Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland poskytuje obchodní řešení rozšířením softwarové platformy pro technologie Java

30. března 2002, 00.00 | Borland představuje nové produkty pro platformu Java, které zvyšují produktivitu vývoje software a umožňují dodávat výkonnější aplikace při menší celkové ceně vlastnictví (TCO)

 

 

 

Borland dominoval udílení čtenářských cen JAVAPro 2002 na konferenci JavaOne

30. března 2002, 00.00

SAN FRANCISCO, Kalifornie, USA (konference JavaOne 2002, stánek č. 420) – 28. 3. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že získala osm ocenění za produkty Borland JBuilder, Borland Enterprise Studio for Java, Borland TeamSource a Borland JBuilder MobileSet na slavnostním udílení čtenářských cen JAVAPro 2002 pořádané na konferenci JavaOne 2002 ve městě San Francisco. Borland získal více ocenění než jakákoliv jiná společnost a její nový produkt Borland Enterprise Server byl oceněn jako nejlepší nový produkt. Borland nyní prezentuje všechny své oceněné produkty společně s ucelenou platformou pro jazyk Java na stánku číslo 420 na konferenci JavaOne.
"Je to opravdu velké uznání od čtenářů JAVAPro, kteří lépe než kdo jiný rozumějí produktům a technologiím posunujícím trh kupředu", řekl Frank Slootman, viceprezident pro softwarová řešení u společnosti Borland. "Tato ocenění společně s pokračujícím rozmachem naší platformy pro jazyk Java, která podporuje hlavní vývojová a běhová prostředí včetně bezdrátových a webových služeb, dokresluje úspěšné plnění závazku Borlandu, a to posunutí obchodních řešení v jazyce Java mezi hlavní proudy vývoje aplikací."

Čtenářské ocenění JAVAPro 2002 získávají společnosti, jednotlivci a produkty, které ve své kategorii zaznamenaly největší přínos pro vývoj v jazyce Java. Borland přináší zákazníkům zvýšení produktivity a vysoký výkon. To vše včas a v rámci rozpočtu – tím se snižují celkové náklady na vlastnictví. Borland zvítězil v těchto osmi kategoriích:
 • Nejlepší nový produkt - Borland Enterprise Server (na trhu od 11/2001)
 • Nejlepší vývojová sada pro Javu - Borland Enterprise Studio for Java
 • Nejproduktivnější sada pro Javu - Borland Enterprise Studio for Java
 • Nejlepší týmový vývojový nástroj - JBuilder a TeamSource DSP
 • Nejlepší mobilní vývojový nástroj - JBuilder MobileSet
 • Nejlepší IDE úrovně Enterprise - JBuilder Enterprise Edition
 • Nejlepší IDE základní úrovně - JBuilder Personal Edition
 • Příkladný přínos javovské komunitě - Java Community Process (JCP)
Vedle letošních čtenářských ocenění JAVAPro získala řešení společnosti Borland v loňském roce více než 20 ocenění od předních publikací jako jsou eWeek, PC World, PC Magazine a Software Development Magazine.

O vítězném řešení společnosti Borland

Borland uvádí javovské vize do reality pomocí oceňovaných technologických řešení, které přinášejí zákazníkům zvýšení produktivity, vysoký výkon a snížení celkových nákladů na vlastnictví.

Borland Enterprise Server

Rodina aplikačních serverů Borland Enterprise Server poskytuje funkčnost potřebnou pro současný složitý vývoj a provoz aplikací. Borland Enterprise Server je založen na produktu Borland VisiBroker, celosvětově nejnasazovanější infrastruktuře CORBA. Borland Enterprise Server byl vyvinut s cílem poskytovat vysoký výkon a spolehlivost při nízké celkové ceně vlastnictví (TCO). Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkon a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivou správu implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií od nasazení a spouštění JavaServer Pages a Servletů až po celopodnikové aplikace založené na standardu J2EE. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací navštivte prosím adresu: http://www.borland.com/bes/.

Borland Enterprise Studio for Java

Borland Enterprise Studio for Java slučuje Borland JBuilder, Borland Enterprise Server, Rational Rose Professional J Edition a Rational Unified Process (RUP) do jediného snadno použitelného balíku, který umožňuje společnostem snadnou a efektivní tvorbu celopodnikových aplikací typu e-business. Borland Enterprise Studio je volitelně dodáváno s Macromedia Dreamweaver UltraDev 4 určeným pro tvorbu rozhraní webovských aplikací a poskytuje tak úplnou sadu nástrojů potřebných pro tvorbu a nasazení aplikací pro e-business. Pro více informací navštivte adresu: http://www.borland.com/estudio/java/.

Borland JBuilder

JBuilder je přední víceplatformní prostředí pro tvorbu obchodních, databázových a distribuovaných aplikací pro platformu Java 2. JBuilder 6 Enterprise usnadňuje vývoj EJB 2.0 díky dvoucestným vizuálním návrhářům a umožňuje jejich rychlé nasazení na přední aplikační servery na bázi J2EE včetně BEA WebLogic, IBM WebSphere, iPlanet a integrovaného aplikačního serveru Borland Enterprise Server. Zvyšuje produktivitu vývojáře s vizualizací kódu pomocí UML, sady funkcí refactoring - plnohodnotného začlenění existujícího zdrojového kódu do projektu, dále pomocí testovacích celků a dokumentačních nástrojů. Vytvořte a nasaďte aplikace na systémech Windows, Linux, Solaris a Mac OS. JBuilder je dostupný ve třech baleních: Enterprise, Professional a Personal. Pro více informací navštivte adresu: http://www.borland.com/jbuilder.

Borland JBuilder MobileSet

JBuilder MobileSet 2.0 je prostředí slučitelné se standardem J2ME a plně integrované s produktem Borland JBuilder; podporuje vývoj software pro mobilní zařízení používající jazyk Java. JBuilder MobileSet je přídavek k produktu JBuilder, přednímu prostředí pro tvorbu aplikací v jazyce Java, umožňující vývoj aplikací J2ME slučitelných s normami Connected Limited Device Configuration (CLDC) a Mobile Information Device Profile (MIDP) zaměřenými na mobilní telefony a PDA. JBuilder a JBuilder MobileSet společně obsahují vizuální návrhářské nástroje pro tvorbu mobilních aplikací, emulaci zařízení a ladění, dále pak všechny standardní vlastnosti poskytované produktem JBuilder. Pro více informací navštivte adresu: http://www.borland.com/jbuilder/mobileset/.

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

 

 

Společnost Borland se stala členem Organizace pro interoperabilitu webových služeb a získala nové zákazníky.

17. března 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie – 12. 3. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila své přední zákazníky z oblasti webových služeb, společnosti InSystems, Collier’s International a AvestaPolarit. Společnost Borland také oznámila své začlenění do Organizace pro interoperabilitu webových služeb (WS-I). Začlenění společnosti Borland do iniciativ organizace WS-I zdůrazňuje dlouhodobý závazek společnosti zachovávat otevřené standardy a zpřístupňovat webové služby napříč různými konkurenčními platformami prostřednictvím vývojových a provozních řešení společnosti Borland.

Standardizovaná vývojová a provozní řešení společnosti Borland, zahrnující Borland JBuilder, C++Builder, Delphi, Kylix, a Borland Enterprise Server, pomáhají zákazníkům implementovat progresivní aplikace na bázi webových služeb a také integraci napříč různými platformami a různými odvětvími průmyslu. Tím společnost Borland napomáhá svým klientům dosáhnout lepší slučitelnosti, uspíšit dodání produktu na trh a zlepšení efektivity operací.

“Zatímco ostatní stále mluví o příslibu webových služeb, společnost Borland dodává řešení a spolupracuje s našimi zákazníky na poskytnutí řešení na bázi webových služeb a zlepšení efektivity operací v rámci stovek informačních technologií, obchodních procesů, partnerů a zákazníků.” řekl Frank Slootman, viceprezident softwarových řešení společnosti Borland. “Náš vstup do organizace WS-I přispívá k snahám společnosti Borland poskytovat transparentní interoperabilitu aplikací na bázi webových služeb na platformách Java, .NET, Windows a Linux. Účast na aktivitách organizace WS-I podporuje naši přední pozici a zapojení ve vývoji a nasazení standardů napříč průmyslem technologií.”

InSystems (http://www.insystems.com) – poskytovatel řešení v oblasti elektronického obchodu (e-business) pro více než 350 zákazníků, včetně většiny ze sta předních pojišťovacích skupin v severní Americe, používá JBuilder 6 pro vývoj aplikací rozšířené správy vazeb (eXtended relationship manager - XRM) pro své zákazníky z pojišťovacího průmyslu. Tato řešení umožňují pojišťovacím společnostem poskytovat značkové webové služby k ovládání vícevrstvých vztahů a zlepšuje tak retenci zákazníků při současném snížení administrativních nákladů.

“Vývojové prostředí pro tvorbu webových služeb poskytované společností Borland umožnilo ušetřit více než jeden milion dolarů v první implementaci našeho projektu Pojistného průmyslu.” řekl Doug Hadden, vedoucí projektového oddělení společnosti InSystems. “S využitím možností programu JBuilder v oblasti webových služeb jsme vytvořili mnohonásobně použitelný rámec a aplikaci zachovávající předchozí systémy. Tím jsme dali zákazníkům společnosti InSystems lepší možnosti zákaznického servisu. Vyvinuli jsme aplikaci ve čtvrtině původně plánované doby. Společnost InSystems i nadále získává prostředky díky mnohonásobnému využití webových služeb.”

Mezi další zákazníky, kteří využívají produktů společnosti Borland k vytváření webových služeb patří:
Colliers International (http://www.colliersparrish.com) je jedna z největších komerčních realitních firem na světě s více než 255 kancelářemi v 51 zemích. Spolupracujíc s firmou Kazoo Software, Inc., partnerské firmy společnosti Borland, Colliers používá Delphi 6 a Kylix 2 pro vytváření aplikací na bázi webových služeb použitelných univerzálně na různých platformách. Tyto aplikace pak umožňují propojení realitních agentů s informacemi o vlastnictví, cenách, klientech z databází a dalších zdrojů uvnitř organizace. Příkladová studie s podrobnostmi o tom, jak bylo meziplatformové řešení webových služeb společnosti Collier vyvinuto firmou Kazoo a nasazeno jak na platformu Windows tak na platformu Linux, je dokumentována na : http://www.borland.com/about/cases/.

Avesta Polarit (www.avestapolarit.com) je jedna z největších společností na výrobu nerezavé oceli na světě a první evropská firma, používající řešení na bázi webových služeb společnosti Borland. Avesta Polarit používá Delphi 6 a Borland Enterprise Server pro vývoj a nasazení aplikací na bází webových služeb, které zpřístupní všem obchodním složkám v každé fázi výrobního procesu okamžitý přístup k závažným produkčním datům potřebným pro správu výrobního procesu. Toto řešení napomůže společnosti Avesta zmodernizovat tok a správu důležitých dat o procesu produkce a udržet tak svou konkurenceschopnost.

Informace o WS-I

WS-I je otevřená průmyslová organizace autorizovaná k prosazování slučitelnosti webových služeb napříč platformami, operačními systémy a programovacími jazyky. Organizace pracuje společně s organizacemi pro tvorbu standardů tak, aby reagovala na potřeby zákazníků poskytováním rad, školení a zdrojů pro vytváření řešení na bázi webových služeb. Zkušenost společnosti Borland při vytváření a nasazení webových služeb představuje možnost rozšíření zdrojů pro WS-I. Pro více informací prosím navštivte webové stránky organizace WS-I na adrese: http://www.ws-i.org

Iniciativa společnosti Borland v oblasti webových služeb Borland podporuje otevřené standardy a je vedoucí firmou v oboru technologií nezávislých na platformě. Z této pozice pokračuje v dalším rozvoji technologií webových služeb. V roce 2001 společnost Borland úspěšně uvedla na trh Borland Delphi 6, tedy první prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro tvorbu webových služeb na platformě Windows. Dále Borland Kylix, nástroj pro rychlý vývoj webových služeb a aplikací pro elektronický obchod pod OS Linux a Borland Web Services Kit for Java pro tvorbu a nasazování webových služeb v jazyce Java/J2EE (Java 2, Enterprise Edition) spolu s produktem Borland JBuilder. Borland Enterprise Server pracuje na všech hlavních operačních systémech včetně Linux, Windows, Solaris, AIX a HP/UX.Chcete-li vědět více o webových službách od společnosti Borland, navštivte http://www.borland.com/webservices.

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Borland C++Builder 6 - seminář

11. března 2002, 00.00 | Společnost Borland pořádá technický seminář zaměřený na nový produkt Borland C++Builder 6. Na semináři bude demonstrována nová verze C++Builderu.

 

 

 

SilverStream eXtend™ je Java 2 Enterprise Edition 1.3 kompatibilní

11. března 2002, 00.00

Praha – 11. března 2002 – Společnost SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) oznámila, že produktová řada SilverStream eXtend dosáhla J2EE kompatibility, když úspěšně prošla sadou testů CTS pro J2EE verzi 1.3. SilverStream tak potvrdil svůj závazek poskytovat vysoce výkonné a na standardech založené produkty pro vývoj a nasazení moderních webových aplikací, které jsou přenositelné a kompatibilní se známými J2EE aplikačními servery. SilverStream dále ohlásil možnost přístupu a stažení k J2EE 1.3 kompatibilním produktům; více na stránkách www.silverstream.com.

Kromě J2EE SilverStream eXtend Application Serveru jsou tak nyní J2EE 1.3 kompatibilní i produkty, které tvoří sadu SilverStream eXtend, jež zahrnuje: SilverStream eXtend Composer, SilverStream eXtend Director a SilverStream eXtend Workbench. Skládá se tedy ze čtyř plně integrovaných komponent, které je možné využít jak samostatně, tak i společně jako kompletní, vysoce produktivní J2EE kompatibilní Web Services řešení:

 • SilverStream eXtend Composer je integrační nástroj založený na XML a J2EE standardech. Umožňuje vytvářet aplikace orientované na Web Services tak, že integruje a sestavuje funkcionalitu, která již existuje do nových širších celků. Usnadňuje automatizaci, správu a návaznost podnikových procesů.
 • SilverStream eXtend Director je komponentový framework, který konzumuje informace poskytované webovými službami a v relevantní podobě dodává obchodní informace komukoliv na jakékoliv zařízení, bez ohledu na typ připojení.
 • SilverStream eXtend Workbench je komplexní prostředí zaměřené na Web Services. Tento nástroj usnadňuje a urychluje vývoj a nasazení moderních na služby orientovaných aplikací. eXtend Workbench je otevřený a pružný nástroj pro vytváření J2EE, Web Services, Composer a Director aplikací.
 • SilverStream eXtend poskytuje infrastrukturu nezbytnou pro podnikové aplikace a běží na standardních J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Serveru, IBM WebSphere a BEA WebLogic serveru.


David Litwack, CEO a prezident společnosti SilverStream uvedl: „J2EE 1.3 kompatibilita je pro SilverStream důležitým milníkem. Otevřené a integrované prostředí je přínosem především pro naše zákazníky. Místo proprietárních technologií, které neumožňují využít veškerého potenciálu moderních obchodních aplikací, jsme vybudovali sadu produktů, které nejen že spolupracují s ostatními J2EE kompatibilními servery, ale jsou i certifikovány pro stejné standardy, na kterých jsou tyto platformy postaveny.“

Kromě kompatibility s nejnovější verzí J2EE 1.3 SilverStream eXtend nabízí i kompletní podporu nejnovějších Web Services standardů. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje WSDL Editor, který usnadňuje tvorbu nových popisů webových služeb a dále vysoce výkonný SOAP engine a UDDI registry. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Serveru.

SilverStream je od počátku aktivním zastáncem javovských standardů. Spolu se Sun Microsystems a dalšími 14 společnostmi také spolupracoval na nových specifikacích obsažených v J2EE 1.3. SilverStream také jako jeden z prvních nabídl javovský aplikační server a nad ním postavené J2EE produkty. SilverStream již tradičně spolupracuje na tvorbě nových standardů, které po jejich dokončení ihned implementuje.

Produkty SilverStream eXtend jsou k dispozici na http://www.silverstream.com/products. SilverStream nabízí pro J2EE 1.3 kompatibilní produkty i Early Access Program – podrobnější informace najdete na: http://www.silverstream.com/products.

SilverStream eXtend
SilverStream eXtend je komplexní integrované prostředí, které zjednodušuje a urychluje tvorbu a implementaci aplikací pro webové služby. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje vysoce výkonný Web Services engine a využitím SilverStream eXtend Composeru dodává nástroj pro tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Serveru, a celá produktová řada je J2EE a Web Services kompatibilní. Další informace najdete na http://www.silverstream.com/extend.

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává první kompletní integrované prostředí pro zjednodušení a zrychlení vývoje sofistikovaných podnikových aplikací. Osvědčené technologie společnosti SilverStream, které jsou založeny na standardech Java, XML a Web Services, umožňují podnikům využít potenciál existujících systémů a rychle přenést aplikace na webové technologie. Produkty společnosti SilverStream využívá více než 1500 zákazníků z celého světa, včetně Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsun Electronics, Sears a US Cellular. Mezi celosvětové partnery společnosti SilverStream patří významní systémoví integrátoři, ISV, ASP a další společnosti jako např. Cap Gemini Ernst & Young, Compaq, Diloitte & Touche, Hewlett Packard, IBM, Intel, Mercury Interactive, Microsoft, Oracle nebo Sun Microsystems. Více informací najdete na www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

 

 

Systinet oznámil investici 21 mil. USD od Warburg pincus

10. března 2002, 00.00

CAMBRIDGE, Mass. - 6. března 2002 - Společnost Systinet, vedoucí poskytovatel softwarové platformy pro vývoj a provoz webových služeb (Web Services), dnes oznámila získání investice ve výši 21 milionů USD. Jedná se o jednu z největších investic do firmy působící v oblasti webových služeb. Hlavním investorem Systinetu je známý, celosvětově působící, venture kapitálový a investiční fond Warburg Pincus. Získaný kapitál Systinet využije především k posílení obchodního a marketingového týmu a na další vývoj produktové řady WASP (Web Applications and Services Platform).

"Cílem Warburg Pincus je být strategickým partnerem vynikajících společností a pomáhat jim dosáhnout vedoucí pozice na trhu," řekl Cary Davis, Managing Director společnosti Warburg Pincus. "Ukázalo se, že webové služby jsou novou generací distribuovaného zpracování dat. Systinet má ohromnou příležitost stát se vedoucím poskytovatelem softwarové platformy pro webové služby."

Platformu WASP, která je v současné době k dispozici již ve třetí verzi, využívají k integraci aplikací a systémů zákazníci jako J.P. Morgan, Ericsson nebo T-Motion. Roman Staněk, CEO a zakladatel společnosti Systinet řekl: "Na rozdíl od ostatních dodavatelů má Systinet vyzkoušenou architekturu, kterou využívá více než 10 000 registrovaných uživatelů a která již byla prověřena ve stovkách implementací."

Staněk také uvedl, že investice od Warburg Pincus umožní Systinetu posílit obchodní a marketingové aktivity. "Naše produkty budou, s využitím této další investice, nadále poskytovat přidanou hodnotu klientům, kteří potřebují spolehlivou Web Services platformu," řekl Staněk.

Webové služby jsou softwarové komponenty poskytující obchodní funkci nebo službu prostřednictvím internetových standardů. Hlavní výhodou webových služeb je jejich otevřenost a standardizace, které umožňují jejich použití z libovolného systému, programovacího jazyka nebo koncového zařízení. Platfoma Systinetu nabízí potřebnou kompatibilitu, kompletní funkcionalitu a unikátní výkonnost a rozšiřitelnost. WASP obsahuje rozšíření standardních vývojových nástrojů, které výrazně zvyšují produktivitu vývojáře webových služeb. Na rozdíl od platforem ostatních dodavatelů, které tvorbu webových služeb úzce spojují s jednotlivými webovými aplikačními servery, platforma WASP zaručuje širokou kompatibilitu, díky nezávislosti na konkrétním aplikačním serveru. Zákazníkům tak dává volnost při budování jejich vlastní architektury webových služeb a umožňuje jim volit optimální technologie pro danou aplikaci. WASP nabízí kompletní podporu standardů SOAP, XML, UDDI a podporu předních vývojových prostředí. Jeho flexibilní architektura umožňuje vývoj webových služeb na několika úrovních abstrakce, od úrovně která od vývojáře nevyžaduje žádné specifické znalosti technologií webových služeb až po nízkoúrovňové zpracování SOAP zpráv. Neklade tedy žádné překážky začínajícím vývojářům a zkušeným expertům dovoluje implementovat komplexní části jejich systému.

"Systinet, který buduje volně vázanou Web Services infrastrukturu má, co se týče architektury produktů a vize, výrazný náskok před ostatními hráči," řekl Dr. John Seeley Brown, Corporate Vice President a Chief Scientist společnosti Xerox Corp., ředitel Xerox Palo Alto Research Center a poradce Warburg Pincus. "Tato infrastruktura by mohla být základem sítě služeb, která společnostem umožní automatizované propojení aplikací."

O Systinet Corporation
Systinet Corporation je poskytovatel softwarových platforem pro tvorbu webových sužeb (Web Services). Architekturu WASP (Web Applications and Services Platform), která zahrnuje WASP Developer, WASP Server a WASP UDDI, používá více než 10 000 vývojářů z celého světa. WASP je kompletní a flexibilní platforma, která umožňuje IT architektům a vývojářům vytvářet interoperabilní a kompatibilní webové služby. Systinet je aktivním členem Java Community Process, W3C Consortium, UDDI Advisory Group a Oasis Group. Společnost Systinet, která byl založena v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts a pobočkami v Londýně, Palo Alto a v Praze. Další informace najdete na adrese <http://www.systinet.com

O Warburg Pincus
Warburg Pincus je jedním z největších investičních fondů na světě. Spolupracuje s vedeními společností jako je např. BEA Systems (Nasdaq:BEAS) nebo VERITAS Software Corp. (Nasdaq:VRTS), a aktivně se tak podílí na rozvoji jejich podnikání. Od roku 1971 investovala společnost Warburg Pincus přibližně 12 miliard USD do 450 společností z 29 zemí. V současné době má společnost investováno 10 miliard USD a k dispozici má dalších 5 miliard USD na investice do mnoha odvětví jako např.: vzdělávání, finanční služby, komunikace, zdravotnictví a biologie, informační technologie, média a přírodní zdroje. Během třiceti let svého působení investoval Warburg Pincus do firem v různých fázích životního cyklu, počínaje financováním právě založených star-upů a konče poskytováním kapitálu na restrukturalizaci a rekapitalizaci předních společností a buy-outů. Další informace najdete na www.warburgpincus.com.

 

 

 

Společnost Sun Microsystems ve spolupráci se společností Soft-tronik pořádá technologický seminář "Java developers workshop"

19. února 2002, 00.00

PRAHA, 17. února´02
Společnosti Sun Microsystems Czech, s.r.o. a Soft-tronik dnes oznámily, že 21. února 2002 pořádají od 9:00 do 17:00 hod. v prostorách firmy Sun jednodenní technologický seminář pro vývojáře v jazyce Java. Vstup je po předchozí registraci na http://www.sun.cz/javaday2 zdarma.

Klíčovými tématy semináře jsou architektura Sun ONE (Sun Open Net Environment), J2EE a e-commerce řešení iPlanet. Hovořit se bude o současnosti a budoucnosti Sun ONE jako platformy pro webové služby, jejím využití na internetu a provozu na serverech Sun s operačním systémem Solaris. Součástí akce bude také názorná ukázka nasazení vývojového nástroje Forte for Java při vývoji a provozu webových služeb a možnosti praktického použití J2EE (Java2 Enterprise Edition). Chybět nebude ani představení řešení pro e-commerce s názvem iPlanet spolu s přiblížením jeho součástí Portal Server, Directory Server, Web Server, Application Server a Communication Services. Na závěr budou mít účastníci možnost se seznámit s projektem Liberty Alliance, který má zaručit bezpečnou a na platformě nezávislou možnost jednoznačné autentizace v prostředí internetu.

O Společnosti SOFT-TRONIK

Společnost SOFT-TRONIK byla založena v roce 1990 v Ostravě. Jako value added distributor se společnost zaměřuje na systémy Sun, server based computing, networking a software pro kritické aplikace. SOFT-TRONIK má vlastní servisní středisko, nabízí partnerům finanční služby, technické služby, technickou podporu, a rovněž seriály technologických školení. Hlavními partnery jsou: Sun Microsystems, Citrix, iPlanet, Hewlett-Packard, Allied Telesyn a Extreme Networks.

SOFT-TRONIK má kanceláře v Praze a v Ostravě a od ledna 2001 je akciovou společností. Společnost má 31 zaměstnanců a od června 2001 je SOFT-TRONIK součástí mezinárodního holdingu DNSint.com AG se sídlem v Německu, který zahrnuje 8 národních společností v Evropě. Více informací o společnosti soft-tronik a její nabídce lze nalézt na: www.soft-tronik.cz.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Společnost Sun Microsystems je vedoucím dodavatelem řešení a služeb na bázi UNIXu. Vyrábí a dodává unixové pracovní stanice, jedno a víceprocesorové servery a disková pole. Sun Microsystems vyrábí a dodává nejvýkonnější high-end unixové servery, které v současné době mohou být osazeny až 106 měděnými procesory Ultra SPARC III 900 MHz. Systémy Sun jsou nejúspěšnější základnou pro databáze pracující pod systémem UNIX v datových centrech velkých telekomunikačních společností, v bankách a v podnikových datových centrech. Kromě výkonného hardware nabízí Sun pro Internet, Intranet a pro podnikové systémy široké portfolio produktů a řešení na bázi technologií Java a iPlanet. Sun Microsystems klade velký důraz na kvalitu svých dodávek a poskytovaných služeb, na dostupnost svých systémů, na otevřenost svých řešení a na ochranu investic svých zákazníků. Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi - "The Network Is The Computer (TM)" ("Síť je počítačem"), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 170 zemích světa. Společnost lze najít také na http://sun.com

Poznámka: Sun Microsystems a SOFT-TRONIK jsou ochranné značky příslušných společností. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Borland odhaluje produktovou strategii pro platformu Microsoft .Net a oznamuje podporu Delphi a C++Builder pro platformu Microsoft .Net

15. února 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie – 12. února 2001 – Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ NM: BORL) dnes ohlásila podporu platformy Microsoft .NET ve svých nástrojích. Strategie Borlandu pro platformu Microsoft .NET se vyznačuje podporou schopností Microsoft .NET Framework zahrnující ASP.NET a spolupráci aplikací prostřednictvím webových služeb XML v mnohokrát oceněných vývojových prostředích Borland Delphi a Borland C++Builder. Borland plánuje vydání vývojářských nástrojů optimalizovaných pro architekturu Intel, které podporují platformu .NET, během druhého pololetí roku 2002. Další informace o produktové podpoře platformy Microsoft .NET firmou Borland najdete v přiložené k této tiskové zprávě formou otázek a odpovědí.

"Borland věří, že platforma .NET rychle uspěje, jakmile organizace poznají výhody této robustní platformy webových služeb", řekl Simon Thornhill, viceprezident a ředitel divize pro řešení RAD firmy Borland. "Plná podpora Borlandu pro platformu .NET poskytne vývojářům rychlou a produktivní cestu jak zužitkovat stávající zkušenosti a investice do IT a zároveň těžit z mnoha výhod .NET. Naši zákazníci si mohou být jisti, že Borland je připraven zajistit veškeré potřeby vývojářů tak, aby mohli plně těžit z bohaté funkčnosti, bezpečnosti kódu a univerzálnosti webových služeb platformy .NET."


Borland plánuje pro příští verze svých nástrojů Delphi a C++Builder pro rychlý vývoj aplikací (RAD) podporu a zrychlení tvorby aplikací v řízeném kódu pro Microsoft .NET Framework tím, že integruje podporu pro jazyk Microsoft Intermediate Language (MSIL). Díky této integraci budou zachovány investice zákazníků do získání dovedností, do zdrojového kódu a nezávislosti na platformách. Bezproblémová spolupráce mezi platformami Microsoft .NET, Windows, Java a Linux bude zajištěna díky současným i budoucím webovým službám vývojářských nástrojů firmy Borland včetně produktů Delphi, C++Builder, Kylix, a JBuilder. 

"Microsoft je nadšen významným závazkem, který Borland demonstroval začleněním Delphi a C++Builderu do společenství vývojových prostředí platformy Microsoft .NET", řekl Eric Rudder, senior viceprezident, .NET and Platform Evangelism společnosti Microsoft Corp. "Tato dvě vývojová prostředí představují významný pokrok pro naše společné zákazníky."

O platformě Microsoft .NET
Microsoft .NET, platforma webových služeb firmy Microsoft založená na XML, přinese užitek firmám i koncovým uživatelům. Firmám přináší změny v cestě tvorby software a prodeji produktů tím, že dělá z informačních technologií podstatného přispěvatele k firemnímu úspěchu a přináší nové obchodní modely. Koncovým uživatelům .NET vytváří bezprecedentní přístup k výrazně personalizovaným a uceleným počítačovým zkušenostem. Webové služby XML jsou konstruovány s využitím XML pro výměnu dat, čímž pomáhají ve spolupráci aplikacím, službám a zařízením. Sdílení dat přes XML umožňuje webovým službám vzájemnou nezávislost a zároveň jim dává schopnost se volně spojovat do spolupracujících skupin, které provádějí dílčí úlohy. 

Iniciativy firmy Borland v oblasti webových služeb 
Jako vůdčí subjekt v oblasti na platformě nezávislých technologií a stoupenec otevřených standardů, pokračuje Borland v budování klíčových iniciativ webových služeb. V roce 2001 Borland úspěšně spustil Delphi 6, první vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro tvorbu webových služeb pod operačním systémem Windows; Borland Kylix pro rychlý vývoj webových služeb a aplikací elektronického obchodování na platformě Linux a Borland Web Services Kit for Java pro společnosti vytvářející a distribuující webové služby na platformě Java a J2EE (Java 2 Platform, Enterprise Edition) v prostředí Borland JBuilder. Další informace o tom, jak firma Borland dodává webové služby, najdete na firemních stránkách na adrese http://www.borland.com/webservices

.NET™ - Často kladené dotazy 
D: Co Borland ohlašuje?
O: Borland ohlašuje podporu pro platformu Microsoft .NET. Strategie zahrnuje prostředí pro vývoj aplikací jako je Borland Delphi a Borland C++Builder, která budou podporovat tvorbu aplikací v řízeném kódu, které poběží pod Microsoft CLR (Common Language Runtime) a využívají Microsoft .NET Framework včetně ASP.NET. Strategie Borlandu rovněž zahrnuje spolupráci aplikací napříč jazyky a operačními systémy prostřednictvím webových služeb založených na XML. 
D: Jaké jsou výhody strategie .NET firmy Borland?
O: Základem strategie firmy Borland je umožnit zákazníkům zužitkovat stávající investice do vývoje při přechodu do budoucnosti s .NET. To znamená, že firmy využívající řešení firmy Borland nebudou muset opustit již vytvořený zdrojový kód, objekty a aplikace. Namísto toho mohou začít s existujícími systémy a přecházet, migrovat a rozšiřovat na .NET svým vlastním tempem ať již rychle nebo po etapách. Strategie Borlandu dává firmám možnost přejít na .NET najednou i po krocích.
D: Co je.NET?
O: Microsoft .NET, platforma XML webových služeb firmy Microsoft, je paměťově bezpečné a na jazyku nezávislé běhové prostředí a aplikační prostředí navržené pro provádění podnikových aplikací s vysokou spolehlivostí. .NET intenzívně transformuje webové služby založené na výměně dat pomocí XML a umožňuje vývojářům, firmám a zákazníkům využívat bezproblémovou spolupráci aplikací, služeb a zařízení. Sdílení dat přes XML umožňuje webovým službám být navzájem nezávislými a současně jim dává schopnost volně se sdružovat do spolupracujících skupin vykonávajících dílčí úkoly. 
D: Které produkty firmy Borland budou podporovat .NET?
O: Všechny současné vývojové nástroje firmy Borland, nevyjímaje Delphi, JBuilder (s balíkem Web Services Kit for Java), C++Builder a Kylix, jsou nyní dodávány s aplikačními vazbami na webové služby .NET. Plný vývoj a distribuce .NET aplikací v řízeném kódu bude produktovou řadou RAD firmy Borland zahrnující jazyky Delphi a C++ podporováno ve druhé polovině roku 2002.
D: Kdy poskytne Borland podporu .NET?
O: Borland plánuje uvedení produktů s podporou platformy .NET během druhé poloviny roku 2002.
D: Jak budou produkty firmy Borland podporovat .NET?
O: RAD produkty firmy Borland, jako jsou Delphi a C++Builder, budou generovat aplikace v řízeném kódu založené na MSIL, který následně poběží v běhovém prostředí .NET CLR. Tyto aplikace budou rovněž využívat .NET Framework a podporovat webové služby.
D: Bude RAD systém firmy Borland (VCL a CLX) podporován v .NET?
O: Ano, Borland bude pokračovat v poskytování v systému kompatibility napříč platformami pro všechny podporované platformy včetně .NET.
D: Budou Delphi a C++Builder i nadále generovat binární aplikace Intel?
O: Ano, v předvídatelné budoucnosti budou Delphi a C++Builder pokračovat v generování binárního PE spustitelného kódu Intel x86 pro Windows a Kylix bude pokračovat v generování ELF spustitelného kódu pro Linux. .NET se stane nejnovější podporovanou cílovou platformou produktové řady RAD.
D: Jaký je časový horizont pro podporu .NET v RAD produktech firmy Borland?
O: Přesná data vydání nejsou v této chvíli dostupná. Nicméně Borland věří v uvedení podpory .NET v polovině roku 2002.
D: Bude firma Borland podporovat .NET na Linuxu?
O: Firma Borland bude pokračovat ve vyhodnocování podmínek .NET v prostředí Linux. V této chvíli ale zůstává Borland Kylix pouze u podpory vývoje přirozených binárních spustitelných aplikací Linux ELF.
D: Co dělá firma Borland, aby propojila světy .NET a J2EE?
O: Strategie firmy Borland doslova volá po tom, aby každý vývojový a distribuční produkt firmy v roce 2002 podporoval spolupráci s .NET aplikacemi přes webové služby. Spolupráce J2EE a .NET je ohniskem této strategie. Borland dnes dodává podle této strategie Delphi 6, JBuilder 6, Kylix 2, C++Builder 6 a Borland Enterprise Server. Všechny tyto produkty jsou nyní dodávány s vestavěnou spoluprací J2EE/EJB a .NET webových služeb. 
D: Jak se dají srovnat vývojová řešení firmy Borland s ostatními vývojovými řešeními pro .NET?
O: Strategie .NET firmy Borland je kompletní řešení pro vývoj, distribuci a spolupráci, který bude plně podporovat platformu .NET a umožní firmám znovupoužití i spolupráci stávajících investic do IT. Vývojová řešení .NET od firmy Borland poskytnou společnostem svobodu výběru platformy a flexibilitu, kterou ostatní dodavatelé poskytnout nemohou. Jedině firma Borland je schopna poskytnout kompletní a integrované řešení .NET, které bude hladce spolupracovat s řešeními založenými na J2EE. 
D: Může zákazník vyvíjet aplikace v Delphi, Kylixu a JBuilderu a nasazovat je v .NET již nyní? 
O: Zákazníci nyní ještě nasazovat aplikace běžící v běhovém prostředí .NET nemohou. Naše současná řešení dovolují distribuce ve Windows, Javě a Linuxu. .NET je zcela nový aplikační běhový kontejner, který bude vydán v tomto týdnu. Naše dnešní ohlášení stanovuje naše plány na dodávku běhových distribucí .NET z našich produktů Delphi a C++Builder v roce 2002. 
D: Potřebuje firma Borland v budoucnosti vyvinout nové produkty pro .NET, aby mohla soutěžit s ostatními na trhu, nebo rozšíří funkčnost současných produktů? 
O: Produkty firmy Borland jsou velmi dobře vybavené pro vývoj aplikací .NET. Proto rozšíříme jejich funkčnost, abychom zákazníkům umožnili přechod k .NET a zužitkování stávajících investic do vývojových znalostí, zdrojového kódu a aplikací. Nové produkty .NET jsou samozřejmě možné, ale v této chvíli neohlašujeme žádnou novou produktovou řadu. Rozšíříme schopnosti našich produktů o plnou podporu .NET a budeme i nadále poskytovat zákazníkům unikátní výhody platformové volnosti a flexibility. 
D: Co je „Řízený kód“ a proč je důležitý?
O: Řízený kód (Managed Code) je termín používaný pro popis běhového systému, který automaticky řídí vznik, použití, ochranu a uvolnění paměti použité aplikací. Neřízený kód se týká tradičních aplikací, ve kterých programátor ručně řídí alokaci, použití a uvolnění paměti aplikace. Řízený kód poskytuje chráněné prostředí „bezpečné paměti“, ve kterém mají běžet strategické aplikace, které jsou méně náchylné k programovým chybám. Java a J2EE je programovací a běhová platforma, která získala popularitu v podnikových aplikacích z velké části právě pro své prostředí řízeného kódu. .NET poskytuje paměťově bezpečné prostředí řízeného kódu nazývané CLR s podobnými výhodami jako Java, ve kterém poběží aplikace. Strategie .NET firmy Borland zahrnuje tvorbu aplikací v řízeném kódu v Delphi a C++Builderu, které bezpečně poběží v .NET CLR. 

O společnosti Borland
Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.


Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Borland Slovakia s.r.o.
Trnavská cesta 80, 821 02 Bratislava
tel.: +421 2 4445 5444, fax: +421 2 4445 5444
e-mail:

 

 

 

Borland Enterprise Server byl certifikován jako kompatibilní s j2ee 1.3

31. ledna 2002, 00.00

Slučitelnost produktu s obsáhlými normami dále posiluje jeho vedoucí roli na trhu nejvýkonnějších aplikačních serverů
Scotts Valley, Kalifornie, USA - 29. 1. 2002 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že její aplikační server s názvem Borland Enterprise Server byl certifikován jako kompatibilní s normou Java 2 Enterprise Edition (J2EE) 1.3. I tato certifikace ilustruje trvalou shodu produktů společnosti Borland s průmyslovými normami, díky níž zákazníci mohou zvyšovat produktivitu a dodávat rozsáhlé a výkonné projekty na trh mnohem rychleji při současném snižování celkových nákladů na vlastnictví.
Norma J2EE 1.3 definuje standard a zjednodušuje proces tvorby a nasazování vícevrstvých podnikových aplikací včetně využívání webových služeb. J2EE nabízí mnohé přínosy, včetně přenositelnosti aplikací typem "napiš jednou, spusť kdekoli" ("Write Once, Run Anywhere"), technologie CORBA pro integraci aplikací a plné podpory komponent typu Enterprise JavaBeans (EJB).
"Borland opět dokazuje, že se drží svého závazku odpovídat normám a nadále demonstruje své vedoucí postavení tím, že plně implementuje specifikaci J2EE v současných produktech", řekl Ralph Galantine, ředitel pro marketing produktů J2EE u společnosti Sun Microsystems, Inc. "Borland Enterprise Server též obsahuje víc než jen samotný standard. Přidává další vlastnosti pro vzájemnou spolupráci aplikací a funkčnost webových služeb, která je očekávána od vedoucí firmy v této oblasti."
"Borland nadále posiluje vývojáře podnikových aplikací nabídkou kompatibilních nástrojů pro vývoj a provoz aplikací bohatých na využívání komponent EJB", řekl Frank Slootman, viceprezident pro softwarová řešení u společnosti Borland. "Unikátní technologie Application Server Partitioning, která je obsažena v aplikačním serveru Borland Enterprise Server, vyčleňuje naše řešení z balíku ostatních nabídek na trhu a nabízí škálovatelnost a výkon požadovaný v náročných aplikacích pro dnešní podniky."
Borland Enterprise Server je těsně integrován s produktem Borland JBuilder, na trhu vedoucím nástrojem pro vývoj aplikací v jazyce Java, který podnikům nabízí ucelenou platformu pro vývoj a nasazování rozsáhlých aplikací. Borland Enterprise Server obsahuje unikátní technologii Application Server Partitioning, která výrazně zvyšuje spolehlivost, škálovatelnost a řiditelnost aplikací. Tato technologie umožní provoz stovek aplikací běžících v prostředí jediného serveru a klade si za cíl podstatně snížit náklady na technické prostředky a běhové licence aplikačního serveru, redukovat požadavky na databázový server a zkrátit dobu odstavení aplikace při poruchách. Stabilní a spolehlivý aplikační server poskytuje solidní architekturu pro provoz a nasazování webových služeb a je ideální platformou pro hostování stávajících i nově vyvinutých webových služeb včetně propojování s nimi. V prostředí Borland Enterprise Server je též integrována vedoucí služba zasílání zpráv (Java Messaging Service) s názvem SonicMQ 3.5, s jejíž pomocí jsou podniky schopny pracovat s daty kritickými pro provoz napříč vzájemně nekompatibilními systémy.

O produktech řady Borland Enterprise Server
Rodina aplikačních serverů Borland Enterprise Server nabízí funkční rozsah podporující současná složitá prostředí pro aplikační vývoj a provoz. Založen je na produktu Borland VisiBroker, tedy světově nejnasazovanější infrastruktuře CORBA. Borland Enterprise Server byl vyvinut pro poskytování vysoké výkonnosti a spolehlivosti při nízké celkové ceně vlastnictví. Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkonnost a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivé ovládání implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií od nasazování a spouštění JavaServer Pages a servletů až po celopodnikové aplikace založené na standardu J2EE. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací o Borland Enterprise Server navštivte adresu http://www.borland.cz/pr_bes.html , případně http://www.borland.com/bes/.

O společnosti Borland
Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po "borlandský národ", sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Borland s.r.o.
Francouzská 30, 120 00 Praha 2
tel.: +420 2 2598 7050, fax: +420 2 2598 7060
e-mail:
http://www.borland.cz
http://shop.borland.cz

Borland Slovakia s.r.o.
Trnavská cesta 80, 821 02 Bratislava
tel.: +421 2 4445 5444, fax: +421 2 4445 5444
e-mail:

 

 

 

Borland, Compuware, Sun Microsystems a Systinet pořádají technologický seminář

29. ledna 2002, 00.00

Praha - 28. ledna 2002 - Společnosti Borland, Compuware, Sun Microsystems a Systinet dnes oznámily, že 14. února 2002 pořádají od 9:00 do 17:00 hod. v prostorách firmy Sun Microsystems jednodenní technologický seminář o vývoji a nasazení webových aplikací a služeb (Web Services) pro programátory v Javě. Vstup je po předchozí registraci na www.systinet.cz/netserv zdarma.

    Cílem celé akce je představit zájemcům nejnovější trendy v oblasti Javy a Web Services. Účastníci budou mít jedinečnou možnost seznámit se s praktickými ukázkami tvorby, testování a nasazení webových aplikací a služeb a s přístupem pořádajících společností k této problematice.


    Společnost Borland představí jak ucelené řešení pro tvorbu webových aplikací a webových služeb, tak i tvorbu a nasazení aplikací typu enterprise, podporující poslední standardy jazyka Java™.

    Zástupci firmy Compuware seznámí účastníky s revolučním vývojovým prostředím pro rychlý návrh, vývoj a modifikaci J2EE aplikací - OptimalJ, které umožňuje efektivní tvorbu aplikací zkušeným i začínajícím vývojářům, a sadou výkonných softwarových nástrojů pro optimalizaci kódu Java aplikací a komponent - NuMega DevPartner Java Edition.

    Sun Microsystems představí přednosti architektury SunONE a poskytne účastníkům ucelený přehled o Forte for Java Enterprise Edition. Firemní odborníci předvedou ukázky tvorby a importování EJB containerů, jejich nasazení na aplikační server iPlanet a implementaci webových služeb. Účastníci také budou mít možnost seznámit se s příklady použití NetBeans Platform jako základny pro vývoj kvalitních a výkonných javových aplikací.

    Společnost Systinet zahájí svou část semináře úvodem do architektury Web Services, představí její vlastnosti, výhody a rozdíly a také vztah k ostatním technologiím jako J2EE, CORBA, RMI, COM/DCOM nebo MOM. Ve druhé části pak její odborníci předvedou praktické ukázky vývoje a implementace webových služeb a ukáží účastníkům jejich využití na skutečném projektu.


O společnosti Borland    Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po "borlandský národ", sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.
    Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.


O společnosti Compuware    Compuware Corporation, společnost poskytující přidanou hodnotu prostřednictvím softwaru a služeb, které optimalizují produktivitu a snižují náklady v průběhu celého životního cyklu aplikace. Tato řešení, vycházející vstříc rychle se měnícím požadavkům společností všech velikostí, zlepšuje kvalitu, usnadňuje integraci a zvyšuje výkonnost distribuovaných enterprise aplikací. Compuware zaměstnává více než 12 000 IT odborníků po celém světě.
    Další informace najdete na www.compuware.com .


O společnosti Sun Microsystems, Inc.    Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi - "The Network Is The Computer ()", která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání.
    Sun působí ve více než 170 zemích světa.


O společnosti Systinet Corp.    Systinet se zabývá tvorbou a prodejem softwarové infrastruktury pro Web Services (webové služby). Produkty společnosti Systinet, založené na standardech jako XML, SOAP, WSDL nebo UDDI, usnadňují vývoj a integraci aplikací prostřednictvím Internetu. Pracují nezávisle na tom, jestli se nacházejí v podniku nebo mimo něj a na různých aplikačních platformách včetně Borland JBuilder, BEA WebLogic, Sun iPLanet, EJB/J2EE, CORBA a Microsoft .NET.
    Systinet, který byl založen v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts.Poznámka: Borland, Compuware, Sun Microstystems a Systinet jsou ochranné značky příslušných společností.
Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: