Tiskové zprávy - Builder.cz - Informacni server o programovani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové zprávy

Borland urychluje životní cyklus aplikací pomocí nového řešení pro zajištění vysoké výkonnosti na platformě J2EE

23. ledna 2003, 00.00 | Borland Optimizeit ServerTrace snižuje rizika spojená s výkonem aplikací a zkracuje čas potřebný pro dodání vyvíjených aplikací na trh

 

 

 

Borland ukončuje akvizici společnosti Starbase

13. ledna 2003, 00.00 | SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 8. 1. 2003 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes oznámila, že úspěšně ukončila akvizici společnosti Starbase Corporation (Nasdaq: SBAS).

 

 

 

Novell připravuje vizuální vývojové nástroje založené na standardu XForms

10. prosince 2002, 00.00 | Standard XForms, který byl vyvinut v rámci W3C za aktivního přispění Novellu, umožňuje prezentaci informací v podobě XML, což představuje nový revoluční přístup k tvorbě interaktivních webových aplikací.

Novell uvolnil ukázku technologie XForms a v nových verzích platformy plánuje uvést exteNd vizuální nástroje pro vytváření dynamických formulářů a rozhranní pro rychlou tvorbu aplikací založené na XForms.

 

 

 

Pythagoras uvádí portál Tam-Tam

16. listopadu 2002, 00.00 | Společnost Pythagoras představila novou aplikaci pro lokální firemní sítě - intranetový portál Pythagoras Tam-Tam

 

 

 

Borland představuje novou technologii C++ pro urychlení vývoje mobilních aplikací

16. listopadu 2002, 00.00 | Borland posiluje vedoucí pozici na trhu vývojových řešení pro mobilní zařízení

 

 

 

Borland uvádí na trh novou verzi nejlépe hodnoceného vývojového prostředí pro platformu Java

9. listopadu 2002, 00.00 | Nové verze předních produktů Borland JBuilder a Borland Optimizeit Suite urychlí vývoj programových systémů na všech platformách.

 

 

 

Brain Systems se stala partnerem společnosti BEA Systems

8. listopadu 2002, 00.00

Brno, 7. listopadu 2002 – Společnost Brain Systems, poskytovatel konzultačních služeb a internetových aplikací, se stala partnerem společnosti BEA Systems a získala statut „One Star Partner.“ Společnost Brain Systems použila systémy BEA, konkrétně aplikační server BEA WebLogic, již u dvou velkých projektů. Jedním z nich je e-commerce projekt Pražských pivovarů (prodej piva přes Internet a SMS) a druhým projekt pro Českou zemědělskou a potravinářskou inspekci (informační systém - kontrolní a laboratorní činnost).

 

Jakub Dadák, ředitel společnosti Brain Systems, uvedl: Uzavření partnerství s BEA Systems pro nás bylo logickým krokem, který odráží naši firemní strategii směřující k rozsáhlým řešením. Svým zákazníkům jsme schopni poskytnout aplikace, které jsou postavené na současné technologické špičce v oblasti J2EE aplikačních serverů.“

 

O společnosti Brain Systems, s.r.o.

Brain Systems jako konzultační společnost poskytuje softwarová řešení založená na internetových technologiích, která podnikům umožňují efektivně komunikovat se zaměstnanci, zákazníky, dodavateli nebo partnery. Byla jednou z prvních firem v České republice, která svým zákazníkům nabídla možnosti elektronického obchodování a výhody m‑commerce systémů. Technicky dokonale zvládnutá B2B a B2C řešení připravená podle individuálních potřeb přinášejí podnikům strategickou výhodu. Řešení Brain Systems dále využívají např. společnosti Minolta ČR, Knižní Klub, GSMobil Group, Česká spořitelna, Živnobanka nebo dceřinné společnosti Živnobanky ŽB Trust a ŽB Asset Management. Společnost Brain Systems byla založena v roce 1995 a má sídlo v Brně. Další informace najdete na www.brain-systems.com

 

 

 

Unicorn dnes plně pokrývá oblast Application Mining

6. listopadu 2002, 00.00

Unicorn se stal partnerem společnosti Arcad Software

 

Společnost Unicorn rozšířila svou nabídku produktů pro Application Mining, a v současné době tak plně pokrývá tuto oblast. K aktuálně podporovaným technologiím (Java, Visual Basic, PowerBuilder, Oracle Forms, ASP, JSP, PHP, Delphi, Oracle, Sybase, Microsoft SQL a další) nyní přibývá i podpora pro Application Mining na platformě MS .NET a AS400.

 

Unicorn Distribution je v oblasti Application Mining dlouhodobým partnerem společnosti CAST Software (www.castsoftware.com), tvůrce integrované sady nástrojů CAST Application Mining Suite, která nově připravila podporu Application Mining také na platformě. NET. Podporu platformy AS400 nabízí sada nástrojů Arcad Observer Suite od společnosti Arcad Software, s níž Unicorn nedávno uzavřel partnerství.

 

Arcad Observer Suite obsahuje součásti  Arcad Documenter, Arcad Miner a Arcad Source code. Arcad Dokumenter slouží k efektivnímu, plně automatickému generování hlavní technické dokumentace aplikace. Arcad Miner výrazně (až o 80 %) šetří čas potřebný k poznání funkcí aplikace před zapracováním požadovaných změn. Arcad Source code analyzuje vnitřní logické vazby v aplikaci a tím umožňuje rychlé zapracování změn.

 

Application Mining je dnes relativně nová oblast softwarového inženýrství. Pro vývojáře aplikací má srovnatelný význam jako oblast Data Mining pro manažery. Application Mining poskytuje, prostřednictvím automatizované a sofistikované analýzy aplikací, vývojářským softwarovým týmům velké přínosy. Jde zejména o zvýšení produktivity týmu a snížení nákladů na provoz a údržbu aplikací. Využití této technologie zabezpečí automatizovanou tvorbu vždy aktuální programátorské dokumentace a tedy i lepší pochopení dopadů změn do funkce aplikace. Dále díky zajištění dodržování programátorských standardů umožňuje rychlejší zapracování nových členů do týmu a výrazné zlepšení týmové spolupráce. Snazší integrace a migrace různých aplikací je pak výrazně jednodušší, levnější a spolehlivější.

 

Application Mining je založeno na technologiích, které analyzují kód a datové struktury aplikací a výsledky analýzy se centrálně ukládají. Tyto informace jsou pak průběžně aktualizovány tak, aby byly vždy k dispozici. Application Mining poskytuje informace o vnitřní struktuře aplikace, vazbách objektů a dalším.

 

O Unicorn Distribution

Unicorn Distribution je dodavatelem softwarových nástrojů, softwarových komponent a informačních technologií. Nabídka software zahrnuje nástroje podporující celý životní cyklus vývoje informačních systémů i jednotlivých aplikací v architektuře client/server a Internet/intranet (WWW). Unicorn Distribution nabízí celou řadu produktů sahající od CASE nástrojů, vývojových prostředků a komponent přes databáze, prostředky na testováni a konfigurační řízení, po nástroje pro tvorbu dokumentace, instalací a multimediálních prezentací. Více informací o nás naleznete na http://www.unicorn.cz/distribution/index.htm.

 

 

 

 

Sun Microsystems zásadně mění trh aplikačních serverů

4. listopadu 2002, 00.00 | Tvorba webových služeb je díky zdarma poskytované PE novými integrovanými javovskými nástroji nyní ještě rychlejší a hospodárnější - Sun ONE Application Server 7 je v JSP, Servletech a napojení na databázi o více než 50 % rychlejší než IBM WebSphere.

 

 

 

Borland urychluje vývojový cyklus aplikací s vysoce výkonnou vestavěnou databází

1. listopadu 2002, 00.00

SCOTTS VALLEY, Kalifornie, USA – 29. října 2002 – Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL) dnes představila InterBase 7, vysoce výkonnou vestavěnou databázi vytvořenou s cílem posílit firemní portfolio produktů v oblasti nasazení aplikací, zvýšit produktivitu vývojářů a zvýšit výkonnost aplikací. Na rozdíl od většiny dnešních databázových systémů, InterBase nevyžaduje prakticky žádnou administraci, rychle se instaluje a cílem jejího návrhu byla minimalizace nákladů na její údržbu. Tyto vlastnosti jsou tak v souladu se strategií Borlandu stále urychlovat vývoj aplikací a nabízet společnostem nasazujícím komplexní distribuované aplikace rychlý návrat jejich investic.

 

InterBase 7, která je v praxi široce nasazovaná pro komplexní aplikace ve finančním, lékařském a dopravním průmyslu, je navržena tak, aby výrazně redukovala čas nezbytný pro vývoj, nasazení a údržbu aplikací na různých platformách. InterBase je dnes celosvětově používána téměř milionem uživatelů, včetně mnoha společností na žebříčku Fortune 500, jako velmi spolehlivá produkční databáze.

 

„Vysoce výkonná, škálovatelná, vestavěná databáze je přesně to, co týmy firemních vývojářů, ISV a OEM hledají, aby mohly přesunout data blíže k zákazníkovi“, řekla Theresa Lanowitz, ředitelka výzkumu společnosti Gartner. „Tento typ řešení posouvá Borland za hranice vývojářské skupiny do oblasti celopodnikového využití. Se svými malými nároky na zdroje, nulovou administrací, snadností použití a nízkými náklady vlastnictví, nabízí Borland InterBase 7 vývojářům i společnostem větší pružnost při nasazování obchodních aplikací.“

 

„Aktulizace na InterBase 7 je samozřejmostí, zákazníci vidí její přednosti a chtějí ji. Najdeme zde mnoho vlastností, které v konečném důsledku výrazně přispívají ke zjednodušení a zkvalitnění procesu nasazení aplikace“, řekl Robert Schieck, CEO Mers Systems, Inc. „S InterBase nemusíme mít správce databáze a vzhledem k tomu, že pro údržbu není třeba mnoho úsilí, snížili jsme naše celkové náklady vlastnictví a návratnost investic je na výborné úrovni.“

 

Přehled vlastností

InterBase 7 je platformou pro kritické obchodní aplikace dosahující vysoké výkonnosti ve víceuživatelském prostředí. Díky svým vlastnostem představuje vhodnou volbu pro široké spektrum aplikací. Mezi nové vlastnosti patří:

 

  • Podpora více procesorů zvyšující rychlost a propustnost;
  • Monitorování připojení usnadňuje vývojáři práci a zvyšuje jeho produktivitu díky snadnému monitorování a řízení připojení, transakcí a dotazů;
  • Ovladač JDBC typu 4 usnadňující administrátorům nasazení aplikací.

 

O InterBase 7

Borland InterBase 7 je výkonná, platformě nezávislá relační databáze určená pro náročné obchodní aplikace s mnoha distribuovanými klienty, která nabízí snadnou instalaci, automatické obnovení po pádu systému a minimální požadavky na údržbu. Vlastnosti databáze InterBase zahrnují patentovanou technologii propagování událostí (event alerters), uložené procedury, spouštěče (triggers), uživatelem definované funkce (UDF) a filtry datového typu blob. Databáze InterBase implementuje model multigenerační architektury, který se projevuje ve vysoké dostupnosti dat a vyšší výkonnosti než jiné databáze zejména v souběžných dlouhotrvajících transakcích prováděných obvykle v úlohách pro podporu rozhodování. Její síla, snadnost použití, podpora platforem Windows, Linux a Solaris stejně jako vývojových prostředí jako Borland Delphi, Kylix a dalších dělá z InterBase 7 oblíbenou databázi vývojářů a cenově výhodnou databázovou platformu pro společnosti.

 

O společnosti Borland

Borland Software Corporation je vedoucím poskytovatelem technologií, používaných pro vývoj, nasazení a správu softwarových aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní webové aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy. Mezi zákazníky společnosti Borland patří nejen velká část tisíce nejvýznamnějších firem v USA (Fortune 1000), ale i milióny vývojářů na celém světě sdružených v rámci služby Borland Developer Network. Borland poskytuje všem svým uživatelům velkou svobodu při vývoji, nasazování, integraci i řízení aplikací běžících v rámci rozsáhlých globálních podniků. Produkty společnosti Borland pomáhají vývojářům zvyšovat efektivitu a dodávat požadovaná řešení rychleji a při dodržení rozpočtu. Tím vším snižuje Borland koncovým uživatelům celkové náklady na vlastnictví informačních technologií (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz, popřípadě na http://www.borland.com a http://community.borland.com.

 

 

 

 

 

Strana výpisu

2

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: