů v rámci celého procesu vývoje a produkt Optimizeit Suite pro testování výkonnosti. Cílem spojení všech těchto nástrojů je vytváření vysoce kvalitních aplikací a zvyšování produktivity vývojářů za současného snižování nákladů. Borland Enterprise Studio pro Javu slučuje tyto a další produkty v jediném softwarovém balíku určeném k modelování, vývoji a nasazování aplikací jazyka Java. Společnost Borland předvedla tyto, ale i další produkty, které poskytují vysoce výkonná řešení pro vývoj moderních javovských aplikací, na třinácté výroční konferenci společnosti Borland nazvané BorCon 2002, která se konala v Anaheimu ve státě Kalifornie, USA. Toto oznámení podtrhuje prvenství společnosti Borland v  technologii Java a její závazek poskytovat rostoucímu počtu javovských vývojářů prostředky pro pokrytí životního cyklu vývoje aplikace v celé délce.

 

Rozšířená nabídka společnosti Borland zahrnuje:

 • Nový Borland JBuilder 7, vedoucí vývojové prostředí pro platformu Java na současném trhu
 • Nové Borland Enterprise Studio 4 pro platformu Java, kompletní vývojové prostředí pro platformu Java obsahující Borland JBuilder 7 jako základní kámen, které poskytuje integraci všech stádií životního cyklu vývoje aplikací od návrhu přes vývoj až k nasazení.
 • Nový Borland Optimizeit Suite 4.2, výkonnost zajišťující řešení pro vývoj stabilních a spolehlivých aplikací. Poskytuje těsné propojení s Borland JBuilder 7.
 • TeamSource DSP, vývojová platforma určená pro týmy vývojářů. Zahrnuje novou integraci do produktu Borland Enterprise Studio pro Javu prostřednictvím produktu JBuilder.

 

“Vydání nových produktů společnosti Borland, označuje bod, ve kterém se mění způsob, jakým trh přemýšlí o integrovaných vývojových prostředích”, řekl Tony de la Lama, viceprezident a manažer řešení Java u společnosti Borland. “Podnikový vývojář potřebuje pokrýt řadu fází vývojového cyklu aplikace bez omezení, která sebou přinášejí částečná řešení. S produktem JBuilder 7, budou mít vývojáři přístup k návrhu, konstrukci, analýze výkonu, týmovému vývoji, správě dat, testování, nasazení a správě z jediného prostředí tohoto prověřeného špičkového produktu.”

 

“Nyní, když se Java stala bezpečně součástí skupiny nejpoužívanějších průmyslových řešení, podstatně roste i potenciál vývoje a prodeje javovských produktů”,  řekl Joseph Feiman, ředitel výzkumu u společnosti Gartner. “Řešení pro správu vývojového cyklu aplikací, které integruje analýzu výkonu a možnost rozdělit práci mezi více skupin do jediného vývojového prostředí pro platformu Java, umožňuje společnostem plně využít  potenciál Javy a vybudovat aplikace na nejpokročilejší možné úrovni.”

 

“Výkon a rozšiřitelnost produktu JBuilder umožnila společnosti CoManage integrovat spojení s různými elementy sítě v reálném čase s předním vývojovým prostředím pro platformu Java”, řekl Andy Fraley, CTO a spoluzakladatel společnosti CoManage Corp., dodavatele síťových řešení datové integrity pro telefonní společnosti. “Výsledkem je unikátní, ve své třídě nejlepší vývojové prostředí, které umožňuje systémovým integrátorům rychle vyvinout adaptéry napsané čistě v Javě pro široké spektrum telekomunikačních zařízení. S produktem JBuilder můžeme ovládat kompletní životní proces vývoje adaptéru  v jediném prostředí.”  

 

Nové produkty společnosti Borland pro platformu Java poskytují podporu nejnovějších norem pro webové služby a vývoj mobilních zařízení, stejně tak jako podporu více platforem a více aplikačních serverů než jakékoliv jiné vývojové prostředí. Tato široká podpora umožňuje zákazníkům udržovat krok s vývojem technologií a současně stále využívat investice do existujících technologií. Spojením schopnosti rozdělit práci pro více skupin a schopnosti testovat výkon přímo ve vývojovém prostředí rozšiřuje společnost Borland možnost vývojových nástrojů obsáhnout životní cyklus vývoje aplikací a dodávat tak technologii, která pomáhá vývojářům vybudovat lepší aplikace. Borland Enterprise Studio pro platformu Java poskytuje kompletní softwarový balík těsně integrovaných produktů pro správu celého životního cyklu vývoje aplikací od návrhu až po nasazení.

 

Rozšířená vývojová řešení Javy od společnosti Borland:

 

Borland JBuilder 7

Borland JBuilder je přední víceplatformní prostředí pro tvorbu podnikových distribuovaných aplikací v jazyce Java. JBuilder 7 zachovává nejnovější standardy jazyka Java a zkracuje vývojový cyklus. Vývoj Enterprise Java Beans (EJB), webových, XML a databázových aplikací je zjednodušen díky dvoucestným vizuálním návrhářům a možností nasazení na více aplikačních serverech J2EE než umožňuje jakékoliv jiné vývojové prostředí pro platformu Java. JBuilder 7 poskytuje zobrazení kódu pomocí UML, testování aplikací a podporu pro různé platformy a systémy pro správu verzí s rozšířením funce „refactoring“ pro zvyšování produktivity vývojářů. Díky přímému přístupu k produktům Optimizeit Suite a TeamSource DSP poskytuje JBuilder spojení klíčových aspektů pro správu celého životního cyklu vývoje aplikací, a to v rámci jediného prostředí. Součástí JBuilderu 7 je podpora webových služeb a kompatibilita se současnými standardy aplikací pro mobilní zařízení. Opakované uživatelské úkoly a procesy sestavení se mohou snadno slučovat s procesy sestavování centralizovanými v prostředí Apache Ant. Produkt JBuilder je k dispozici ve třech verzích: Enterprise, SE a Personal. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/jbuilder.

 

Borland Enterprise Studio 4 for Java

Vývojové řešení platformy Java s názvem Borland Enterprise Studio 4 for Java je výkonný softwarový balík poskytující kompletní řešení správy životního cyklu pro modelování, vývoj, ladění výkonnosti a nasazení moderních aplikací Java. Základním kamenem tohoto produktu je program JBuilder 7 a s ním integrované produkty Borland Enterprise Server a Optimizeit Suite 4.2 s novým Rational Rose Professional J 2002 Edition a Rational Unified Process (RUP) 2002. Borland Enterprise Studio for Java je také spojeno s novým Macromedia Dreamweaver MX. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/estudio/java/.

 

Borland Optimizeit Suite 4.2

Tento produkt je nyní také zahrnut přímo v panelu nástrojů produktu Borland JBuilder 7. Nabízí řešení analýzy výkonnosti pro vývoj stabilních a spolehlivých aplikací, které se integruje s předními vývojovými a běhovými prostředími. V oblasti aplikací J2EE a javovských klientských programů poskytuje Optimizeit Suite 4.2 společnostem a vývojářům řešení pro vyhledávání a nápravu chyb výkonnosti v celém procesu vývoje. Umožňuje tak týmům vývojářů dodávat konsistentní, vysoce kvalitní aplikace při snížení doby a ceny vývoje. Integrované nástroje produktu Optimizeit Suite 4.2 – Profiler, Thread Debugger a Code Coverage – usnadňují vývojářům v Javě hledání, analyzování a opravování problémů s výkonem aplikace. Optimizeit Suite 4.2 je dostupný jako součást produktu Borland Enterprise Studio for Java a je také prodáván odděleně. Po omezenou dobu bude produkt Optimizeit Suite 4.2 zdarma k dispozici společně s produktem JBuilder 7 Enterprise. Pro více informaci navštivte: http://www.borland.com/optimizeit/.

 

Borland TeamSource DSP

Borland TeamSource DSP (Developement Service Platform - Platforma vývojových služeb) je nově integrována do produktu Borland Enterprise Studio for Java a jako součást panelu nástrojů produktu JBuilder 7. TeamSource DSP kombinuje nástroje pro správu zdrojového kódu s integrovanou implementací Bussines Messaging a výsledně dodává bezpečnou, snadno použitelnou vývojovou platformu pro podnikové týmy rozdělené v různých funkcích, na různých místech a v různých společnostech. Úzkou vazbou na Internet dosahuje TeamSource DSP zvýšené rychlosti, výkonnosti a bezpečnosti v rámci vnitřních sítí a také je dosaženo výrazného zlepšení týmového vývoje aplikací přes hranice představované firewally. TeamSource DSP dosahuje inovační a organizační flexibility, zkracuje životní cyklus vývoje produktu, snižuje cenu vývoje a zvyšuje produktivitu takovým způsobem, který výsledně znamená výrazné zlepšení ziskovosti. Po omezenou dobu obsahují produkty JBuilder a Borland Enterprise Studio také devadesátidenní možnost zdarma si vyzkoušet produkt TeamSource. Plné licence produktu TeamSource se prodávají odděleně. Pro více informací navštivte: http://www.borland.com/teamsource.

 

Vylepšení produktivity vývoje díky školení a profesionálním službám

Borland Professional Services nabízí školení, konzultace a jednostrannou technickou podporu pro všechny produkty společnosti Borland včetně nových řešení společnosti Borland pro platformu Java. Služby společnosti Borland v oblasti plánování, integrace, vývoje, údržby a správy náročných podnikových projektů pomáhají zákazníkům snížit čas potřebný na vývoj, dále jejich náklady, zvyšují produktivitu a snižují množství chyb v procesu vývoje a zajišťují tak, že jejich investice do technologií splní stanovené obchodní cíle.

 

Cena a dostupnost

Borland JBuilder 7, Borland Enterprise Studio 4 for Java a Optimizeit Suite 4.2 můžete již dnes objednávat od společnosti Borland; dodávky prvních balení se v ČR a SR očekávají začátkem 7/2002. Objednávky můžete podávat například prostřednictvím webového obchodu Borland CZ na adrese: http://shop.borland.cz; popřípadě můžete zavolat zastoupení v ČR nebo SR.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Špičky finančního průmyslu využívají technologii společnosti Borland ke snížení nákladů a zvýšení výnosů

21. května 2002, 00.00

Společnost Ware4 používá Borland C++ Builder k vývoji prvotřídní aplikace služeb pro zákazníky podporující 10,000 ATM

 

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 13. 5. 2002 – Společnost Borland (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že přední finanční společnosti úspěšně implementovaly řešení zákaznických služeb vybudované společností Ware4 Technology za použití nástroje Borland C++ Builder. Ten umožnil vývojářům v C++, kterých je odhadem 2,6 milionů po celém světě, vybudovat a nasadit na platformě nezávislé (Windows/Linux GUI) aplikace, využívající technologii databází, webových serverů a webových služeb. Toto řešení vzniklo jako součást iniciativy pro zlepšení bankovních služeb zákazníkům. Podporuje síť asi deseti tisíc bankomatů a dále obsluhuje více než 150,000 příchozích hovorů každý měsíc.

 

“Naši zákazníci - zavedené finanční společnosti - požadují flexibilní řešení pracující v reálném čase, které umožňuje integrovat dva fungující, ale již stárnoucí systémy, umožňující automatizovat celý proces a snižující náklady na provoz telefonních center,” řekl Michael Mann, prezident společnosti Ware4 Technology. “Borland C++ Builder je nejlepší prostředí pro rychlý vývoj aplikací na trhu. Tento nástroj s velmi bohatou sadou funkcí nám umožnil vyvinout aplikace dvakrát rychleji než při použití jiného řešení.”

 

Centra zákaznických služeb s aplikacemi vyvinutými společností Ware4 za použití technologie společnosti Borland:

 

 • Snížila průměrný čas hovoru přibližně o deset sekund, stejně tak jako čas na práci následující po ukončení hovoru. To umožnilo lepší zužitkování času operátorů a snížení nákladů na zaměstnance.
 • Standardizovala svůj operační postup u více než sta svých zaměstnanců čímž se dramaticky zvýšila kvalita telefonních služeb a spokojenost zákazníků.
 • Snížila náklady na údržbu a infrastrukturu.
 • Snížila čas potřebný na zaučení operátorů tím že poskytla přehledné a intuitivní prostředí pro rozhraní v telefonních centrech.

 

Řešení Borland pro Ware4

Cílem společnosti Ware4 Technology bylo umožnit svým zákazníkům z oblasti finančnictví využít existující infrastrukturu a aplikace k vyvinutí nového účinného řešení, které by snížilo náklady a zlepšilo úroveň služeb. Za použití nástroje Borland C++ Builder navrhla společnost Ware4 jedinou škálovatelnou internetovou aplikaci EFT (Electronic Funds Transfer - elektronický převod kapitálu) pro bankovní zákaznická centra. Tento nástroj s velmi bohatou sadou funkcí a pokročilými knihovnami komponent, které představují hodnotu tisíců hodin času vývoje, byl nezbytný k tomu, aby byla společnost Ware4 Technology schopna vyvinout aplikaci rychle a snadno a zkrátit tak dobu potřebnou k jejímu dodání na trh. Nová telefonní centra poskytují zákazníkům a bankám vylepšené služby a funkčnost a zároveň snižují náklady a zvyšují výnosy.

 

“Řešení od Ware4 Technology pomáhá společnostem, které se zabývají službami v oblasti financí, udržovat předpokládané náklady a zvyšovat efektivitu při současném zlepšování kvality služeb.” řekl Simon Thornhill, viceprezident a generální manažer oddělení společnosti Borland pro řešení rychlého vývoje aplikací. “Borland C++ Builder umožnil společnosti Ware4 vyvinout softwarová řešení rychle a efektivně. Díky tomu byla společnost schopna poskytnout svým zákazníkům unikátní řešení pro okamžité použití v průmyslu.”

 

O produktu Borland C++ Builder

Borland C++Builder  poskytuje skutečně vizuální vývojové prostředí jazyka C++ podle ANSI/ISO s podporou webových služeb a technologiemi pro tvorbu aplikací přenositelných mezi platformami.

 

O společnosti Ware4 Technology

Společnost Ware4 technology je společnost zabývající se vývojem softwaru, která poskytuje srozumitelná, přizpůsobitelná obchodní a softwarová řešení zákazníkům v oblasti finančních služeb. Michael Mann založil společnost v roce 1998 a nyní se zaměřuje na vývoj vysoce kvalitních specializovaných řešení pro velké společnosti.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížených celkových nákladech na vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: