Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland uvolňuje JBuilder6 personal.Bezplatný download přispívá k přijímání platformy jazyka Java

18. ledna 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 17. 1. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila dostupnost produktu Borland JBuilder 6 Personal, vedoucího prostředí jazyka Java pro výuku programování a vizuální vývoj javovských aplikací pro osobní, nekomerční použití na platformách Windows, Linux, Solaris a Mac OS. Tento produkt je možné zdarma stáhnout z webové stránky společnosti Borland: http://www.borland.com/jbuilder/personal/. Dále je možné si z webu stáhnout třicetidenní ověřovací verzi produktu JBuilder 6 Enterprise.

JBuilder 6 Personal usnadňuje výuku programování v Javě pomocí integrovaného editoru, ladicího nástroje, kompilátoru, vizuálních návrhářů, „šamanů“, vzorových aplikací, návodu a podpory javovských standardů. JBuilder Personal obsahuje vývojovou licenci pro nekomerční účely a umožňuje jednoduchý přechod na produkty umožňující komerční vývoj a šíření aplikací JBuilder Professional nebo JBuilder Enterprise.

Cena a dostupnost
JBuilder 6 Personal je dostupný jako bezplatný download na webových stránkách společnosti Borland: http://www.borland.com/jbuilder/personal/. Produkt si také můžete zakoupit na CD v balení s tištěnou dokumentací a dalšími programy. JBuilder 6 Personal na CD si můžete zakoupit přímo v internetovém obchodě: http://shop.borland.cz. Třicetidenní denní ověřovací verzi produktu JBuilder 6 Enterprise si můžete zdarma stáhnout na: http://www.borland.com/jbuilder/offers/.

O produktu Borland JBuilder
JBuilder je přední více-platformní prostředí pro tvorbu distribuovaných aplikací typu „enterprise“ v jazyce Java. JBuilder 6 Enterprise poskytne snadný vývoj EJB 2.0 díky dvoucestným vizuálním návrhářům a umožní jejich rychlé nasazení na přední aplikační servery na bázi J2EE včetně BEA WebLogic, IBM WebSphere, iPlanet, a integrovaného aplikačního serveru Borland Enterprise Server. Zvyšte produktivitu vývojáře s vizualizací kódu pomocí UML, sady funkcí refactoring - plnohodnotného začlenění existujícího zdrojového kódu do projektu, dále pomocí testovacích celků a dokumentačních nástrojů. Vytvořte a nasaďte aplikace na systémech Windows, Linux, Solaris, a Mac OS. JBuilder je dostupný ve třech baleních: Enterprise, Professional a Personal. Popis produktu naleznete na webu: http://www.borland.cz/pr_jbuilder.html.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

 

 

 

Manifest internetových dobrovolníků

11. ledna 2002, 00.00

Praha, 5. ledna 2002

Vážení,

právě skončil rok, který byl OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok dobrovolnictví a blíží se únor, kdy proběhne kampaň "30 dní pro občanský sektor", která bude tentokrát věnována také dobrovolnictví (více informací na www.30dni.cz). Přínosy dobrovolnické práce pro občanskou společnost jsou nezpochybnitelné, často kolem sebe ale vidím, že je třeba tyto hodnoty zejména spolu s firemním dárcovstvím neustále propagovat.

Jako člen komunity internetových specialistů vidím příležitost právě zde. Napadlo mě, že bychom mohli založit formálně či neformálně sdružení dobrovolníků pracujících v sektoru IT – Internet. Cílem tohoto sdružení by bylo aktivně propagovat hodnoty dobrovolnictví v naší komunitě a pomáhat tak neziskovému sektoru realizovat svou komunikaci na Internetu, která je v současnosti nezbytná pro efektivní fungování jakékoliv organizace.

Dobrovolnická práce musí vzejít z impulsu samotného dobrovolníka. Model fungování sdružení by proto byl založen na vytvoření komunity internetových specialistů, kteří jsou ochotni pracovat jako dobrovolníci a jejich prezentace na internetových stránkách sdružení formou detailního strukturovaného odborného profilu a specifikace zájmu o dobrovolnou práci. Na druhé straně to znamená nějakým způsobem připojit neziskové organizace – jednak formou nějaké databáze a jednak možností zadat do systému konkrétní nabídku práce pro dobrovolníky, která by se rozesílala podle nastavených požadavků. Na stránkách by se zároveň prezentovaly základní hodnoty dobrovolnictví, přínosy pro společnost, přínosy pro dobrovolníky, představení neziskovek, představení dobrovolníků a jejich práce (včetně dosažených výsledků a případových studií tak, aby byly stránky také hodnotným zdrojem odborných informací), rozhovory atd.

Kritickým faktorem úspěchu sdružení a jeho cílů je počet zapojených dobrovolníků (nedostatku pozitivních zkušeností se neobávám). Vysokou prioritu má proto zdůrazňování přínosů pro potenciální dobrovolníky. Mezi nejvýznamnější patří zejména získání nových zkušeností na smysluplných projektech ve vysoce motivovaném, kreativním prostředí neziskových organizací otevřeném inovacím, které lze v komerčním prostředí těžko prodat(!), získání nových kontaktů a význam dobrovolnické reference v životopisu. To vše v přátelské a neformální atmosféře.

Na druhé straně je to zájem neziskovek. Mnoho prestižních nadací sice spolupracuje s profesionální agenturou, ale pokud jsem se rozhlížel, tak se zdá, že spolupráce se postupně rozplizne, aktualizace není tak častá, redesign webu v nedohlednu. Agentury nejsou motivovány spolupracovat dlouhodobě a v rámci partnerství se navzájem rozvíjet. Z mého nezasvěceného pohledu to typicky vypadá tak, že agentura udělá neziskovce web, vydá tiskovou zprávu a konec - trh roste o 100% ročně, práce je dost, času málo. Jiné velké organizace, které si zajišťují elektronickou komunikaci inhouse, tak činí zejména s pomocí civilkářů, ti ale přestanou existovat spolu s povinnou vojenskou službou. Proto zde vidím velkou příležitost pro motivované dobrovolníky s tvůrčím přístupem, kteří nepoměřují návratnost investice ve finančních hodnotách. Internet a elektronická komunikace je stále z velké části neprozkoumaná krajina, fungujících a ověřených principů je málo, bubliny praskají jedna za druhou. Klienti v komerčním sektoru se ale brání inovacím, nejsou vyzkoušené, nemají referenci a jsou drahé. Jejich přínos je přitom prokazatelný.

Sdružení by bylo zároveň atraktivní pro partnera projektu zejména z řad web integrátorů, protože by mohl oslovit cílovou skupinu potenciálních zaměstnanců, jejichž pracovní motivací není jen finanční ohodnocení, ale především vyšší motivační faktory jako uspokojení z dobré a dobře vykonané práce, ochota pracovat pro výsledky kolektivu, identifikace s vyššími principy a dlouhodobými cíli. To zároveň klade i vyšší nároky na potenciálního partnera, zejména adaptování principů filantropie v rámci své strategie.

To je na úvod asi vše. Jaký na to máte (prosím kritický) názor, byli byste ochotni se přidat nebo podpořit sdružení? Je tento model životaschopný a přínosný pro dobrovolníky i neziskovky?

Pokud jsem na Vás nezacílil dobře, omlouvám se, jinak prosím přepošlete tento email podle svého uvážení dalším potenciálním zájemcům o sdružení. Samozřejmě budu rád za jakékoliv vyjádření, připomínky a návrhy ke koncepci i technické realizaci.

Díky.

Jirka Brázda

0606 646970

Oslovení lidé (programátoři, webdesigneři, publicisté, konzultanti): Marek Prokop, Martin Kopta, Tomáš Krause, Adam Hauner, Michaela Suchá, Jiří Kosek, Jan Podhajský, Jan Jirásko, Robert Němec, Libor Nováček, David Kozák, Benny Rees

Neziskovky: Jan Mrkvička (Člověk v tísni), Martina Kaderková (Nadační fond ČRo), Jan Dolínek (Jahoda), Terezie Plášková (Nadace T.M.), ICN

 

 

 

SilverStream uvolnil SilverStream eXtend JEDDI Registry pro vývojáře

10. ledna 2002, 00.00


Billerica, Mass. – 9. ledna 2002 - Společnost SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) oznámila, že SilverStream eXtend JEDDI™, kompletní UDDI (Universal Discovery, Description and Integration) implementace, je nyní zdarma ke stažení na http://software.silverstream.com. SilverStream připravil pro vývojáře speciální verzi SilverStream eXtend™ JEDDI (Java Enterprise Discovery, Description and Integration), díky které budou mít možnost objevit výhody UDDI v oblasti vyhledávání, publikování a správy interního sdílení webových služeb mezi vývojářskými projekty. Společnost SilverStream Software je členem UDDI komunity a podporuje další vývoj UDDI standardu.
„UDDI specifikace je otevřená iniciativa, která přináší skutečné obchodní výhody, a to bez ohledu na to, zda používáte veřejnou nebo privátní implementaci. Ale ne všichni vývojáři a organizace jsou připraveny začít veřejně s UDDI registry experimentovat," řekl Steve Benfield, CTO společnosti SilverStream Software. „Pro vývojáře jsme připravili ke stažení speciální verzi SilverStream eXtend JEDDI, díky které si nyní budou moci bez zbytečného riskování otestovat UDDI registry podle svého."
SilverStream eXtend JEDDI je v současné době k dispozici v beta verzi. Jedná se o otevřenou implementaci specifikace UDDI v1.0, která může být použita jak pro vývoj a testování veřejných webových služeb, tak i pro privátní umístění UDDI registry. Obsahuje nástroje pro administraci, základní data a volitelná data pro testování, díky kterým je snadné začít s UDDI pracovat.

SilverStream eXtend JEDDI je poskytován se vzorovými daty pro testování (UDDI klienti) a obsahuje nástroje pro administraci přes web, které umožňují:
· administraci uživatelských skupin, díky které je možné zjistit kolik firem, služeb, vazeb a tModelů (definic typu služeb) může být publikováno na jednoho uživatele, 
· sledování historie příchozích a odchozích zpráv, 
· záznamy o chybách (error log) a sledování výkonu. 

Jako všechny produkty společnosti SilverStream i SilverStream eXtend JEDDI je plně založen na standardech, takže je možné jej používat na různých platformách. Jeho serverový agent může běžet na J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Server (3.7.4 a vyšší) a Apache Tomcat (3.7 a 4.0), může být rekompilován a zabalený pomocí produktu SilverStream eXtend Workbench tak, aby podporoval BEA WebLogic, IBM WebSphere, Oracle 9iAS a další servery. SilverStream eXtend JEDDI navíc podporuje celou řadu databází, včetně Oracle 8i, IBM DB2 v.7, Microsoft SQL Server 2000, Informix Cloudscape 3.6 nebo Sybase Adaptive Server v.6.
SilverStream eXtend JEDDI je hlavní součástí integrovaného prostředí SilverStream eXtend, první kompletní J2EE kompatibilní sady produktů, která zjednodušuje a urychluje zavedení na služby orientovaných aplikací na vedoucích J2EE aplikačních serverech. SilverStream eXtend kromě implementace UDDI v1.0 kompletně podporuje i všechny ostatní Web Services standardy, včetně implementace SOAP v1.1, kterou poskytuje SilverStream jBroker® Web (WSDL Editor, jež zjednodušuje tvorbu nových popisů webových služeb a je součástí produktu SilverStream eXtend Workbench) a možnost vytvořit XML webovou službu z jakéhokoliv podnikového systému, a to pomocí produktu SilverStream eXtend Composer. 

Ceny a dostupnost 

SilverStream eXtend JEDDI, SilverStream jBroker Web i SilverStream eXtend Workbench jsou zdarma k dispozici ke stažení na adrese http://software.silverstream.com. Zde je možné si stáhnout i aplikační server SilverStream eXtend ve verzi pro vývojáře a kompletní řadu middlewarových messagingových řešení jBroker.

O SilverStram eXtend


SilverStream eXtend je komplexní integrované prostředí, které zjednodušuje a urychluje tvorbu a implementaci aplikací pro webové služby. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje SilverStream eXtend Composer, který umožňuje tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Server, IBM WebSphere, BEA WebLogic, Oracle9iAS, nebo Jakarta Tomcat. Další informace najdete na http://www.silverstream.com/extend.


O společnosti SilverStream Software, Inc.

SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává software a služby, které firmám z žebříčku Global 2000 umožňují rychlé zavedení podnikových eBusiness řešení. Řešení založená na platformě SilverStream využívají standardy jako Java a XML, které umožňují sjednotit všechny příslušné informace a služby pro zákazníky, partnery a zaměstnance, a přitom využít předchozí investice do technologií. Společnost SilverStream byla založena v roce 1996. V současné době zaměstnává stovky odborníků po celém světě. Řešení SilverStream pomáhají mnoha známým společnostem a organizacím jako je např. ADC Telecommunications, Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsung Electronics, Sears, Qwest Communications nebo US Cellular. Další informace o společnosti SilverStream najdete na adrese www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.
SilverStream je registrovaná ochranná značka společnosti SilverStream Software, Inc. Všechny ostatní ochranné značky nebo registrované ochranné značky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

Tisková zpráva
Kontakt: 
Petr Brňák
SilverStream Software
tel: + 420 2 83 007 311

Jana Kulísková
CoLin
tel: +420 2 838 90 139


 

 

 

Borland uvádí na trh první interaktivní kurz zaměřený na webové služby, využívající technologií založených na posledních průmyslových standardech pro webové služby

5. ledna 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA - 18. 12. 2001 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) uvedla na trh nový interaktivní kurz s názvem „RADical Web Services for e-Business“, první e-Learning řešení zaměřené na zákazníky, kteří chtějí rychle dosáhnout vysoké produktivity v oblasti webových služeb. Nový interaktivní kurz je nabízen formou multimediálního CD-ROM jako instruktážní program navržený tak, aby umožnil studentům rychle se naučit jak vyvíjet a implementovat webové služby za použití nástrojů společnosti Borland. Tato nabídka rozšiřuje e-Learning edici Borlandu věnovanou vývoji celopodnikových „enterprise“ řešení pomocí technologií dostupných na platformách Java™, Windows® a Linux®. 

IDC, jedna z předních analytických firem, předpokládá, že se trh s produkty e-Learning každý rok zdvojnásobí a v roce 2003 dosáhle 11,5 miliardy dolarů. Poslední studie Evans Data Corporation dokládá, že 70 procent dotázaných vývojářů věří, že webové služby představují budoucnost internetových aplikací. Tím se jen zvýrazňuje potřeba vzdělávání a učebních kurzů v této oblasti. Na rozdíl od produktů, které jsou založeny na textu či grafice, řešení společnosti Borland využívá bohatých a poutavých multimediálních animací a možnosti testovat znalosti uživatele po každé lekci přímo ve vývojovém prostředí.

„Webové služby naplňují příslib Internetu jako platformy pro rychlé a snadné propojení zákazníků, partnerů a dodavatelů“, říká Simon Thornhill, viceprezident a ředitel divize RAD řešení společnosti Borland. „Borland přišel jako první s řešením pro webové služby na platformách Windows a Linux a nyní se svým prvním interaktivním kurzem o implementaci webových služeb pokračuje v poskytování předních prostředků pro webové služby podnikům všech velikostí.“

Kurz "RADical Web Services for e-Business" napsal Alain "Lino" Tadros ze společnosti Kazoo Software a vytvořili ho ve spolupráci společnosti Borland a Referentia Systems, přední společnost v oblasti pokročilých e-Learning produktů. Kurzy jsou dobře pochopitelné, dovolují studentům výuku jejich vlastním tempem a obsahují řadu praktických příkladů, které ukazujíc jak snadno propojovat aplikace, obchodní procesy, zákazníky, partnery a dodavatele kdekoliv na světě. Kurz se dále zabývá tím, jak využít moderní technologie a protokoly založené na posledních průmyslových normách pro webové aplikace jako jsou standardy SOAP, XML, WSDL a UDDI.

Cenová politika a dostupnost

Řešení společnosti Borland v oblasti e-Learning jsou okamžitě dostupné ke koupi elektronickou cestou na adrese http://shop.borland.cz. Mimo tyto kurzy nabízí Borland kurzy, konzultace a nejbližší době i certifikace vývojářů, aby byla zajištěna úspěšnost investic zákazníka do Borlandem podporovaných technologií. 

Webové služby

Webové služby lze chápat jako obchodní procesy, které mohou být nalezeny a provozovány přes Internet za použití standardních technologií. Díky použití webových služeb mohou společnosti pomocí standardního formátu XML a standardních protokolů Internetu snadno propojovat své aplikace s libovolným klientem, např. aplikací na pracovní stanici, webovým prohlížečem, mobilním zařízením či PDA. Obdobně webové služby snadno propojují aplikace provozované na zcela různých hardwarových platformách jako jsou mainframe, aplikační servery a webové servery. Webové služby také podporují propojování mezi různými operačními systémy jako jsou Windows, Java™, Linux a Unix®. Webové služby umožňují vývojářům vytvářet aplikace typu e-business, které se mohou propojit s libovolným zákazníkem, dodavatelem a partnerem kdekoliv na světě bez ohledu na zvolenou implementační platformu či programovací jazyk. Více informací o tom, jak Borland podporuje webové služby, naleznete na webových stránkách společnosti na adrese http://www.borland.com/webservices.

O společnosti Referentia Systems Incorporated

Referentia Systems Incorporated (www.referentia.com) je předním dodavatelem pokročilých řešení typu e-Learning. Referentia se zaměřuje zejména na osvědčená výkonná řešení a kvalitní zážitky zákazníků díky bohatému interaktivnímu multimediálnímu obsahu nabízených školicích produktů. Referentia nabízí komerční školicí produkty koncovým uživatelům, ale poskytuje i služby vývoje specializovaných školicích kurzů na zakázku softwarových dodavatelů, korporací a vládních agentur. Technologie společnosti Referentia je využívána velkými organizacemi jako je Autodesk, Inc., Borland, Seagate Software, GoldMine Software Corp. a Defense Advance Research Project Agency (DARPA). Produkty a technologie společnosti Referentia získaly mnohá ocenění a osvědčily se i v komerční praxi, kde mají v současnosti celosvětově více než milión uživatelů.

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. 


Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Borland Slovakia s.r.o.
Trnavská cesta 80, 821 02 Bratislava
tel.: +421 2 4445 5444, fax: +421 2 4445 5444
e-mail:

 

 

 

Borland uvádí na trh prostředí pro vývoj webových služeb v Javě a nabízí nyní infrastrukturu podporující webové služby na platformách Java, Windows a Linux

5. ledna 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA - 18. 12. 2001 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila okamžitou dostupnost balíčku Borland® Web Services Kit for Java™ pro tvorbu a provoz webových služeb na platformě Java a J2EE za použití nástroje Borland JBuilder, v současné době vedoucího vývojového prostředí pro Javu na trhu. Dnešní oznámení je v souladu s dříve vyhlášenou strategií společnosti poskytnout řešení pro vývoj a provoz webových služeb pro platformu Java™ 2 Enterprise Edition (J2EE™) a dále nabízet i potřebnou infrastrukturu pro podporu webových služeb na platformách Java, Windows® a Linux®. Balíček Web Services Kit for Java, dostupný formou modulu (plug-in) do nástroje JBuilder, zajišťuje implementaci specifikací SOAP (Simple Object Access Protocol), UDDI (Universal Description, Discovery, and Integration) a WSDL (Web Services Description Language) a umožňuje vývojářům plně se soustředit na vlastní vývoj aplikací v Javě. Balíček je množinou aplikačních programových rozhraní (API), architektur a dalších standardů přijatých v rámci Java Community Process. Balíček dále obsahuje průvodce pro vytváření javového kódu z WSDL a generování WSDL z javového kódu, prohlížeč registru UDDI a podporu pro nasazování webových služeb pomocí webového kontejneru Tomcat a implementace protokolu SOAP Apache™ Axis. Prohlížeč registru UDDI umožňuje vývojářům prohlížet servery UDDI za účelem nalezení využitelné webové služby. Balíček nevyžaduje samostatné běhové prostředí.

„Podniky všech velikostí odhalují výhody webových služeb při vytváření vazeb se zákazníky, dodavateli, partnery a zaměstnanci v různorodých aplikacích“, říká Tony de la Lama, viceprezident a ředitel divize pro javová řešení společnosti Borland. „Vývojáři mohou rychle vytvářet webové služby za použití volně dostupného balíčku Web Services Kit for Java formou modulu produktu JBuilder Enterprise. Touto nabídkou Borland pokračuje v cestě dodávání interoperabilních řešení zákazníkům, která umožňují budovat nové aplikace bez nutnosti zcela opustit stávající řešení a znehodnotit tak dřívější investice.“

Kromě infrastruktury pro vývoj webových aplikací nabízí Borland produkt Borland Enterprise Server™, který lze s výhodou použít pro nasazení a vlastní provoz webových služeb. Borland Enterprise Server™ je ideální platformou pro propojování a hostování jak nově vytvořených, tak existujících webových služeb a také pro rozšíření existujících aplikací standardů CORBA® a J2EE. Borland Enterprise Server zahrnuje také kompletní prostředí podporující SOAP, nástroje XML (Extensible Markup Language) tool kit, XML parser a podporu pro standardní rozhraní JAXP.

Cenová politika a dostupnost

Balíček Web Services Kit for Java společnosti Borland je okamžitě zdarma dostupný ke stažení na adrese http://www.borland.com/jbuilder/webservices/ a je kompatibilní s produktem JBuilder 6 Enterprise.

Iniciativa společnosti Borland v oblasti webových služeb

Jako vedoucí společnost v nabídce technologií nezávislých na platformě a podpoře otevřených standardů, Borland pokračuje v iniciativě budování prostředků pro vývoj webových služeb. Již dříve letos úspěšně uvedl na trh produkt Borland Delphi 6, první prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) umožňující vývoj webových služeb na operačním systému Windows. Dále následovalo uvedení produktu Borland Kylix 2 pro rychlý vývoj webových služeb a aplikací typu e-business na platformě Linux.

Webové služby

Webové služby lze chápat jako obchodní procesy, které mohou být nalezeny a provozovány přes Internet za použití standardních technologií. Díky použití webových služeb mohou společnosti pomocí standardního formátu XML a standardních protokolů Internetu snadno propojovat své aplikace s libovolným klientem, např. aplikací na pracovní stanici, webovým prohlížečem, mobilním zařízením či PDA. Obdobně webové služby snadno propojují aplikace provozované na zcela různých hardwarových platformách jako jsou mainframe, aplikační servery a webové servery. Webové služby také podporují propojování mezi různými operačními systémy jako jsou Windows, Java™, Linux a Unix®. Webové služby umožňují vývojářům vytvářet aplikace typu e-business, které se mohou propojit s libovolným zákazníkem, dodavatelem a partnerem kdekoliv na světě bez ohledu na zvolenou implementační platformu či programovací jazyk. Více informací o tom, jak Borland podporuje webové služby, naleznete na webových stránkách společnosti na adrese http://www.borland.com/webservices.

O produktu Borland® JBuilder™

Borland JBuilder je vynikající, pro více platforem dodávané vývojové prostředí pro budování obchodních, databázových a distribuovaných aplikací pro platformu Java 2. JBuilder zjednodušuje vývoj aplikací EJB™ 2.0 dvoucestnými vizuálními návrháři a možností rychlého nasazení do nejrozšířenějších aplikačních serverů J2EE™, kterými jsou BEA® WebLogic®, IBM® WebSphere®, Sun® iPlanet™ a do prostředí JBuilderu těsně integrovaný Borland Enterprise Server. JBuilder zvyšuje produktivitu vývojáře vizualizací kódu pomocí UML, nástroji pro restrukturalizaci a optimalizaci kódu, testování a dokumentaci a umožňuje vyvíjet a provozovat aplikace na platformách Windows, Linux, Solaris™ a Mac® OS. JBuilder je dodáván ve třech edicích: Enterprise, Professional a Personal. Detailní přehled vlastností podporovaných nástrojem JBuilder je k dispozici na adrese http://www.borland.cz/pr_jbuilder_box.html.

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

 

 

UNICORN Distribution uvádí na trh Rational Suite 2002

28. listopadu 2001, 00.00

Společnost UNICORN Distribution, dodavatel softwarových nástrojů, softwarových komponent, informačních technologií a tuzemský partner Rational Software, oznamuje uvedení nové verze produktů Rational Suite 2002. Nejvýznamnější novinkou je nový produkt Rational ProjectConsole, rozšíření přístupu k Rational Developer Network a vylepšení nástroje Rational ClearCase.

Rational Suite 2002 je v pořadí sedmým zdokonalením Rational Suite v posledních třech letech. Jak řekl Ivo Milota, ředitel společnosti Unicorn Distribution, dnešní softwarové vývojové týmy potřebují nástroje, které je osvobozují od neproduktivních a chaotických činností při práci. Nová rozšíření a vylepšení v Rational Suite 2002 pomáhají vývojářům tvořit vysoce funkční a spolehlivý software. To má zásadní vliv na jejich obchodní úspěch.

Na poslední konferenci distributorů společnosti Rational Software, konané na konci října v Praze byla společnost Unicorn oceněna mezi nejlepšími evropskými distributory. To znamená, že na našem trhu jsme dokázali implementovat více řešení, resp. větší počet licencí, než naši kolegové například z Ruska, Polska a dalších zemí, hodnotí tento úspěch předseda představenstva a generální ředitel společnosti Unicorn, pan Vladimír Kovář. Pokud se podíváme na realizovaný obrat společnosti Unicorn v poměru k počtu obyvatel, musíme být s vývojem v posledním roce více než spokojeni. Dokázali jsme udržet stávající trend a rozšířili jsme základnu uživatelů nástrojů a metodiky Rational na našem trhu.

Rational ProejctConsole je nový Web nástroj pomáhající softwarovým vývojovým týmům šetřit čas, vylepšit kvalitu a úspěch jejich práce. Tento produkt řeší spolupráci členů týmu a jejich vedoucích při společném řízení projektu. Je schopen sledovat a měřit postup projektu a dynamicky generovat tyto údaje na Web stránkách. Tyto vlastnosti pomáhají uživatelům Rational Suite průběžně poměřovat projekt a kvalitu vyvíjeného software.

O UNICORN Distribution spol. s r.o.

UNICORN Distribution je společnost zabývající se dodávkami softwarových nástrojů, softwarových komponent a informačních technologií. Zaměřuje se zejména na nástroje pro týmový vývoj softwaru a technologie pro provoz informačních systémů zahrnující databáze, aplikační, transakční a web servery, administrátorské nástroje, antivirová řešení a hardware nezbytný pro jejich provoz.

Skupina společností UNICORN, se zaměřuje na poskytování komplexních služeb v následujících oblastech: vývoj a integrace informačních systémů, standardní řešení, strategické konzultace IS/IT, školení a podpora vývojových týmů, distribuce technologií, Internet a multimedia, provoz a servis informačních systémů a sítě a komunikace.

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti UNICORN Distribution jsou k dispozici na adrese http://www.unicorn.cz/press.

 

 

 

Borland CZ/SK oznamuje produkt Borland® KYLIX™ 2

12. listopadu 2001, 00.00 | Kylix 2 je bránou ze světa Linuxu do světa Javy/J2EE a Windows .Net

 

 

 

Systinet podporuje Sun ONE

30. října 2001, 00.00 | Kompletní softwarová infrastruktura pro tvorbu a používání webových služeb

 

 

 

Borland® Kylix™ je podle průzkumu společnosti Evants data corporation mezi vývojáři vedoucí řešení na trhu pro vývoj aplikací pod Linux

18. října 2001, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 16.10. 2001 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí poskytovatel softwarového řešení pro elektronické podnikání, dnes oznámila, že její prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro OS Linux® s názvem Borland® Kylix™, bylo linuxovými vývojáři označeno jako nejpoužívanější vývojové prostředí (IDE). Tento průzkum provedla a zveřejnila společnost Evans Data Corporation, zabývající se průzkumem trhu v oblasti vývoje software.
Průzkum mezi linuxovými vývojáři společnosti Evans Data v roce 2001 prokázal, že Kylix už používá velká většina vývojářů. "Dlouhou dobu se vývojáři se zkušeností s vývojem pod Windows domnívali, že nástroje pro Linux jsou primitivní," řekl Lou Grinzo, analytik pro Linux u společnosti Evans Data. "A nyní, když bylo pod Linux přeneseno opravdové, plně funkční vývojové prostředí, berou ho vývojáři všemi deseti. Kylix je součástí přechodu programátorů pro Linux k modernějším metodám vývoje, které též zjednoduší vývojářům pod Windows začít programovat pod Linuxem."

"Výsledky průzkumu společnosti Evans Data potvrdily, že je Kylix nejlepší volbou pro linuxové vývojáře," řekl Simon Thornhill, viceprezident a manažer divize RAD řešení u společnosti Borland. "S tím jak si Linux upevňuje pozici jako hlavní operační systém, Kylix získal jedinečné postavení na trhu a umožňuje podnikům všech velikostí vyvíjet špičkové aplikace."
O produktu Borland Kylix

Borland Kylix je vysoce výkonné vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro platformu Linux. Kylix je na komponentách založené vývojové prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj aplikací, pro vývoj aplikací s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), aplikací pro Internet, databázových aplikací a aplikací pro webové servery. Kylix v sobě slučuje špičkové vývojové prostředí, interaktivní ladící prostředek, intuitivního vizuálního návrháře a úplnou paletu komponent s cílem dát vývojářům nástroje potřebné pro rychlou vizuální tvorbu aplikací pro Linux. V Kylixu je transparentně integrován nejmodernější optimalizující kompilátor umožňující vytvořit velmi rychlé a vysoce výkonné aplikace.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Pobočky má po celém světě.Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail: spam_email('.cz', '@', 'borland', 'info');
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

 

 

 

Borland a Nokia představují integraci technologie Java pro bezdrátovou komunikaci

14. října 2001, 00.00

Paříž - 8. října 2001 - Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), jeden z předních dodavatelů technologických platforem pro řešení typu e-business, dnes oznámil na své výroční vývojářské konferenci (Borcon 2001) v Paříži rozšíření svých vztahů se společností Nokia. Tyto dvě společnosti se dohodly na integraci sady nástrojů Nokia Developer's Suite pro prostředí PersonalJava s předním vývojovým nástrojem pro jazyk Java s názvem Borland JBuilder. Prostředí PersonalJava představuje platformu jazyka Java firmy Sun Microsystems pro budování síťově propojitelných aplikací určených pro různá zařízení koncových zákazníků. Zmiňovaná integrace produktů firem Borland a Nokia přináší služby a nástroje pro vývojáře aplikací pro mobilní zařízení a umožňují vytváření a instalaci aplikací nové generace.

"Naše spolupráce se společností Borland rozšířila možnosti vývojářů na vytváření aplikací nové generace pro mobilní telefony Nokia" řekl Timo Saraketo, ředitel Forum Nokia. "Vývojové prostředí pro Javu společnosti Borland v kombinaci s programovým řešením společnosti Nokia pro mobilní aplikace přináší na trh pro dnešní vývojáře zcela jedinečné řešení."
Sada nástrojů Nokia Developer integrovaná s nástrojem JBuilder zjednodušuje vývoj v jazyce Java a umožňuje vývojářům aplikací pro mobilní zařízení vytvářet aplikace pro mobilní komunikátory Nokia 9210 a mobilní zařízení pracující na platformě Symbian, kde dochází ke kombinaci mobilního telefonu, e-mailu, barevného zobrazovacího zařízení s vysokým rozlišením a multimédií. Komunikátor Nokia 9210 je prvním produktem firmy Nokia, který podporuje na PC běžně používané kancelářské aplikace a je dále prvním produktem podporující jazyk Java. Sadu nástrojů Nokia Developer lze získat na adrese www.forum.nokia.com.

"Borland uvítal rozšíření svých vztahů se společností Nokia, uznávané přední společnosti působící v oblasti mobilních zařízení", řekl Ted Shelton, starší vicepresident a hlavní stratég společnosti Borland. "Prostřednictvím svého produktu JBuilder se Borland podílí na spolupráci se společností Nokia. Účelem společného úsilí je vytvoření nejlepšího řešení pro javovské vývojáře umožňující snadné vytváření a nasazování aplikací nové generace pro prostředí PersonalJava."
Toto oznámení podtrhuje soustředění společnosti Borland na expanzi sady produktů JBuilder směrem k podpoře více dodavatelů mobilních zařízení a dále dlouhodobou strategii společnosti v dodávání otevřených, na standardech založených vývojářských technologií.

Již dříve v tomto roce společnosti Borland a Nokia spolupracovaly na nástroji Borland® JBuilder™ MobileSet, Nokia Edition, který umožňoval rychlý vývoj aplikací pro telefony firmy Nokia podporující jazyk Java. MobileSet, Nokia Edition přináší k mnoha na standardech založeným, v praxi osvědčeným vlastnostem vývojového prostředí JBuilder speciální vizuální návrhové nástroje, které umožňují komunitě společnosti Nokia čítající přes 500 000 vývojářů aplikací pro mobilní zařízení vyvíjet aplikace nové generace.

O produktu Borland JBuilder
Borland JBuilder je vývojové prostředí pro rychlý vývoj podnikových, databázových a distribuovaných aplikací postavených na platformě Java 2. Tento produkt umožňuje vývoj v prostředí operačních systémů Windows, Linux a Solaris. Zahrnuje silnou podporu platformy J2EE umožňující programátorům rychle vyvíjet spolehlivé a škálovatelné komponenty založené na technologii EJB. JBuilder dále poskytuje řadu průvodců a vizuálních nástrojů pro vytváření opakovaně použitelných komponent JavaBeans a nabízí nástroje pro nasazování vyvíjených J2EE modulů do prostředí aplikačních serverů BEA® WebLogic®, IBM® WebSphere® a Borland AppServer™. JBuilder poskytuje vizuální nástroje a znovupoužitelné komponenty pro rychlé vytváření na platformě nezávislých Java 2 aplikací. Detailní popis vlastností produktu JBuilder se nachází na adrese http://www.borland.cz/pr_jbuilder_box.html.

O společnosti Borland
Borland je vedoucím dodavatelem výkonných řešení platforem pro elektronický obchod (e-business) navržených s ohledem na zvýšení produktivity vývojových týmů a zkrácení doby vývoje podnikových softwarových projektů. Řešení platforem pro e-business se skládá ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvinout, instalovat a řídit aplikace pro elektronický obchod. Borland je preferovaným dodavatelem profesionálních poskytovatelů řešení typu e-business, kteří požadují platformy nezávislé na dodavateli podporující rychlou dobu vývoje, vysokou produktivitu, výkon a dostupnost. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Pobočky má po celém světě.

Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

 

 

 

Strana výpisu

7

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: