Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Systinet prosazuje interoperabilitu standardů pro Web Services

15. května 2002, 00.00

PRAHA – 14. května 2002 – Společnost Systinet, poskytovatel softwarové infrastruktury pro Web Services (webové služby), oznámila, že se stala členem prestižní organizace WS-I (Web Services Interoperability Organization). Systinet se tak připojil k zakladatelům WS-I, společnostem IBM, Microsoft Corp., BEA Systems Inc., Intel Corp., Hewlett-Packard a SAP, aby pomohl prosazovat interoperabilitu webových služeb nasazených na různých platformách, implementovaných v heterogenních technologiích  a vyvinutých v rozdílných programovacích jazycích.

 

„Jsme potěšeni, že jsme se stali členy tak uznávané organizace v oblasti Web Services,“ řekla Anne Thomas-Manes, CTO společnosti Systinet. „Vývojáři hodnotí interoperabilitu našich Web Services produktů velmi vysoko.“

Systinet buduje své produkty na otevřených standardech, které pokládá za základ úspěchu Web Services. WASP platforma Systinetu vykazuje výjimečnou interoperabilitu; na posledním Web Services Interoperability Foru, které se konalo v únoru 2002, Systinet WASP Server výborně uspěl ve všech zkouškách interoperability. Produkty Systinetu pracují nezávisle na tom, jestli se nacházejí v podniku nebo mimo něj a jsou plně kompatibilní s různými aplikačními platformami, například s Microsoft .NET , BEA WebLogic, IBM WebSphere a Sun ONE. Platforma WASP je úspěšně používána v celé řadě různých IT prostředí, kde bezproblémově spolupracuje s mnoha dalšími webovými službami. Využívá ji více než 11 000 registrovaných uživatelů a je nasazena ve stovkách případů, včetně aplikací ve firmách jako JP Morgan Case, Ericsson nebo Deutsche Telekom (T-Motion).

„Díky Web Services by mělo být možné integrovat aplikace na podnikové i mezi-podnikové úrovni daleko snadněji než dříve.“ uvedla Susan Aldrich, Senior Vice President společnosti Patricia Seybold Group. „Systinet nabízí Web Services technologie a produkty, které lze snadno integrovat do stávající podnikové architektury. Strategií Systinetu je přitáhnout vývojáře na zdarma poskytovanou technologii a budovat aktivní komunitu v oblasti webových služeb.“
[Z materiálu „Systinet Web-Services Deployment: WASP 3.0 Advanced Server for Java“, duben 2002.]

WS-I (www.ws-i.org.) je organizace zaměřující se na podporu interoperability a standardů Web Services. Skupina připravuje doporučení pro úspěšnou implementaci Web Services, chystá sadu nástrojů na testování a implementaci Web Services a připravuje podrobný materiál, který poskytne souhrnný přehled o Web Services.

 

O Systinet Corporation

Systinet Corporation je poskytovatel softwarových platforem pro tvorbu webových sužeb (Web Services). Architekturu WASP (Web Applications and Services Platform), která zahrnuje WASP Developer, WASP Server a WASP UDDI, používá více než 10 000 vývojářů z celého světa. WASP je kompletní a flexibilní platforma, která umožňuje IT architektům a vývojářům vytvářet interoperabilní a kompatibilní webové služby. Systinet je aktivním členem Java Community Process, W3C Consortium, UDDI Advisory Group a Oasis Group.  Společnost Systinet, která byl založena v roce 2000, je soukromá společnost se sídlem v Cambridge, Massachusetts a pobočkami v Londýně, Palo Alto a v Praze.

Další informace najdete na adrese http://www.systinet.com.

 

 

 

Společnost Borland se zapojila do iniciativy "OSS Through Java"

8. května 2002, 00.00

Společnost Borland pomáhá definovat, vyvíjet a implementovat Java API pro telekomunikační průmysl

 

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 30. 4. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) oznámila své zapojení do projektu OSS (Operations Support System - systému operační podpory) Through Java. Tato iniciativa byla založena společností Sun Microsystems, Inc a dalšími předními společnostmi včetně společností Ericsson, Motorola, Nokia, Nortel Networks a Telcordia Technologies. Členové iniciativy investují své zdroje a formují pracovní týmy s cílem vytvořit standardní Java API (aplikační programové rozhraní), které pomůže vytvořit nové obchodní příležitosti pro vývojáře OSS a pro miliony vývojářů v Javě. Společnost Borland poskytne tomuto projektu nejen svoje zkušenosti z oblasti technologií Java a CORBA, ale také zkušenosti se zákazníky v telekomunikačním průmyslu. Cílem iniciativy je standardizovat rozhraní telekomunikačních služeb, aktivace těchto služeb, účtování a aplikace pro inventarizaci.

 

Poskytovatelé telekomunikačních služeb musí v současnosti čelit roztříštěnému trhu OSS plného proprietárních systémů, které nemohou spolupracovat bez nákladné integrace. Mnoho poskytovatelů vyvinulo svá vlastní API a technologie pro integraci, ale s narůstající složitostí roste také množství slabých míst v těchto systémech. To často vede k nákladným problémům s telekomunikačními službami. Projekt OSS Through Java nabízí telekomunikačním poskytovatelům flexibilnější řešení pro rychlý vstup na trh, urychlený růst a bezproblémové operace. Výsledkem je větší množství času, který může být věnován na klíčové problémy jako je získávání zákazníků a rychlejší návrat investic.

 

“Přední postavení společnosti Borland a její neutuchající oddanost spolehlivým, škálovatelným a otevřeným platformám a také podpora vytvoření průmyslových standardů, to jsou hlavní přínosy do projektu OSS Through Java”,  řekl Phillipe Lalande, manažer pro iniciativu OSS Through Java u společnosti Sun. “Zákazníci společnosti Borland také chápou důležitost používání prověřeného rámce pro vývoj API, které podporují základní funkce OSS/Bussines Support Systems (BSS - systémy obchodní podpory). Tento přístup je nejjistější cestou k urychlení vývoje příští generace telekomunikačních řešení. Jsme přesvědčeni, že telekomunikační průmysl jako celek bude mít velký prospěch ze začlenění společnosti Borland do této iniciativy.”

 

Společnost Borland má dlouholeté zkušenosti se zákazníky z oboru telekomunikací, kteří používají technologie společnosti Borland pro vývoj, nasazení a integraci aplikací. Mezi tyto technologie patří Borland Enterprise Server, VisiBroker Edition - nejnasazovanější řešení na trhu CORBA. Telcordia, poskytovatel systémů operační podpory, síťového softwaru, konzultačních a inženýrských služeb telekomunikačnímu průmyslu používá mimo jiné i Borland Enterprise Server pro nasazení a integraci svých aplikací.

 

“Zapojení do iniciativy OSS Through Java podtrhuje pokračující závazek společnosti Borland držet se standardů v oblasti programování software a provozních platforem, které snižují náklady na integraci aplikací organizacím v oblastech telekomunikací, technologií, financí a státní správy”, řekl Frank Slootman, viceprezident softwarových řešení společnosti Borland. “Naši zákazníci z oblasti telekomunikací věří, že platformy Java a Java 2 Enterprise Edition (J2EE) budou na čele trhu vývojových prostředí. Zapojení do iniciativy OSS Through Java je pro Borland přirozeným krokem k tomu aby společnosti profitovaly z technologických standardů.”

 

Společně se společností Borland investují členové iniciativy svoje zkušenosti a zdroje k podpoře trhu se zaměnitelnými a univerzálními komponentami OSS. OSS API vešla do procesu standardizace v nejnovějším programu Java Community Process (JCP), do jehož výkonného výboru byla společnost Borland znovuzvolena v listopadu 2001. JCP již byl úspěšně použit k vytvoření technologií jako J2EE, JDBC API a Java Messaging Service. Iniciativa OSS Through Java se zaměřuje na přinesení stejné celistvosti roztříštěnému trhu OSS/BSS, jakou zmíněné technologie přinesly do jednotlivých odvětví průmyslu.

 

O iniciativě OSS Through Java

Iniciativa OSS through Java, využívající úspěchu technologie Java 2 Enterprise Edition (J2EE)  v podnikových aplikacích a elektronickém obchodu, je založena s cílem vyvinout API, které urychlí vývoj nových řešení OSS/BSS, ve kterých jsou všechny aplikace schopné spolupracovat. API vzniklé vlivem této iniciativy jsou standardizována v rámci nejnovějšího programu Java Community Process (JCP). JCP poskytuje každé oblasti aplikací specifikace, referenční implementaci a nástroje pro technologickou kompatibilitu – a to vše je včetně zdrojových kódů zcela zdarma. API od iniciativy OSS Through Java pomáhají poskytovatelům služeb nastartovat nasazování služeb na bezdrátové sítě nové generace a využít sjednocení telekomunikací a internetově založených řešení. Pro více informací o iniciativě OSS through Java navštivte java.sun.com/products/oss.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

 

Společnost Borland byla vybrána společností Telcordia Technologies pro své řešení OSS

8. května 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 30. 4. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že společnost Telcordia Technologies, Inc., největší světový poskytovatel softwaru a řešení systémů operační podpory (OSS – Operations Support Systems), si vybrala produkty pro vývoj a nasazení společnosti Borland pro několik svých projektů, zvláště pak pro projekt Telcordia Integrated Operations Infrastructure (integrovaná operační infrastruktura). Společnost Telcordia používá produkt Borland JBuilder a Borland Enterprise Server jako hlavní komponenty vývoje, nasazení, integrace a managementu ve svých souhrnných nabídkách OSS.

 

Podle analytické firmy IDC se trh s OSS v období mezi rokem 2000 a 2004 téměř zdvojnásobí z hodnoty 3,6 miliard dolarů v roce 2000 na hodnotu 7,1 miliard dolarů v roce 2004. Předpokládá se, že společnost Telcordia, největší světový poskytovatel OSS, upevní svoji pozici díky projektu Telcordia Integrated Oprations Infrastructure. Jde o první integrované řešení OSS navržené tak, aby uspokojilo potřeby největších národních poskytovatelů telekomunikačních služeb. Projekt integrované operační infrastruktury usnadňuje práci poskytovatelům služeb a umožňuje snadnější instalaci a nasazení funkcí OSS v jejich aplikacích. Navíc integrovaná operační infrastruktura zajišťuje poskytovatelům služeb celkový přehled jejich OSS a obsahuje jedinou databázi a GUI.

 

Společnost Telcordia bude používat produkty Borland JBuilder (vedoucí vývojové prostředí jazyka Java), Borland Enterprise Server, VisiBroker Edition a kompletní běhové prostředí CORBA (Common Object Request Broker Achitecture) k rozšíření svých aplikací OSS v prostředí celosvětové sítě a ke správě svých distribuovaných aplikací ve vícevrstvých prostředích. Společnosti Telcordia a Borland spolupracovaly již několik let, aby poskytly spolehlivá infrastrukturní řešení telekomunikačnímu průmyslu. Technologie společnosti Borland je ke dnešnímu dni součástí přibližně padesáti aplikací společnosti Telcordia.

 

“Software společnosti Borland nám pomohl snížit dobu potřebnou k dodání našich aplikací na trh”, řekl Patrick Roche, viceprezident společnosti Telcordia. “ Naše spolupráce se společností Borland na otevřené moderní architektuře Telcordia Integrated Opreations Infrastructure nám přinesla velký zisk a my se těšíme na další spolupráci.” 

 

“Ve své třídě nejlepší technologie vývoje a nasazení společnosti Borland je telekomunikačním průmyslem hodnocena kladně díky své vysoké výkonnosti a škálovatelnosti”, řekl Frank Slootman, viceprezident softwarových řešení společnosti Borland. “Naše dohoda se společností Telcordia potvrzuje úspěch našeho dlouhodobého vztahu a my se těšíme na další spolupráci s touto společností v oblasti uspokojování potřeb telekomunikačního průmyslu.”

 

Společnost Borland je přednostní poskytovatel softwarové technologie pro telekomunikační průmysl a seznam jejích zákazníků z oblasti telekomunikací je impozantní. Technologie Borland Enterprise Server nadále uspokojuje náročné požadavky průmyslu tím, že nabízí vysokou výkonnost, škálovatelnost a integrační platformu odolnou vůči výpadkům a založenou na otevřených standardech. Pro více informací o řešeních společnosti Borland navštivte http://www.borland.cz/produkty/.

 

O produktu Borland Enterprise Server
Rodina aplikačních serverů Borland Enterprise Server poskytuje funkčnost potřebnou pro současný složitý vývoj a provoz aplikací. Borland Enterprise Server je založen na produktu Borland VisiBroker, celosvětově nejnasazovanější infrastruktuře CORBA. Borland Enterprise Server byl vyvinut s cílem poskytovat vysoký výkon a spolehlivost při nízké celkové ceně vlastnictví (TCO). Borland Enterprise Server poskytuje nástroje, výkon a flexibilitu nasazení pro efektivní a spolehlivou správu implementací v neustále se měnícím prostředí informačních technologií od nasazení a spouštění JavaServer Pages a Servletů až po celopodnikové aplikace založené na standardu J2EE. Borland Enterprise Server je dostupný ve třech edicích: Web Edition, VisiBroker Edition a AppServer Edition. Pro více informací navštivte prosím adresu:
http://www.borland.cz/pr_bes.html nebo http://www.borland.com/bes/.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

SilverStream eXtend Composer byl oceněn World Class Product Award

8. května 2002, 00.00

Recenze časopisu Web Services Journal potvrdila výkonnost XML integračního serveru společnosti SilverStream

 

Praha – 7. května 2002 – Společnost SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) oznámila, že SilverStream eXtend Composer (eXtend Composer) získal cenu časopisu Web Services Journal - World Class Product Award, a znovu tak potvrdil svou výkonnost a produktivitu. eXtend Composer je enterprise XML integrační server, který připravuje široké pole podnikových systémů pro Web Services tak, aby je bylo možné využít v nových aplikacích jako jsou nejmodernější portály nebo obchodní burzy. eXtend Composer toto ocenění získal poté, co byla letos v březnovém čísle časopisu Web Services Journal zveřejněna rozsáhlá recenze tohoto serveru.

Brian Barbash, recenzent časopisu Web Services Journal uvedl: „Vývojový cyklus v Composeru je snadný proces, který je u všech aplikací stejný… eXtend Composer od SilverStreamu poskytuje vývojářům výkonné IDE, ve kterém vytváří na služby orientované aplikace. Díky eXtend Connect Family, Composer podnikům umožňuje využít investice do zděděných aplikací a dat, a poskytnout je důvěrným obchodním partnerům. Composer nabízí intuitivní, organizované pracovní prostředí pro vývoj Web Services.“ Celou recenzi najdete na: http://www.sys-con.com/webservices/article.cfm?id=187. Web Services Journal, který vydává společnosti SYS-CON Media, je měsíčník zaměřený na Web Services.

eXtend Composer umožňuje podnikům nabídnout své obchodní systémy jako webové služby a sestavit je do vyšších procesních celků, které se stanou základem pro kompletní integraci systémů a automatizaci procesů. Díky konektivitě na mainframy, AS/400, telnet aplikace, podnikové systémy, krabicové produkty jako SAP, webové stránky, EDI exchange a další systémy, nabízí rozsáhlé možnosti integrace ve snadno použitelném vizuálním prostředí. Podniky jsou tak schopné rychle vytvořit nové, výkonné aplikace založené na webových službách.

eXtend Composer, jehož architektura je kompletně založená na standardech, podporuje známé J2EE aplikační servery a zaručuje tak nevyšší úroveň rozšiřitelnosti a spolehlivosti. Kromě podpory předních enterprise technologií, včetně všech XML slovníků a J2EE technologií, eXtend Composer má také vestavěnou podporu nově vznikajících Web Services standardů jako je SOAP, WSDL, UDDI nebo WSFL.

O SilverStream eXtend

SilverStream eXtend je komplexní integrované prostředí, které zjednodušuje a  urychluje tvorbu a implementaci aplikací pro webové služby. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje SilverStream eXtend Composer, který umožňuje tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Server, IBM WebSphere nebo BEA WebLogic. Další informace najdete na http://www.silverstream.com/extend.

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává první kompletní integrované prostředí pro zjednodušení a zrychlení vývoje sofistikovaných podnikových aplikací. Osvědčené technologie společnosti SilverStream, které jsou založeny na standardech Java, XML a Web Services, umožňují podnikům využít potenciál existujících systémů a rychle přenést aplikace na web. Produkty společnosti SilverStream využívá více než 1500 zákazníků z celého světa, včetně Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsun Electronics, Sears a US Cellular. Mezi celosvětové partnery společnosti SilverStream patří významní systémoví integrátoři, ISV, ASP a další společnosti jako např. Cap Gemini Ernst
& Young, Compaq, Diloitte & Touche, Hewlett Packard, IBM, Intel, Mercury Interactive, Microsoft, Oracle nebo Sun Microsystems. Více informací najdete na www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

 

 

Společnosti Sun, Microsoft a Intel představí své technologické vize jako hlavní body na výroční konferenci společnosti Borland

22. dubna 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 10. 4. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes zveřejnila úvodní řečníky své výroční konference BorCon 2002, pořádané letos ve městě Anaheim, Kalifornie, USA ve dnech 18. - 22. května. Úvodními řečníky letošní konference jsou Anders Hejlsberg, významný inženýr společnosti Microsoft, James Gosling, viceprezident a spolumajitel společnosti Sun Microsystems a Chris S. Thomas, ředitel strategie pro elektronické podnikání společnosti Intel Corporation.

Anders Hejlsberg uvede první přednášku v pondělí 20. května. Hejlsberg je známý jako hlavní tvůrce programovacího jazyka C# a klíčová osoba ve vývoji prostředí .NET Framework.  Dříve než nastoupil k Microsoftu, pracoval Hejlsberg jako hlavní inženýr u Borlandu. Je autorem Turbo Pascalu a stal se hlavním tvůrcem produktové řady Delphi.

James Gosling uvede svou přednášku v úterý 21. května. Gosling vytvořil jedinečný design programovacího jazyka Java a implementoval javovský kompilátor a virtuální stroj.

Chris S. Thomas uvede svou přednášku na závěr konference ve středu 22. května. Thomas je považován za jednoho z vizionářů společnosti Intel, předurčujících budoucí směry ve výpočetním průmyslu.

Letošní konference BorCon bude hledat možnosti digitálního světa budoucnosti a zaměří se na zdokonalení způsobů vývoje software. Součástí konference budou podrobné sekce zaměřené na současné technologie, které pomáhají vývojářské komunitě zvyšovat produktivitu a dodávat ucelenější, vysoce výkonné aplikace mnohem dříve a při nižších celkových nákladech na vlastnictví.

"Naším nezměrným odhodláním poskytovat vývojářské komunitě svobodnou volbu při vývoji, nasazení a integraci aplikací jsme získali jednu z největších nezávislých komunit vývojářů v oblasti vývoje pro platformy Windows, Java,vývoje webových služeb, bezdrátové komunikace a vávoje pro Linux", řekl David Intersimone, viceprezident pro vztahy s vývojáři u Borlandu. "Borland představí na konferenci zajímavou řadu úvodních řečníků z předních technologických společností a naváže tak na tradici poskytovat naší vývojářské komunitě v současnosti nejpokročilejší informace týkající se otevřených systémů a víceplatformních technologií."

Vedle hlavních přednášek nabídne BorCon 2002 sekce a přednášky zaměřené na ucelená řešení, management, správu, platformy a produkty. Součástí konference budou také testovací centra napojená na Internet pro testování nejnovějších produktů. V takto bohatém programu a ve společnosti předních firem jako partnerů jako jsou Microsoft, Sun Microsystems, Nokia, Intel, Extended Systems a JavaPro Magazine, nabídne BorCon vývojářské komunitě významné a cenově dostupné prostředí, které jí umožní rozšířit své znalosti, zdokonalit své schopnosti a dopomůže formovat její podnikání. Sponzorem první sekce o Javě je časopis JavaPro.

Podrobný přehled všech sekcí, témat a akcí pořádaných v rámci konference BorCon naleznete na webu: http://www.borland.com/conf2002/overview.html.

Registrace
Veškeré informace o konferenci naleznete na webu:
http://www.borland.com/conf2002/. Registraci na konferenci můžete provést také na webu: https://www3.cplan.com/borland2002_reg/enter_email.htm.

Akreditovaní novináři a analytici se mohou registrovat u paní Tiny Tringali na emailu: spam_email('.com', '@', 'borland', 'ttringali');. Registrace novinářů a analytiků jsou závazné.

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Společnost Borland oznámila akci Delphi pro každého

22. dubna 2002, 00.00

PRAHA, ČR – 15. 4. 2002 – Společnost Borland s.r.o. dnes oznámila, že pro český a slovenský trh připravila akci nazvanou „Delphi pro každého“, v rámci které bude dodávat upgrade Delphi 6 Professional již od 7.500,- Kč bez DPH. Takto výhodné ceny pro nákup upgrade mohou využít stávající uživatelé Delphi ve všech starších verzích (1-5) od balení Personal (nebo Desktop či Standard) do balení Professional (nebo Developer). Předmětem dodávky je pouze produktové CD s dokumentací v elektronické formě a licenční ujednání. Dále společnost Borland nabízí Delphi 6 Professional jako konkurenční upgrade (obsahující i tištěnou produktovou dokumentaci) uživatelům všech konkurenčních vývojových nástrojů za mimořádně výhodnou cenu 14.900,- Kč/20.500,- Sk bez DPH.

Společnost Borland se tak snaží vyjít vstříc široké mase vývojářů a nabídnout jim špičkové prostředí pro rychlý vývoj aplikací s využitím webových služeb a přitom nezávislé na jediné platformě.

Akce „Delphi pro každého“ začíná 22.4.2002.

 

„Manažeři v informatice si často neuvědomují, že každá licence vývojového produktu Borland je vázána na konkrétního uživatele a je tím pádem nepřenosná i mezi členy vývojového týmu“,  říká Richard Kubát, ředitel Borland s.r.o. „Akce ‚Delphi pro každého‘ by jim měla  výrazným snížením pořizovacích cen pomoci vybavit vývojové týmy řádnými licencemi a úplně tak odstranit riziko střetu se zákonem.“

 

Delphi 6 Professional přináší tyto výhody:

 

Knihovny pro Internet – NetCLX vám dovolí vyvíjet aplikace na straně web serveru využívající Apache, IIS a Netscape s použitím vlastních rozšíření těchto produktů, nebo s využitím skriptů CGI. Můžete snadno vytvářet výkonné přenositelné aplikace pro obě platformy.

 

Webové služby – rychlý vývoj klientských aplikací využívajících W3C kompatibilní webové služby s použitím standardů SOAP, XML, WSDL a dalších. Možnost využívání webových služeb už ve verzi Professional.

 

Přenositelnost aplikací mezi operačními systémy Windows a Linux – při sloučení s produktem Borland Kylix, tedy prvním přirozeným vývojovým prostředím typu RAD pro operační systém Linux, mohou uživatelé vytvářet aplikace jak pro Windows, tak pro Linux z jediného zdrojového kódu. Tím se otevírají nové příležitosti a zvyšuje se pravděpodobnost návratnosti investic vložených do vývojových projektů (Kylix se prodává odděleně).

 

dbExpress je novým nástrojem pro přístup do databáze, tvořící alternativu k stávajícímu databázovému stroji BDE. Pomocí dbExpress snadno propojíte vaše firemní data se svými aplikacemi díky rychlým databázovým ovladačům pro Access, dBase, FoxPro, InterBase, MyBase a Paradox.

 

Nativní VCL komponenty pro Internet - tvořte pro Internet připravené desktopové a klient/server aplikace s vysoce výkonnou knihovnou komponent, které implementují Internetové standardy, především komunikační protokoly. Tyto komponenty jsou napsány v Delphi 6 nad otevřeným standardem WinSock. Využijte komponenty které zapouzdřují HTTP, FTP, SMTP, a mnoho dalších protokolů pro konstrukci nejaktuálnějších Internetových aplikací: sdílení souborů, komunikace v reálném čase, distribuované zpracování dat, a síťové peer-to-peer (P2P) aplikace.

 

Více informací o Delphi 6 najdete na internetu: http://www.borland.cz/pr_delphi.html

 

Kompletní informace o akci Delphi pro každého najdete na internetu: http://www.borland.cz/a_delphipro.html.

 

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

SilverStream uvádí novou generaci produktové řady SilverStream eXtend™

18. dubna 2002, 00.00

Praha – 17. dubna 2002  Společnost SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dnes oznámila dostupnost nové generace platformy SilverStream eXtendTM. Nová verze SilverStream eXtend přináší novou funkcionalitu, která ještě více usnadňuje využití Web Services technologií. Díky platformě SilverStream eXtend mohou nyní podniky maximálně využít předchozí investice do IT, zefektivnit své podnikové procesy, zlepšit spolupráci se zákazníky a partnery a snížit s tím spojené náklady.

Platforma SilverStream eXtend byla od začátku stavěna tak, aby podnikům nabídla vysoce produktivní řešení pro vývoj a nasazení komplexních podnikových aplikací. SilverStream eXtend nyní umožňuje kompletní Web Services integraci jak uvnitř organizace, tak i mezi organizacemi a zefektivňuje poskytování těchto služeb u nových podnikových aplikací. SilverStream eXtend zahrnuje čtyři základní produkty:

SilverStream eXtend Composer 3.5, který získal ocenění mezi XML integračními servery, umožňuje vytvářet aplikace orientované na Web Services tak, že integruje a sestavuje již existující funkcionalitu do nových širších celků. Usnadňuje automatizaci, správu a návaznost podnikových procesů, integraci mainframových systémů, AS/400s, zděděných VAX/VMS, krabicových aplikací včetně SAP a Peoplesoft, UNIXových víceuživatelských prostředí a dalších systémů, aniž by se narušil chod podniku, takže  důležité informace a transakce je možné převést do nových webových aplikací, které mohou být vytvořeny např. pomocí frameworku SilverStream eXtend Director.

SilverStream eXtend Directror je speciální J2EE aplikační framework poskytující infrastrukturu potřebnou pro rychlý vývoj dynamických webových, bezdrátových a portálových aplikací. Nadcházející verze 4.0 eXtend Director využívá J2EE 1.3 a vývojářům i uživatelům tak nabízí nové možnosti. Použitím eXtend Director mohou podniky tvořit sofistikované podnikové aplikace, které používají Web Services – jako např. webové služby vytvořené pomocí nástroje eXtend Composer – a přináší personalizované a důležité informace komukoliv na jakékoliv zařízení bez ohledu na typ připojení.

SilverStream eXtend Workbench je jednotné integrované vývojové prostředí zaměřené na Web Services pro SilverStream eXtend produktovou řadu. Poskytuje lehce použitelné nástroje, které urychlují vývoj a nasazení moderních J2EE a Web Services aplikací. K dispozici je na adrese http://www.silverstram.com/workbench. Verze 2.0 eXtend Workbench je plně J2EE 1.3 kompatibilní.

SilverStream eXtend běží na známých J2EE aplikačních serverech jako např. IBM WebSphere nebo BEA WebLogic.Produktová řada SilverStream eXtend je standardně dodávána s SilverStream eXtend Application Server, jehož 4.0 verze je plně J2EE 1.3 kompatibilní. Další informace najdete na: http://www.silverstream.com/appserver.

 

„Zvolili jsme SilverStream Extend Director a Composer, protože nám umožňují snadno a efektivně dosáhnout našich krátkodobých i dlouhodobých cílů,“ řekla Marilyn Daly, R. N., ředitelka pro eCommerce a klinické aplikace neziskové zdravotnické organizace Neighborhood Health Plan. „Díky SilverStream Director, jsme byli schopni rozšířit nabídku online služeb i řady našich dodavatelů. V současné době používáme Director Web portál k přímému zadávání dat do našeho transakčního systému a Composer k integraci našich regionálních systémů pro zdravotní pojišťování založených na EDI, což nám ušetřilo spoustu zdrojů, které můžeme věnovat na budování obchodních příležitostí.“

 

SilverStream eXtend
SilverStream eXtend je komplexní integrované prostředí, které zjednodušuje a  urychluje tvorbu a implementaci aplikací pro webové služby. Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje vysoce výkonný Web Services engine a využitím SilverStream eXtend Composeru dodává nástroj pro tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend také běží na známých J2EE aplikačních serverech, včetně SilverStream eXtend Application Serveru, a celá produktová řada je J2EE a Web Services kompatibilní. Další informace najdete na http://www.silverstream.com/extend.

 

O společnosti SilverStream Software, Inc.
SilverStream Software, Inc. (Nasdaq: SSSW) dodává první kompletní integrované prostředí pro zjednodušení a zrychlení vývoje sofistikovaných podnikových aplikací. Osvědčené technologie společnosti SilverStream, které jsou založeny na standardech Java, XML a Web Services, umožňují podnikům využít potenciál existujících systémů a rychle přenést aplikace na webové technologie. Produkty společnosti SilverStream využívá více než 1500 zákazníků z celého světa, včetně Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsun Electronics, Sears a US Cellular. Mezi celosvětové partnery společnosti SilverStream patří významní systémoví integrátoři, ISV, ASP a další společnosti jako např. Cap Gemini Ernst
& Young, Compaq, Diloitte & Touche, Hewlett Packard, IBM, Intel, Mercury Interactive, Microsoft, Oracle nebo Sun Microsystems. Více informací najdete na www.silverstream.cz, anebo www.silverstream.com.

 

SilverStream je registrovaná ochranná značka, SilverStream eXtend je registrovaná značka SilverStream Software. Všechny ostatní ochranné značky nebo registrované ochranné značky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

Borland představí vývojové studio pro Microsoft .NET

16. dubna 2002, 00.00

NEW ORLEANS, Louisiana, USA (Microsoft Tech-Ed) – 10. 4. 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že představí vývojové studio pro Microsoft . NET Framework na konferenci společnosti Microsoft Tech-Ed 2002. Předběžná verze Studia, které bude generovat aplikace pro .NET, bude k vidění na stánku Borlandu. Tam také mohou vývojáři vidět současné produkty společnosti Borland a jejich interoperabilitu s prostředím Microsoft .NET Framework pomocí webových služeb XML. Mezi takové produkty patří:

 

Borland Delphi – první prostředí pro rychlý vývoj aplikací pro Windows, podporující veškeré průmyslové standardy webových služeb.

 

Borland C++Builder – skutečné vizuální vývojové prostředí jazyka C++ pro rychlou tvorbu aplikací elektronického obchodování pomocí webových služeb.

 

Borland InterBase – vysoce výkonná relační databáze, slučující snadné použití, nízké provozní náklady a potřebnou sílu pro internetové, mobilní a vnořené databázové aplikace v podnicích všech velikostí.

 

"Společnosti hledají softwarová řešení, která nejen podporují jejich stávající investice do technologií, ale také jim umožní přijmout nové technologie - jako je prostředí .NET - při použití nástrojů preferovaných jejich vývojáři," řekl pan Rikki Kirzner, ředitel průzkumu vývoje a nasazení aplikací u IDC. "Rychlé přijetí platformy .NET bude urychleno podporou dodavatelů populárních a úspěšných produktů pro vývoj software, které nabídnou interoperabilitu s platformou Microsoft .NET."

 

Interoperabilita mezi Microsoft .NET a všemi dalšími hlavními platformami je a bude i nadále klíčovým rozdílem a výhodou pro zákazníky Borlandu. Více informací o podpoře platformy Microsoft .NET v produktech Borlandu naleznete na webu: http://www.borland.com/net/.

 

"Zákazníci hledající výhody platformy .NET pro webové služby a platformní nezávislost se stále obracejí na Borland jako nezávislého softwarového dodavatele, aby jim takové řešení pro platformu .NET dodal. Borland umožňuje svým zákazníkům převod aplikací a zkušeností z vývoje do prostředí .NET bez vážných problémů ze změny použité architektury," řekl Frank Slootman, viceprezident pro softwarová řešení u Borlandu. "Vždyť naším posláním je pomoci našim zákazníkům přenést se do budoucna bez toho, aby se vzdali své minulosti. Borland bude poskytovat produkty podporující prostředí .NET. To umožní vývojářům rychle a produktivně zúročit stávající zkušenosti a investice do IT a zároveň získat mnoho výhod platformy .NET."

 

O platformě Microsoft .NET
Microsoft .NET - platforma společnosti Microsoft založená na webových službách XML - zvýhodní jak softwarové společnosti, tak koncové uživatele. Pro společnosti představuje změnu způsobu vývoje aplikací a prodeje produktů. Informační technologie tak výrazně přispějí k úspěchu firem a umožní představit nové obchodní modely. Koncovým uživatelům poskytne .NET unikátně kvalitní přístup k podstatně integrovanější osobní informatické práci. Webové služby XML jsou navrženy pro výměnu dat pomocí XML a pomáhají aplikacím, službám a zařízením spolupracovat. Sdílení dat pomocí XML poskytuje webovým službám nezávislost jedné služby na druhé a současně jim dává možnost volně se vázat do skupin spolupracujících na určitém úkolu.

 

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation je vedoucí poskytovatel technologie používané k vývoji, provozu a integraci softwarových aplikací. Dodává ve své třídě nejlepší technologická řešení zaměřená na univerzálnost. Borland umožňuje společnostem všech velikostí přechod na webové rozhraní při současném využití stávajících systémů. Poskytuje též zákazníkům od nejvýznamnějších společností Fortune 1000 až po “borlandský národ”, sestávající se z milionů vývojářů, svobodu ve vyvíjení aplikací, jejich nasazení na jakémkoliv místě a jejich integrování a ovládání po celém světě. Řešení společnosti Borland umožňují organizacím zvyšovat produktivitu a dodávat výkonnější projekty rychleji a v mezích rozpočtu při současně snížené celkové ceně vlastnictví.

Společnost Borland byla založena v roce 1983 a má své ředitelství ve městě Scotts Valley, California a operuje po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky.

 

Poznámka: Název Borland a názvy všech jeho produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

 

 

 

Autorizované školící středisko Borland nově poskytuje produktové certifikace

4. dubna 2002, 00.00

PRAHA, ČR – 3. 4. 2002 – Společnost Borland s.r.o. dnes oznámila, že její Autorizované školicí středisko získalo oprávnění poskytovat certifikační kurzy a testy pro odborníky, kteří používají vývojové nástroje společnosti Borland. Každý z vývojářů má nyní možnost stát se certifikovaným profesionálem v oboru produktů Borland a získat mezinárodně uznávaný status „Borland Professional Product Certified“ pro libovolný z nástrojů Borland. Tento certifikát dokládá úroveň znalostí a schopností držitele.

Požadavky na profesionalitu v oblasti informačních technologiích jsou vysoké a poptávka zaměstnavatelů po kvalitních vývojářích neustále roste. Zájemci potřebují zviditelnit své schopnosti, pro které se stávají zajímavými pro své stávající či potenciální zaměstnavatele. Proto zahajuje společnost Borland v České a Slovenské republice program certifikací.

Vývojáři získají vyškolením a certifikací nejen vědomosti a dovednosti, ale i odpovídající potvrzení, že jsou uznáváni jako experti na produkty a technologie Borland. Certifikace totiž umožní informatickým odborníkům ověření jejich znalostí a zkušeností, které je doloženo zkouškou.

„Certifikace pomůže vývojářům zvýšit svou kvalifikaci a důvěryhodnost a tím i budovat odbornou kariéru a obchodní úspěchy“, říká Richard Kubát, ředitel Borland s.r.o. „Certifikát získaný ve školicím středisku Borland s.r.o. má celosvětovou platnost, takže se s ním jeho držitel může prokázat kdekoliv - usnadní mu to například i získat práci v zahraničí.“

Odborná školení a certifikace pomáhají zaměstnavatelům vybrat mezi svými současnými či budoucími zaměstnanci ty perspektivní se zaručenou úrovní znalostí nezbytnou pro efektivní odvedení práce. Tím se též maximalizuje užitek z nasazení software firmy Borland. Na trhu pracovních příležitostí je certifikace důkazem o úrovni odborných vědomostí. Držitel certifikátu je zvýhodněn před ostatními uchazeči o zaměstnání v oboru, jelikož jeho znalosti odpovídají kontrolované kvalitativní normě odbornosti.

Certifikační kurzy a zkoušky

Program certifikací nabízí přípravné kurzy pro certifikační zkoušky a složení zkoušky samotné. Zkoušky probíhají prostřednictvím Internetu a jsou připraveny pro následující produkty: Borland C++Builder, Delphi, JBuilder, Kylix, VisiBroker for Java, VisiBroker for C++, AppServer. Všechny certifikační zkoušky mají mezinárodní platnost; probíhají proto v angličtině. Předpokládá se znalost v rámci podkladových materiálů s názvem „Study Guide“, jejichž seznam najdete na adrese http://www.borlandpso.net/certification/cert.shtml

Kompletní informace o certifikaci najdete na internetu: http://www.borland.cz/sk_certifikace.html , zájemci o přípravné kurzy a certifikace mohou kontaktovat školicí středisko Borland s.r.o. na telefonním čísle +420 2 2598 7075.

 

 

 

Společnosti Borland a Redknee rozšiřují vývoj aplikací v jazyce Java pro mobilní zařízení

30. března 2002, 00.00 | Společnost Redknee integruje technologii Borland do nové generace aplikací pro mobilní zařízení

 

 

 

Strana výpisu

5

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: